מס' צפיות - 89
דירוג ממוצע -
יוסי כהן - איך בוחרים ליטיגטור טוב לתיק משפטי?
מאת: יוסי כהן 05/01/14 (07:33)

אחד הצדדים המורכבים והמאתגרים ביותר במלאכת המשפט הוא הליטיגציה, או התדיינות בעברית. ליטיגטור טוב הוא בראש ובראשונה איש מקצוע הבקיא בצורה פנטסטית ברזי המשפט השונים, אך בקיא ככל שיהיה, כל עוד הוא לא מתמצא בתחום הנוגע לעניינכם, הוא אינו טוב עבורכם. אי לכך, הצעד הראשון הוא לבחור עורך דין שעוסק בתחום בו אתם מעוניינים להיות מיוצגים.

 

עם זאת, חשוב להבין שישנם לא מעט מקרים בהם נדרשת מבעל המקצוע הבנה אבסולוטית בתחומים רבים. כך למשל, טיפול בתיק בו מוגשת תביעה נגד קבלן שהפר חוזה דורש מהליטיגטור הבנה לא רק בדיני חוזים אלא גם בדיני מקרקעין, דיני תכנון ובנייה, דיני נזיקין ועוד. לפיכך הצעד הראשון שלכם במסע לאיתור הליטיגטור הטוב ביותר עבורכם הוא להתאים את תחומי הידע של עורך הדין לתביעה שלכם באופן ספציפי.

אין מוצלח כבעל ניסיון

מאחר שבסופו של דבר תפקידו של הליטיגטור הוא לשכנע את השופט בצדקתו של האדם אותו הוא מייצג, ישנה חשיבות עליונה לבחור בליטיגטור מנוסה שמכיר מקרוב את השופטים השונים. עורך דין מנוסה שמחזיק בניסיון של שנים רבות יכול להעריך את סיכויי ההצלחה במשפט ולנסח את טיעוניו בצורה כזו שתתקבל על ידי השופט הרלוונטי.

ישנם למשל שופטים שמתרשמים יותר מעדויות שניתנות בכתב מאשר כאלו שניתנות בעל פה. ישנם שופטים שנצמדים ללשון החוק באופן קפדני וישנם שנחשבים לרחבי אופקים ובעלי חזון מתקדם ועוד. שימו לב לשנות הוותק של עורך הדין ולניסיון שלו בתחום לפני שתחליטו כי הוא האיש המתאים ביותר עבורכם.

כימיה אנושית

אחד הנתונים החשובים ביותר שלעתים קרובות לא נותנים עליהם את הדעת הוא יחסי האנוש של הליטיגטור. עורך דין טוב הוא כזה שמודע לעומסים הנפשיים המופעלים על הלקוח שלו ומסוגל להדריך אותו כיצד להירגע וכיצד עליו לנהוג בכל שלב ושלב בתהליכים השונים. משמעות הדבר היא שכאשר אתם באים לבחור בליטיגטור שייצג אתכם בבית המשפט, חשוב מאוד לשים לב להתנהלות האישית של אנשי המקצוע השונים. שימו לב מי גורם לכם להרגיש נוח, מי מרגיע אתכם ומשרה עליכם ביטחון ומי נוסך בכם הרגשה של לחץ וחרדה. לרוב ליטיגטור שמבין את נפש הלקוח שלו, יהיה מסוגל גם לנתח את ההתנהגות של העדים השונים ולהתאים את החקירה לאדם היושב מולו.

הכותב הוא עורך דין יוסי כהן הוא הבעלים של משרד עורכי דין. דוקטור יוסי כהן פועל בתחומי המשפט המסחרי, דיני חברות וליטיגציה משנת 1986.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר