מס' צפיות - 124
דירוג ממוצע -
מחקר הבודק את המוח הנשי לפי המוח הגברי
במשך שנים רבות אמהות בעולם המערבי מחנכות את בנותיהן בגיל הנעורים להתעלם מההתנהגות הליצנית והילדותית של בנים בני גילן, ונטען שנערות הן הרבה יותר נבונות מבנים. העיתון הבריטי "דיילי מייל" דיווח בסוף השבוע כי לטענה העממית יש ככל הנראה גיבוי מדעי, לאחר שמדענים בבריטניה גילו שהמוח של בנות מתבגר הרבה יותר מוקדם משל בנים.
מאת: רועי אורן 24/12/13 (23:59)

במשך שנים רבות אמהות בעולם המערבי מחנכות את בנותיהן בגיל הנעורים להתעלם מההתנהגות הליצנית והילדותית של בנים בני גילן, ונטען שנערות הן הרבה יותר נבונות מבנים.

 העיתון הבריטי "דיילי מייל" דיווח בסוף השבוע כי לטענה העממית יש ככל הנראה גיבוי מדעי, לאחר שמדענים בבריטניה גילו שהמוח של בנות מתבגר הרבה יותר מוקדם משל בנים.

חוקרים מאוניברסיטת ניוקאסל מצאו שהמוח של בנות מתבגר מוקדם יותר משל בנים: כבר בגיל 10 המוח של בנות מתחיל לפעול באופן זורם, רצוף ויעיל, ואילו אצל בנים הדבר לא קורה לפני גיל 20.

המדענים מאוניברסיטת ניוקאסל שפרסמו את המחקר הראשוני בחנו את מוחותיהם של 121 בני אדם, בני ארבע עד 40, וגילו כי המהירות שבה המוח מתבגר עשויה גם היא להסביר למה בנות עשרה מתבגרות הרבה יותר מהר מבנים בני גילן.

המחקר פורסם בירחון מדעי העוסק בקליפת המוח, והראה גם כי קשרים עצביים "במרחק רב" בין אזורים של המוח נשמרים, ולא "נגזמים" במהירות.

חשוב לציין כי חוקרי המוח בעולם סבורים שככל שבני אדם מתבגרים, חלקים מהמוח מצטמצמים, משום שקשרים עצביים בלתי נחוצים בין תאים שונים פשוט "נגזמים" על ידי הגוף, וכך פעולת המוח הופכת ליותר זורמת, רצופה ויעילה. בסריקת המוח של הנבדקות והנבדקים מצאו המדענים שתהליך "גיזום" הקשרים העצביים הבלתי נחוצים מתחיל אצל בנות כבר בגיל עשר, ואילו אצל בנים - רק בגיל עשרים.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר