מס' צפיות - 68
דירוג ממוצע -
עו"ד יוסי כהן בשיחה עם טובה פריש על תום לב בפשיטת רגל
מאת: יוסי כהן 03/02/14 (08:11)

עו"ד יוסי כהן שוחח עם עו"ד טובה פריש, היועצת המשפטית של כונס הנכסים הרשמי והאפוטרופוס, על נושא פשיטת רגל במסגרת התכנית "שאלה משפטית" בערוץ 2.

 

yossicohen-s

עו"ד פריש דיברה על ההגנה שמספק התהליך: "בהתקיים תנאים מסוימים, פרט מקבל הגנה כתוצאה מהליך פשיטת רגל. הסייג העיקרי הוא שחובות של פרט צריכים להיות חובות שנעשו בתום לב. חשוב להבין שההליך הוא לא מטריית הגנה לכל חייב באשר הוא – אלא רק לחייבים שחובותיהם נוצרו בתום לב, וזוהי מהות ההליך".

לאחר מכן נשאלה עו"ד פריש על ידי עו"ד יוסי כהן מהי למעשה פשיטת הרגל ומה מטרתה, והשיבה: "מטרתו של הליך פשיטת רגל לחייב, בנסיבות מתאימות, היא לסיים את החובות שלו במתן צו הפטר, וזהו יתרון בהליך פשיטת רגל. כשחייב לא יכול לפרוע חובות לנושים, הוא נוקט הליך קולקטיבי של פשיטת רגל – ומוענקת לו הגנה מפני הנושים".

בלי תום לב – פשיטת רגל אפשרית?

כמו כן, הדגישה עו"ד פריש כי במקרה של חובות מהימורים או מפעילות שמתעורר ספק לגבי תום הלב שלה, ייתכן שמלכתחילה לא ניתן להיכנס לפשיטת רגל.

כשנשאלה על ידי עו"ד יוסי כהן מהן המגבלות של הליך פשיטת רגל, לצד כל היתרונות, היא ציינה שאחת המגבלות על חייב שבעניינו ניתן צו כינוס, היא עיכוב יציאה מהארץ. "צו הכינוס למעשה פותח את ההליך לקראת הכרזה על פשיטת רגל".

הכותב הוא עורך דין יוסי כהן הוא הבעלים של משרד עורכי דין. דוקטור יוסי כהן פועל בתחומי המשפט המסחרי, דיני חברות וליטיגציה משנת 1986.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר