מס' צפיות - 102
דירוג ממוצע -
5 טיפים לסידור מקומות ישיבה בחתונה
מאת: בקתה ביער 17/10/13 (07:38)

מתכננים חתונה עם ארוחה סביב שולחנות? אם כן, חשוב לתכנן את מקומות הישיבה מראש, כך שלא ייווצר מצב בו האורחים מתחילים לחפש היכן עליהם לשבת. כמה אנשים להושיב בכל שולחן? איך לבצע את חלוקת המקומות? הנה חמישה דברים שכדאי לדעת לפני שתתחילו בסידור מקומות הישיבה.

קדמי ובולט או אחורי ושקט

סידור מקומות ישיבה בחתונה הוא פרויקט של ממש. יש לכם אורחים רבים, מצד הכלה ומד החתן. הרשימה מורכבת ממוזמנים שהם קרובי משפחה, חברים טובים שלכם וחברים טובים של ההורים שלכם. יש מוזמנים צעירים, מבוגרים ועוד המון נתונים שחשוב להתייחס אליהם לפני שקובעים את סדר הישיבה.

"שבת אחים גם יחד" – חשוב לקבוע את סדר הישיבה כך שיהיה מורכב מאנשים שמכירים זה את זה ויהיה להם נושא שיחה משותף במהלך החתונה. קרובי משפחת החתן מקרבה ראשונה, כלומר אחים והורים יישבו יחדיו, וכך גם קרובי משפחת הכלה. נהוג להושיב אותם בסמוך לשולחנם של החתן והכלה, או יחד איתם.

פינות שקטות – רבים סבורים כי מומלץ למקם את האורחים המבוגרים יותר, במרוחק מקדמת הבמה. זאת מאחר שהמוסיקה, המושמעת בעוצמות גבוהות, עלולה להציק לאוזניהם. אם ידוע לכם על אורחים המתכוונים להגיע עם תינוקות, מומלץ למקם גם אותם במרוחק מהרמקולים.

עגולים או מרובעים – ודאו עם אולם האירועים מה סוג השולחנות שהוא מקצה לאירוע. שולחנות עגולים כוללים לרוב כעשרה מקומות ישיבה, בעוד ששולחנות מרובעים כוללים 12. ודאו אם ניתן לחבר מספר שולחנות יחדיו. שולחנות ארוכים אלו נקראים "שולחנות אבירים" ומתאימים למצבים בהם המשפחה הגרעינית גדולה במיוחד, או אם אתם פשוט רוצים שולחן אחד לכל ה"חבר'ה".

מי לצדי – נסו לחלק את סדר הישיבה כך שהמוזמנים יישבו לצד אנשים שהם מכירים. ערכו רשימה לפי המוזמנים מצד החתן ומצד הכלה, לפי קרבה משפחתית וחברתית, חברים לעבודה של הזוג ושל ההורים. נסו למצוא נקודות משותפות בין המוזמנים.

משרטטים – הדרך היעילה ביותר לא להתבלבל וגם לא להכנס לפניקה מסידורי הישיבה היא לשרטט מפה של האולם עם השולחנות הממוקמים בו. במקום לשרטט, בררו אם לאולם יש מפה מוכנה כזו. דרך נוספת להפחית בלחץ התכנונים, היא להטיל את המשימה על חבר או קרוב משפחה שאתם סומכים עליו ועל שיקול דעתו.


יושבים בחברותא

סידורי ישיבה לחתונה הם חשובים. אתם רוצים שכולם יחושו בנוח, שסביב השולחן תהיה שיחה קולחת ואווירה שמחה. עם הכנה מוקדמת, ניסיון למצוא מכנה משותף, גם בין מוזמנים שאינם מכירים זה את זה והתחשבות בפרמטרים שהוזכרו לעיל, תוכלו להבטיח לעצמכם, ולאורחיכם, חתונה מסודרת, תרתי משמע, שמחה ומהנה.

הכותב הוא בקתה ביער היא בקתה כפרית חמה בבית אורן בעלת אופי אירופאי קלאסי. בקתה ביער מאפשרת עריכת מסיבות עד 600 אורחים בגן אירועים הנמצא באוויר הפתוח והנעים של הר הכרמל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר