מס' צפיות - 2436
דירוג ממוצע -
עורך דין רן רייכמן - מהו הליך האימוץ?
מאת: רן רייכמן 18/11/14 (12:30)

אימוץ – בקשה אשר בסיסה הינו הוצאת הקטין ממשמורתם ומחזקתם של ההורים הביולוגיים, האפוטרופסיים הטבעיים, וזאת בשל חוסר מסוגלותם הלכאורי לשמש לקטין כהורים לכל דבר ועניין. המשיבים לבקשה זו יהיו ההורים הביולוגים - האפוטרופסיים הטבעיים של הקטין.


במסגרת בקשה מעין זו מבקש בית המשפט לבחון את מסוגלותם ההורית של המשיבים, הוריו הביולוגים של הקטין, לדאוג לו ולספק לקטין את הצרכים הדרושים לו על מנת להתפתח, תוך למידת עברם של הצדדים, בחינת ההווה והסיכויים של ההורים לעשות כן בעתיד.

הליך האימוץ הינו הליך דו שלבי. בשלב הראשון נדרש בית המשפט להכריע בסוגיה המובאת בפניו ולקבוע באם הקטין הינו בר אימוץ, דהיינו האם כנטען על ידי המבקשים, הורי הקטין אינם בעלי מסוגלות הורית כלפי הקטין.

חוק האימוץ מעמיד תנאים לפיהם בשל חוסר מסוגלות ההורים יש להוציא הקטין מידי הוריו הביולוגיים, ממשמורתם ומחזקתם ולהעבירו למשפחה אומנת, די בהתקיימותו של אחד מהתנאים המפורטים בחוק על מנת לבסס תביעה בעילה של העדר מסוגלות הורית שתעמוד בבסיס הבקשה להכרזת הילד כבר אימוץ. חוק האימוץ דורש דרישות מחמירות על כך שאין סיכוי כי העדר מסוגלותם של ההורים תשתנה בעתיד נראה לעין.

הכותב הוא עו"ד רן רייכמן עוסק בדיני משפחה, צוואות וירושות ומנחה התכנית שאלה משפטית בערוץ 2.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר