מס' צפיות - 2645
דירוג ממוצע -
רון ארד
טעויות ותהיות
מאת: עידן ב 23/10/14 (12:36)

כמעט 30 שנה.

יותר נכון, ליתר דיוק,28 שנים חלפו מאז אותו יום ארור שבו נפל בשבי על אדמת לבנון הנווט הישראלי שלנו,רון ארד.

סיפורו,השזור בדרך מפותלת של חוסר אונים עם אפס תוצאות, הוא מן "סטירת לחי מצלצלת" בחברה הישראלית. ממשלת ישראל יחד עם כל החברה הישראלית ,ניסו בשנים הראשונות לשביו (ובשנים הללו ישנם גם עדויות להיותו בחיים) להפיח אות חיים שיתורגם לחזרתו מהשבי, אבל בואו נודה על האמת-ממשלות ישראל לא יצאו מגדרן כדי להחזירו,לפחות לא במהלכים ובמונחים שהורגלנו אליהם (לצערינו הרב) בעשור האחרון...וזהו. מהנווט של חיל-האוויר,רון ארד-לא נשארה..אפילו מדליית ארד.

וכאן הדיעה שלי, שמתרוצצת במוחי ובליבי כבר מס' שנים, נכנסת לתמונה:

ביטחון ישראל. כוחות הביטחון של מדינת ישראל ! אנחנו כולנו יודעים ומכירים וגם מוקירים את תפארת הכוחות הללו. כך לפחות משננים באוזנינו ומלמדים אותנו השכם והערב ממש מגיל צעיר. השב"כ, הימ"מ ,המודיעין הישראלי רב המעללים, יחידת האזנות של צה"ל (אפילו גרושתי שירתה ביחידה הזו), משת"פים שמסתובבים על כל גבעה ירוקה, וכמובן איך אפשר בלי להזכיר את המוסד-אותו גוף וארגון ששלח את זרועותיו הארוכות בכל יבשת אפשרית ומדינות לא מעטות טעמו מיכולותיו הנשגבות...הרי תמיד אומרים על המודיעין הישראלי שכמובן מקושר וממונה על כל הגופים אותם הזכרתי, שאין מקום שהוא לא יכול להגיע אליו. המודיעין הישראלי וממשלת ישראל לעיתים מעורבים בפרשיות על פני הגלובוס שבהן הדמיון עולה על המציאות. שם תפארתו של המוסד יצא עד למרחוק בשל פעולותיו הנועזות והידע החודר שלו פעמים רבות בעבודה שקטה עם "פינצטה". אופס, ואיך שכחתי את צה"ל שלנו, הצבא הכי חזק במזה"ת ובין הצבאות החזקים והטכנולוגיים שקיימים בעידן החדש

אז תסבירו ותאמרו לי בבקשה, כיצד זה יתכן שכבר שנים על גבי שנים רון ארד לא חוזר ולא מוחזר ולא שב לאדמת ישראל ? לא רק שלא מחזירים אותו, אלא במשך תקופת נצח אין שביב מידע עליו ??!!

לא חברים. לא ולא ! אם כל מה שכתבתי למעלה נכון (ובואו נקווה שזה נכון), כי יכול להיות שכל ארגוני הבטחון הם סתם גופים עם סיפורים מנופחים שבפועל לא שווים הרבה, כן. גם זה יכול להיות-אולם כולנו מעדיפים ומאמינים שלא כך...ובכן, אם כל עוצמת הבטחון במדינה היא כה נשגבת ומפוארת, אזי ישנה רק תשובה ואפשרות אחת !

מדינת ישראל יודעת, מודעת ושולטת די בוודאות (לא עכשיו,כי אם מזמן) בכל מה שקורה או קרה עם רון ארד,יודעת היכן הוא מוחזק או הוחזק ואין באפשרותה או שלא מפרסמת את הממצאים מתוך סיבה או סיבות שלנו האזרחים, אסור לדעת או להיוודע אליהן. זו הדיעה שלי.

ההשערות, הסיבות, התסריטים והספקולציות יכולות להיות מכאן ועד אינדונזיה-אומר זאת שוב: בכל מה שקשור למדינת ישראל הדמיון עולה על המציאות. מדינת ישראל משקיטה ומשתיקה ומנדפת את כל הסיפור של רון ארד כי יש לה סיבה או סיבות שאסור לה לגלות...

רבותי, זה לא אהוד גולדווסר. פה לא מדובר בגלעד שליט או בעיסקת השבויים של ג'יבריל (וכבודם של כל אחד מהם מונח על כס מלכות). רבותי, מדובר כאן על 30 שנה !!! פאקינג 30 שנה !!! אתם יודעים מה אפשר לגלות ב30 שנה ?? אתם כמובן יודעים טוב מאד. אבל מעניין..מאד מעניין שמדינת ישראל לא גילתה כלום על רון ארד-יש כל העת תילי תילים של השערות וסיפורים...נעלמו עקבותיו,לא יודעים למי או להיכן הוא הועבר, הוא נכה הוא ניסה לברוח, הוא נורה,כתב מכתבים ויש איזה חבשי מצפון אנדלוסיה שבקוטב הדרומי שראה אותו בכלא הפרסי וסיפר את זה במרתפי השב"כ.

אני לא "קונה" את הבובהמייסעס האלה.

זה נכון שישנם עוד נעדרים (לאו דווקא בהקשר בטחוני) כדוגמת הנערה עדי יעקובי (שאת אמה בטי הכרתי בעברי) שנעלמה יום בהיר אחד לפני הרבה שנים ומאז קולה לא נשמע-אנחנו לא חסרים לדאבוננו את המקרים המצמררים הללו-נכון. רק שבכל המקרים האלו אין התערבות ממשית של ממשלת ישראל וגופי הבטחון שלה, כי יש למקרים האלו אופי משטרתי ברובו ועיקרו.

אצל רון ארד מטבע הדברים, ידו הארוכה של צה"ל וכל גופי הבטחון ועינה הפקוחה של ממשלת ישראל היו שם למן הרגע הראשון ו...תעלומה. לא יודעים כמעט כלום !

סברה נוספת-מדינת ישראל באמת לא יודעת כמעט כלום גם אחרי 30 שנה, כי פשוט "היא ירדה מזה" כבר לפני זמן רב מאד, "לא בזין שלה" להתעסק עם כל הפרשה הזו (מותר לי לכתוב ביטוי כזה?) רון ארד רון שרד, נווט יותר נווט פחות-תנו לנו תוכנית ריאליטי וסמארטפון בכיס ועזבו אותנו משטויות... כן, הביטו.גם זה יכול להיות... אולם, אם ישנו שמץ של נכונות ואמיתות בסברה המבחילה הזו (לא רוצה להאמין שכך הם פני הדברים),או אז כל הקלפים נטרפים מחדש וכל מה שידענו,חשבנו,למדנו וספגנו על ארץ ישראל הקדושה מקבלים תפנית של 754125 מעלות !! טוב,ובכן תרשו לי להוריד את המחשבה והסברה הזו מהפרק.

למדינת ישראל יש מידע מוצק על רון ארד והיא לא יכולה לומר אותו או לבצע בעזרתו משהו כי...

 

הכותב הוא עידן, תושב חולון אב לשני ילדים, עובד באגף הביטחון של נתב"ג

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר