מס' צפיות - 2529
דירוג ממוצע -
גישור גירושין
למה כדאי לפנות למגשר גירושין? מהם המחירים שמגשר גובה?
מאת: אדם נאור 08/11/17 (13:07)

לפני מספר שנים חוקקה הכנסת חוק שקובע, שכל זוג אשר מבקש להתגרש חייב לעבור תהליך של גישור לפני שהוא נכנס לתהליך גירושים, זאת במטרה למנוע מצב בו בני הזוג נכנסים מיד לתהליך לפני שהם מגיעים להסדר ביניהם. מאחר ותהליך גירושים הוא מאוד מורכב ויכול להיות מאוד בעייתי, הן לבני הזוג והן לילדים, הרי שהכנסת ביקשה שהזוגות לא ימהרו להיכנס להליך כזה לפני שינסו לפתור הכל בהבנה.

פנייה אל מגשר גירושין, מעבר לעובדה שיש חוק אשר מחייב לכך, הרי שיש בכך לא מעט יתרונות עבור בני הזוג, בטווח הקצר וכן הארוך. לפני שאנחנו נציג את היתרונות חשוב להבהיר שתי נקודות, הראשונה, פנייה אל מגשר גירושין לא באה לפתור את הבעיות בזוגיות אלא לבצע הליך גירושין בצורה נכונה ושלווה, הנקודה השנייה שצריך להבהיר היא, גישור הוא לא בוררות ולא משפט, המטרה היא לא לקבוע מי אשם ומי צודק אלא לנסות להגיע להבנות מוסכמות בין שני הצדדים, בהתאם לאינטרסים ולצרכים שלהם.

הנה מספר יתרונות בפנייה למגשר גירושין:

בני הזוג מגיעים להסכמות רחבות ביניהם בצורה ששני הצדדים מעוניינים בכך ולא דרך כפייה של צד שלישי, כלומר בית המשפט. בצורה כזו, כל צד יוצא עם דברים מסוימים שהוא רוצה בכך.

כשפונים אל מגשר גירושין, אפשר לשבת בצורה נינוחה ושלווה לנסות לפתור בעיות שונות, בין אם זה בחלוקת רכוש, משמורת על הילדים, הסכמי ראיה ועוד. שני הצדדים מגיעים עם הרבה יותר רצון לפתור את העניינים מאשר רצון "לנצח בכל מחיר" את הצד השני.

מגשר גירושין יכול להציג בפני שני הצדדים אופציות שהם לא חשבו עליהן, בין אם מדובר על אופציות של הידברות או אופציות אחרות. מדובר על דברים שהם חיוניים כשמקיימים קשר, גם אם בוחרים להתגרש.

בתהליך גישור חושבים על הקשר לטווח הארוך, גם ביחס לילדים. זאת להבדיל מתהליך גירושים רגיל שחושבים הרבה פעמים על הכאן ועכשיו.

צריך לומר עלות מגשר גירושין משתנה בהתאם לאיכותו וזמינותו. בדרך כלל מדובר על עלות של מאות שקלים למפגש, אך אם עושים זאת דרך ארגונים ציבוריים, הרי שהמחיר נמוך בהרבה, מן הסתם. 

הכותב הוא אדם נאור, מתמחה במשפטים וגישור גירושין. בעל ניסיון של מעל 15 שנים בתחום הגישור גירושין, מקווה להוסיף מידע מועיל לגולשי האתר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר