מס' צפיות - 1339
דירוג ממוצע -
מה חושב פרופ משה קוטלר על הסדרת הקנאביס הרפואי בארץ?
לאחרונה אנו שמועים רבות על עניין הסדרת הקנאבי הרפואי בארץ, משרד הבריאות וגורמים בכירים בתחום הרפואה, נקראים לדון בנושא זה. עיקר הדיון מתנהל סביב הטיפול בכאב כרוני, המוגדר בתור כאב מתמשך שאין יודעים את מקורו, או שלחילופין יודעים את מקורו אולם אין טיפול המסוגל להביא להפסקתו.
מאת: prkotler 16/04/14 (17:06)

המצב כיום הוא שכל מי שטופל ללא הצלחה במרפאות כאב כרוני יכול לקבל היתר לשימוש בקנביס רפואי. עם זאת, הוועדה המיוחדת למלחמה בנגע הסמים מעידה על חולי כאב כרוניים שלא חודש עבורם ההיתר ולכן הם נאלצו לחזור לטיפולים פחות יעילים. הטיפולים הללו מבוססים על תרופות המכילות אופיאטים, הנחשביםחומרים ממכרים פיזית וההתמכרות להם היא סיבה מרכזית לשימוש בסמים קשים.

היתרונות של קנאביס רפואי

פרופ משה קוטלר הוא יושב ראש החברה הישראלית לרפואת התמכרויות. מתוקף תפקידו התבקש פרופ משה קוטלר להעיד בפני הכנסת ולספר על הקשר בין תרופות אופיאטיות לבין כאב כרוני והסדרת קנאביס. לפי הממצאים, לתרופות כגון אלו יש מקום חשוב בטיפול בכאב כרוני אולם הוא כרוך בלא מעט תופעות לוואי ובעיות פוטנציאליות שהן לא רק התמכרות.

לפי דעתו של פרופ משה קוטלר אין להתנות מתן קנאביס רפואי בטיפול בתרופות אופיאטיות, אלא במקרים של מיצוי הטיפול הרפואי הנחשב קונבנציונאלי. 

דברים אלו עולים בקנה אחד עם התכונות החיוביות המיוחסות לקנאביס רפואי:

-          הפחתת הכאב הכרוני באופן מיידי

-          שיפור התיאבון

-          הפחתת כאבים אצל חולים מטו-אונקולוגיים ואונקולוגיים (חולי סרטן)

-          שיפור התחושה הכללית ומצב הרוח

-          אלטרנטיבה לתרופות נרקוטיות המשפיעות לרעה על התפקוד

לסיכום, פרופ משה קוטלר מצטרף אל שורה ארוכה של אנשי מקצוע הממליצים על הסדרה של קנאביס רפואי עבור חולים הסובלים מכאב כרוני ומטופלים אחרים. 

הכותב הוא פרופ משה קוטלר הינו פסיכיאטר בכיר בתחום בארץ, יו"ר איגוד הפסיכיאטריה, מנהל בית החולים הפסיכיאטריה בנס ציונה ובאר יעקב

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר