מס' צפיות - 130
דירוג ממוצע -
פתרונות נוספים למניעת הריון - דוקטור אילון לחמן
מאת: ד"ר איילון לחמן 13/10/13 (09:21)

נשים רבות שהשימוש בגלולות למניעת הריון לא נוח עבורן, יכולות מזה מספר שנים להשתמש במדבקות למניעת הריון. המדבקות האלה, כך מסתבר, נוחות לשימוש ובעלות אפקט זהה לזה של גלולות.

לפני כמעט עשור הגיעו לארץ המדבקות למניעת הריון, והן מהוות פתרון נוח במיוחד לנשים החוששות לשכוח ליטול גלולות בכל יום. בתוך כל חפיסת מדבקות למניעת הריון, נמצאות שלוש מדבקות, כל אחת מיועדת לשימוש שבועי. על האישה המשתמשת במדבקות, לקחת מדבקה אחת ולהדביק אותה לגוף למשך שבוע. מקום ההדבקה יכול להיות כמעט בכל האזורים בגוף. לאחר 21 ימים שבהם משתמשים בשלוש מדבקות, ישנו שבוע הפסקה, בדיוק כמו בשימוש בגלולות.

העיקרון הוא שדרך העור, הגוף סופג את ההורמונים שנמצאים במדבקה. אותם הורמונים משוחררים באופן הדרגתי במשך השבוע ולמעשה מבצעים את הפעולה הנדרשת. יעילות המדבקה דומה ליעילות הקיימת בגלולות הרגילות, ואף לא פחותה ממנה.

עבור נשים רבות מהוות המדבקות פתרון מצוין בשל העובדה שהן לא נוטלות גלולות בכל יום, אבל הבעיה העיקרית בהן היא שהן עלולות ליפול בזמן פעולות הדורשות מגע עם מים – כמו מקלחת או שחייה.

פתרון נוסף למניעת הריון – טבעת נרתיקית

אמצעי מניעה נוסף ויעיל הוא טבעת נרתיקית. מדובר בפלסטיק רך מאוד בצורת טבעת שהאישה מחדירה לנרתיק פעם בחודש. גם הטבעת הנרתיקית מיועדת לשימוש במשך שלושה שבועות, שאחריהן היא מוצאת מהנרתיק, ואז האישה מקבלת את המחזור החודשי. בשימוש בטבעת, ההורמונים נספגים דרך הנרתיק, והיעילות שלה לא פחותה מזו של הגלולות הרגילות.

נציין שכמו הגלולות, גם התחלת השימוש במדבקות ובטבעת הנרתיקית נעשה ביום הראשון למחזור, אלא אם האישה משתמשת בגלולות ומעוניינת להחליפן באחת השיטות שהזכרנו. במקרה כזה, היא תתחיל בשימוש במדבקות או בטבעת ביום שבו הייתה מתחילה את חפיסת הגלולות הבאה.

הכותב הוא ד"ר אילון לחמן - בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון ומומחה בכיר לגיניקולוגיה ומיילדות ומנתח בעל מוניטין. הוא נחשב לרופא מהשורה הראשונה בזכות רמתו המקצועית הגבוהה והשיטות החדשניות אותן הוא מיישם בעבודתו. כ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר