מס' צפיות - 1519
דירוג ממוצע -
עו"ד רן רייכמן - לאיזו ערכאה משפטית מומלץ לגשת לצורך חלוקת הרכוש המשותף?
מאת: רן רייכמן 07/04/14 (10:44)

חלוקת הרכוש המשותף של בני הזוג היא אחד הנושאים הבוערים בכל תיק גירושין. לדברי עו"ד רן רייכמן, בחירת הערכאה המשפטית שבה נידון עניין חלוקת הרכוש, יש בה כדי להשפיע במידה ניכרת על הליך חלוקת הרכוש כמו גם על אופן החלוקה הסופי של אותו רכוש משותף.

חשוב להבין כי הערכאה הראשונה שאליה מוגשת התביעה בעניין חלוקת הרכוש היא זו אשר ברשותה הסמכות הבלעדית על הדיון בנושא. זו בדיוק הסיבה שבגללה לבחירת הערכאה המשפטית ישנה חשיבות גבוהה במיוחד.

טרם הגשת התיק לבית דין לענייני משפחה או לבית דין רבני, הצעד החכם ביותר הוא להיוועץ בעורך דין מומחה בעת בחינת הערכאה המשפטית אשר תשרת את האינטרס שלכם באופן הטוב ביותר.

הדעה הרווחת לא תמיד משקפת את המציאות בשטח

הדעה הרווחת היא כי, אישה, מוטב שתגיש את תביעתה בבית דין לענייני משפחה ומנגד, גבר – מוטב יהיה לו להגיש את תביעת חלוקת הרכוש דווקא לבית הדין הרבני. תפיסה זו, מסביר רן רייכמן, מוכיחה את עצמה, לא אחת, כשגויה, ובמקרים רבים נוהג בית המשפט בניגוד לציפייה הברורה, לכאורה. רק לאחר בחינה מדוקדקת וקפדנית של כל פרטי המקרה המדובר, על ידי עורך דין המתמחה בענייני גירושין, ניתן יהיה להגיע למסקנה בדבר בית הדין שאליו מומלץ לגשת.

הכותב הוא עו"ד רן רייכמן עוסק בדיני משפחה, צוואות וירושות ומנחה התכנית שאלה משפטית בערוץ 2.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר