מס' צפיות - 88
דירוג ממוצע -
הסכם גירושין - מדוע בית הדין הרבני האזורי הורה על סגירת תיק הגירושין?
בית הדין הרבני הגדול קיבל ערעור של אישה וקבע כי בקשתו של בעלה לסגירת תיק הגירושין ביניהם, אינה כנה, מכיוון שהוא עדיין מעוניין בגירושין. בית הדין הרבני קבע כי כל בקשתו של הבעל היא לסגור את תיק הגירושין כדי להעביר את הדיונים בנושא הרכוש לבית המשפט לענייני משפחה.
מאת: אירית רייכמן 15/10/13 (10:51)


בית הדין הרבני הגדול קיבל ערעור של אישה וקבע כי בקשתו של בעלה לסגירת תיק הגירושין ביניהם, אינה כנה, מכיוון שהוא עדיין מעוניין בגירושין. בית הדין הרבני קבע כי כל בקשתו של הבעל היא לסגור את תיק הגירושין כדי להעביר את הדיונים בנושא הרכוש לבית המשפט לענייני משפחה.

(פסק הדין ניתן בתאריך 9.7.2013, תיק מספר 929139/1)

במקרה דנן הגיש הבעל תביעת גירושין כרוכה נגד האישה לבית הדין הרבני האזורי בירושלים בחודש אפריל 2012, ואילו האישה הגישה תביעה לשלום בית ומדור ספציפי. בין הצדדים התנהלו הליכים משפטיים רבים בבית הדין הרבני האזורי והוגשו בקשות שונות על ידי כל אחד מהצדדים בענייניי רכוש ומשמורת, כאשר עניין מזונות הקטינים נדון בבית משפט לענייני משפחה בירושלים במסגרת תביעה שהגישה האישה למזונות הקטינים.


הבעל אשר לא היה שבע רצון מהתקדמות ההליכים בבית הדין הרבני, וכמו כן מההחלטות שנתן בית הדין הרבני בהליכים השונים, פנה בחודש ינואר 2013 והגיש תביעות רכוש ומשמורת גם לבית המשפט לענייני משפחה. מספר ימים לאחר שהגיש הבעל את תביעותיו לבית המשפט לענייני משפחה, הופיע הבעל עם ב"כ לדיון בפני בית הדין הרבני האזורי והודיע כי הוא מבקש לסגור את תיק הגירושין, ללא כל נימוק או הסבר ומבלי שהוא מוכן לחזור לחיות עם האישה בשלום בית.

בית הדין הרבני האזורי קיבל את בקשת הבעל והורה על סגירת תיק הגירושין של הבעל בתוך 30 יום. על החלטה זו הגישה האישה ערעור לבית הדין הרבני הגדול באמצעות ב"כ, עו"ד אירית רייכמן. בית הדין הרבני הגדול קבע בפסק דינו כי יש לקבל את ערעור האישה וכי ההחלטה על סגירת תיק הגירושין של הבעל תבוטל.

בית הדין הרבני הגדול מנמק את החלטתו בכך שהבעל פתח תיק לגירושין בבית הדין האזורי בירושלים, והצדדים החלו לדון בכל התביעות שביניהם בבית הדין, הן בתביעת הבעל לגירושין והן בתביעת האישה לשלום בית. כמו כן קובע בית הדין הרבני הגדול כי אין זה מן הדין ומן הצדק, שלאחר שהדיונים החלו בכל הנושאים בפני בית הדין האזורי, יחייבו את האישה להתדיין בפני ערכאה נוספת, שתגרום לה הוצאות נוספות שלא כדין.


עוד קבע בית הדין הרבני הגדול כי בקשת הבעל לסגור את תיק הגירושין אינה כנה, מכיוון שהוא עדיין חפץ בגירושין, וכל בקשתו לסגור את התיק הוא כדי להעביר את הדיונים שהתנהלו בבית הדין בירושלים לערכאה אחרת, ועל ידי כך להתיש את אשתו שתחדל מדרישתה לשלום בית, ותוציא הוצאות כפולות בדיונים על חלוקת רכוש.

כמו כן נקבע כי תביעתה לשלום בית תידון כראוי ובמתינות ללא לחצים זרים, ואם יוכח שהיא אינה זכאית שיחייבו את הבעל לחזור אליה לשלום בית, ידחה בית הדין את תביעתה, ויחייב אותה להתגרש, ובעקבות כך ידון בית הדין האזורי בשאר הדברים שכרך הבעל לתביעתו.

הכותבת היא משרד עורכי דין ונוטריון - אירית רייכמן, הוקם בשנת 1987. המשרד מתמחה בדיני משפחה ומעמד אישי הכולל: עריכת הסכמי גירושין, הסכמי ממון, הסכם לשלום בית, טיפול בתביעות ירושה, צוואות ועזבונות. תביעות לבית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר