מס' צפיות - 3792
דירוג ממוצע -
תביעת גירושין וחלוקת הרכוש המשותף - עורך דין רן רייכמן
מאת: רן רייכמן 04/12/14 (08:44)

אחד הנושאים המרכזיים שעולים במהלך הטיפול בתיק גירושין הוא נושא חלוקת הרכוש המשותף כאשר גם לבית הדין הרבני וגם לבית המשפט למשפחה יש סמכות מקבילה לדון בנושא. ענייני הרכוש בדומה לעניינים נוספים בהליך הגירושין מושפעים ישירות מבחירת הערכאה השיפוטית ואם הוגשה תביעה בנושא הרכוש לבית משפט לענייני משפחה לפני הגשת התביעה לביה"ד הרבני, אזי לערכאה הראשונה תהיה הסמכות לדיון בנושא.

נושא זה ונושאים נוספים העולים במהלך הטיפול בתיק מחייבים בחינה מדוקדקת על מנת להחליט (בהתייעצות עם עורך דין מומחה כמובן) איזו ערכאה משרתת בצורה הטובה ביותר את האינטרסים שלכם ובה להגיש את התביעה על מנת לזכות בסמכות שלה.

בקרב הציבור רווחת הדעה כי בית משפט לענייני משפחה מטיב לשרת את האינטרסים של האישה ואילו בית דין רבני תמיד יתייצב לצידו של הגבר, אך הדבר אינו נכון בכל המקרים מאחר ולכל ערכאה סמכויות ייחודיות בהן ניתן להשתמש בהתאם לנסיבות.

יש לזכור כי "במרוץ הסמכויות" הזמן משחק תפקיד קריטי , בפרט כיום לאור התיקון לחוק יחסי ממון אשר הכתיר את סמכויותיו הן של ביה"ד והן של ביהמ"ש , כך שמרוץ הסמכויות "עלה מדרגה" וכיום אנו כבר עדים למרוץ החלטות, לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין גירושין ולבחור בהקדם את הערכאה המתאימה לכם.

הכותב הוא עו"ד רן רייכמן עוסק בדיני משפחה, צוואות וירושות ומנחה התכנית שאלה משפטית בערוץ 2.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר