מס' צפיות - 2665
דירוג ממוצע -
עיצוב חדרי אמבטיה- שבעה טיפים פשוטים וחשובים
מאת: Go 25/08/14 (15:32)

תפיסת עיצוב חדרי אמבטיה השתנה בעשורים האחרונים ואף כמעט עברה סוג של מהפך. מחדר הדרישה לשינוי מגיעה מבעלי הבתים אך גם מצד מעצבי פנים ואדריכלים. היום יותר מימים עברו, חדר האמבטיה נתפס כחלל מזמין, המקנה הזדמנות למנת ספא בתנאים בייתים, ומקום מפלט משגרת העבודה ולחצי היום- יום. נוסף על כל השאיפות הללו התלויות על חדר אחד,  עדיין העיצוב לחדר האמבטיה חייב להיות פונקציונלי ומותאם לצרכים של בני המשפחה ותנאי בלייה והשחיקה אליו הוא נחשף ברמה היומיומית.  להלן כמה טיפים לתהליך עבודה נכון וקל יותר של עיצוב חדר האמבטיה:


1. שלב ראשון: שואלים שאלות


הרבה לפני שרטוט החלל, ובחירת חומרי גלם יש כמה שאלות שחשוב ששאלו את עצמכם ובני הבית. אותן שאלות יעזרו לכם להגדיר את הציפיות שיש לכם מחדר האמבטיה החדש, ונוסף על כך גם להבין את ההרגלים של בני הבית והאופן בו הם עושים שימוש בחדר הרחצה.  האם אתם נוהגים לעשות  אמבטיות קצף ארוכות או דווקא מקלחות חטופות?  זה יעזור לכם להבין האם חשוב ללכת על אמבטיה או מקלחון או לשלב בין השניים. האם יש ילדים בבית? וכמה חדרי רחצה פנויים יש לדרים בבית? זה יעזור לכם להבין האם מומלץ להפריד בין השירותים למקלחון או למקם אותם באותו חדר. לאור התשובות שתאספו לשאלות תוכלו להבין טוב יותר את הצרכים שלכם, ולאורם ליצור פריסה ראשונית לתכנון חלל החדר.  

2. תנו לסגנון להכתיב את הבחירות


ישנם סגנונות רבים בעולם עיצוב הפנים שיכולים להשפיע על הבחירה של קו מנחה לפרויקט עיצוב חדר האמבטיה בביתכם. דוגמאות לסגנונות עצוב ידועים הם עיצוב קלאסי, עיצוב אורבני, עיצוב כפרי, עיצוב מודרני עיצוב מינימליסטי ועוד. חשוב קצת לחקור את הסגנונות הללו, ומתוך המחקר לגלות לאיזה סגנון עיצובי אתם מתחברים ואיזה סגנון משקף את החזון שיש לכם עבור החדר. הגדרת הסגנון תעזור לכם בשני אופנים- בדו שיח עם מעצב / אדריכל הבית, כך תהייה בינכם שפה משותפת והבנה כללית של הדברים. בחירה של סגנון עיצובי תעזור לכם להישאר ממוקדים בבחירה של חומרי גלם, צבעים ואביזרים שגם כך אלו בחירות לא פשוטות ואף מבלבלות. בחירה של סגנון עיצוב תשפיע על כל פרט בעיצוב החלל מהפרטים הגדולים כגון החיפויים והאמבט ועד הפרטים הקטנים ביותר כמו גוון הארונות סוג הידיות והחומר ממנו עשוי הפרזול.


3. החלטה על ריצוף


אחת ההחלטות המשמעותיות וגם היקרות בתהליך עיצוב חדר האמבטיה היא החלטה עקרונית על הריצוף. מדוע זו החלטה כה חשובה? ובכן חדר האמבטיה הוא חדר שיותר מכל החדרים בבית חשוף לרמת בלייה ושחיקה. זאת בעקבות החשיפה לנוזלים ותנאי לחות ובגלל השימוש התדיר על ידי משתמשים רבים - הן בני הבית והן אורחים. על כן, על מנת להבטיח את עמידות הריצוף לאורך זמן יש לבחור חומרים איכותיים ולדאוג שהם יותקנו כהלכה. לצורך ריצוף אמבטיה יתאימו אריחי קרמיקה או חיפויים של קוורץ. למשטחי קוורץ יש יתרון בכך שהם עמידים מאוד לתנאים של בלייה ונוסף על כך הם זמינים במשטחים רציפים וארוכים, מה שמפחית באופן משמעותי את הצורך בחומרי איטום, דבר שמקטין את הסיכוי לחדירה של מים.

4. שילוב צבעים וחומרים שמדברים באותה שפה


השלב הבא בתכנון החדר הוא בחירה של צבעים ומרקמים לעיצוב הכללי. את הצבעים תוכלו לגזור מתוך בחירת הסגנון העיצובי. אם למשל בחרתם בסגנון כפרי בוודאי תבחרו בפלטת צבעי פסטל ושמנת ואילו אם בחרתם בסגנון עיצוב אורבני בוודאי תלכו על שילוב של אפורים עם לבן. עם עיצוב קלאסי הוא משאת נפשכם אז בצבעוניות תהייה בהירה על כל הגוונים האפשריים שבספקטרום. בכדי להקל על התהליך ולמנוע הפתעות בלתי צפויות מומלץ להביא דוגמאות קטנות  של חומרים בצבע  ולבדוק כיצד הם מתקבלים בחדר תחת השפעה של תנאי המקום כמו התאורה וגודל החלל. מומלץ בכלל להביא דוגמאות של כל החומרים בהם תרצו להשתמש- כמו הריצוף, החומר שירכיב את הארונות וחומר שמייצג את הפרזול על הגוון והגימור שלו - ובחנו כיצד  כל החומרים והצבעים עובדים יחדיו, ולא רק כל פריט בנפרד.

5. השקיעו בארונות


חשוב מאוד להשקיע בארונות חדר הרחצה משום שגם הם כמו כל יתר החומרים בחדר חשופים לבלאי. ההשקעה תתבטא בתכנון הפריסה של הארונות, תוך ניצול מרבי של המקום והתחשבות במגבלות החלל הנתונים לרשותכם. דרך נוספת להשקיע בארונות חדר האמבטיה היא כמובן לבחור בקפידה את כל חומרי הגלם ולוודא שהם מותאמים לתנאי הסביבה סוג העץ או הפורניר, וכמו כן רמת הפרזול.


6. חשוב לשים לב לזווית השיפוע


זה אמנם נראה כפרט לא הכרחי, אך האמת הוא שהוא קריטי ורב משמעות.  שיפוע בזווית הנכונה הוא שיקבע עם הנוזלים בחדר יתנקזו בצורה הנכונה, חשוב לשים לב לזווית השיפוע עוד לפני השלב בוא מתייבשים האריחים על מנת למנוע כאבי ראש בעתיד.

7. הפרטים הקטנים


תנו לטעם האישי שלכם להתבטא באוצרות של הפרטים הקטנים, ותנו לבחירות שלכם לשקף את הסיפור שלכם ושל בני הבית פס של אריחי קרמיקה מצוירים שמלווה את קירות החדר, גוף תאורה שמצאתם בשוק פשפשים בחו''ל, מראה במסגור ייחודי ועתיק, כיור חיצוני על שידת עץ עתיקה, פרטי טואליטיקה מזכוכית צ'כית, כל הדברים הקטנים הללו הם בסופו של יום ייצרו את האווירה המיוחדת שתהפוך את חלל הרחצה לפינה בבית שאין שנייה לה ותהפוך ותה לפינת החמד הרגועה לה ייחלתם להגיע למנוחה ונחלה בסוף יום עבודה.


מחפשים טיפים נוספים בעיצוב חדרי אמבטיה>>

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר