מס' צפיות - 1872
דירוג ממוצע -
סטקיית חצות, אגריפס 123, ירושלים
אולי אחרי יציאה פרועה, כשהקיבה ריקה והלומת אלכוהול, סטקיית חצות יכולה להיות הדבר הנכון. בכל מצב אחר, מדובר בלא יותר מעוד מיתוס ירושלמי.
מאת: טור אורח 26/03/08 (02:02)

מאת: TickTack1

 

מיתוס ירושלמי

 

אגדה ירושלמית מודרנית מספרת, שבסטקיית חצות המיתולוגית ליד שוק מחנה יהודה הומצא המעורב ירושלמי. מדובר בתערובת בשרים של חלקי פנים, המטוגנת על פלטה לוהטת ואשר מכילה כבדים, לבבות, קורקבנים, טחול ועוד. לא בדיוק המפתח לחיים בריאים וארוכים, אבל חגיגה אמיתית לחובבי אברים פנימיים. התל אביבי הממוצע לא יבין כלל על מה המהומה, מסיבה כלשהי נשאר המעורב תקוע איפשהו באזור שער הגיא, ולא הצליח לחדור את גבולות אזור המרכז.

 

שלט הכניסה למקום:

 

 

סטקיית חצות קיימת כבר למעלה משלושים שנה, ולטענת בעל הבית שום דבר שם לא השתנה מאז ההתחלה. על הקירות תלויות תמונות ממוסגרות של אושיות מפורסמות זוללות שם: כדורגלנים, שחקנים, דוגמנים, פוליטיקאים וראשי ממשלה. שנים רבות אני שומע מכרים ירושלמים מהללים את ארוחות המאנצ`יז הבלתי נשכחות במקום בשעות הלילה המאוחרות. השבוע, כשהזדמנו לאזור שוק מחנה יהודה בשעת ערב, החלטנו לבדוק על מה המהומה.

 

הפלטה הלוהטת:

 

 

מחיר המנה בפיתה מרקיע שחקים: 34 שקלים. אך מילא הכסף - המעורב עצמו איכזב בגדול. תערובת הבשר לא הכילה מספיק חלקי פנים כמתבקש. המנה שחתה בשמן, והטעם ששלט בכיפה היה בכלל זה של בצל מטוגן ועוף מאיכות בינונית. איפה הקורקבנים, הכבדים ושאר חלקי הפנים האלוהיים שהבטיחו לנו? היחס בין חלקי הפנים לשאר המרכיבים היה לא פרופורציונאלי, וכך הפך המעורב ממשהו יחודי לסתם עוד מנת בשר בינונית בפיתה.

 

המנה בפיתה:

 

 

אולי אחרי יציאה פרועה, כשהקיבה ריקה והלומת אלכוהול, סטקיית חצות יכולה להיות הדבר הנכון. בכל מצב אחר, מדובר בלא יותר מעוד מיתוס ירושלמי.

 

ציון: 2.5 כוכבים

 

פורסם בבלוג של TickTack1 יוצא לאכול

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תודה על הדיווח
אלי עתיר 02.06.11 (07:47)
2.
תודה על הדיווח
אלי עתיר 02.06.11 (07:47)