מס' צפיות - 50
דירוג ממוצע -
אלון וניני - 2 סיבות להשתחררות מהסכם עד מדינה
מאת: עו"ד אלון וניני 04/02/14 (08:16)


עד מדינה הוא אדם שהיה שותף לעבירה, הסכים להודות בחלק שלו בעבירה, וכמו כן הסכים לשמש עד נגד השותפים שלו לעבירה, וכך לסייע למשטרה בחקירתה. עד מדינה יזכה בטובת הונאה שתינתן לו, או שהובטחה לו, בעקבות הסכמתו לשמש עד נגד שותפיו.

חשוב לציין שהרשעה לא תיעשה על פי עדות של עד מדינה, בלי תוספת של ראייה שתסייע להוביל להרשעה. ישנם מקרים שבהם הסכם שנחתם עם עד מדינה, מבוטל. ישנן שתי סיבות מרכזיות להשתחררות מהסכם עד מדינה, וכאן נתמקד באחת הסיבות האלה.

באילו מצבים ישנה השתחררות מהסכם עד מדינה?

ביטול בגלל אינטרס ציבורי.
ביטול בגלל הפרה של ההסכם על ידי עד מדינה.


ביטול מטעמים של אינטרס ציבורי

באופן כללי, כאשר נחתם הסכם עד מדינה, הוא מחייב הן את העד והן את המדינה, שצריכה לעמוד בכל התכנים שנמצאים בו, כמו בכל הבטחה מנהלית. אם העד פעל כשורה ולא הפר את ההסכם, תהיה התביעה רשאית לבטל את ההסכם, רק בנסיבות שבהן האינטרס הציבורי מחייב אותה לעשות כן.

אם במהלך ההליכים, שינה העד את מצבו לרעה על פי הכתוב בהסכם, המדינה לא תוכל להתחרט, או לחזור בה בצורה חד צדדית מההסכם. במקרה כזה, יידחה האינטרס הציבורי על פי רוב, בגלל האינטרס של העד, ובגלל האינטרס של הרשות לעמוד בהבטחות שלה.

הכותב הוא עו"ד אלון וניני מתמחה בתחום המקרקעין והחברות. עו"ד אלון וניני מעניק ייעוץ משפטי ללקוחות פרטיים לצד חברות מתחום ההיי-טק, תעשייה, מסחר ושירותים. המשרד נותן דגש גם על סטנדרט מקצועי גבוה וגם על שירו

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר