מס' צפיות - 146
דירוג ממוצע -
כיצד נמנעים מהסיכונים הקיימים בקרקע חקלאית להשקעה?
הקרקעות החקלאיות, כידוע, יכולות להניב תשואה משמעותית ממנה ייהנה המשקיע החכם. עם זאת, כמו שההשקעות הללו איכותיות ושוות את ההשקעה, הן גם עלולות להיות בעלות סיכון כלשהו מבחינת הפשרתן. כיצד מזהים קרקע איכותית שתניב תשואה גבוהה וכיצד נמנעים מהסיכונים?
מאת: אורן קובי 17/09/13 (13:07)

הקרקעות החקלאיות, כידוע, יכולות להניב תשואה משמעותית ממנה ייהנה המשקיע החכם. עם זאת, כמו שההשקעות הללו איכותיות ושוות את ההשקעה, הן גם עלולות להיות בעלות סיכון כלשהו מבחינת הפשרתן. כיצד מזהים קרקע איכותית שתניב תשואה גבוהה וכיצד נמנעים מהסיכונים?

סוגי קרקעות

לאחר שמחליטים על הסכום המקסימלי אותו רוצים להשקיע, ניתן להתחיל ולבדוק לגבי קרקעות שונות ברחבי הארץ. כאשר מחפשים קרקע חקלאית להשקעה, חשוב לבדוק את הסיכויים שלה לעבור הפשרה וכן גם כמה זמן ייקח עד לסיום התהליך.

לעתים, ניתן להיתקל בקרקעות שמיועדות להפשרה כבר בשנים הקרובות, קרקעות שנמצאות בתהליכים סופיים וכן גם קרקעות אטרקטיביות במיוחד במרכז הארץ, אשר מוגדרות כחקלאיות וניתן להשקיע בהן. כדי להבדיל בין כולן, מומלץ לבחון כמה פרמטרים בסיסיים.

תכנית בניין עיר

קרקעות עליהן יש אישור כי בסופו של דבר תינתן האפשרות לבנות עליהן, הן ככל הנראה הטובות ביותר והמתאימות ביותר להשקעה, מכיוון שכיום הן זולות במיוחד, ועתידות לקפוץ למחיר גבוה משמעותית. כמו כן, כך גם לגבי קרקעות שתהליך הפשרתן ממש לקראת סיום, אך חשוב לציין כי קרקעות מהסוג הזה עשויות לעתים להיות יקרות יותר, מכיוון שהעובדה שמחירן עומד לעלות תשפיע גם על המוכרים.

את הסוג השלישי, לעומת זאת, הקשור בקרקעות אטרקטיביות במיוחד, במחירים נמוכים ובאזורים אסטרטגיים – מומלץ לבדוק היטב. לעיתים, ניתן לרכוש קרקעות המוגדרות בתור קרקעות חקלאיות, אך כאלו שייתכן כי לעולם לא יופשרו מכיוון שמיועד להן שימוש אחר, מוצבים עליהן עמודי חשמל, הן בקרבת ים או שמא מכסת הבניה באזור הסתיימה. לכן, מומלץ לבחון את תכנית בניין העיר ולבדוק זאת לעומק.

חברה מקצועית

בנוסף לבדיקות הבסיסיות והייעוד של אותה השקעה בקרקע חקלאית, מומלץ לערוך חישוב כללי של עלות הקרקע לאחר ההפשרה. לעיתים, אפילו קרקעות שנשמעות איכותיות שמיועדות להפשרה, עשויות להניב תשואה נמוכה במיוחד או לא יהיו מבוקשות כל כך. לכן, אם הקרקע נמצאת במקום לא אטרקטיבי כל כך, מומלץ לבחון זאת לעומק.

כדי לוודא את כל הפרמטרים השונים וכדי להגיע לכמה שיותר קרקעות איכותיות ברחבי הארץ שמיועדות להפשרה, עם סיכויים לעלייה בערכן בשנים הבאות, מומלץ לפנות אל חברה מקצועית המתמחה בתחום. חברה שכזו, לא רק תציע את הקרקעות השונות הקיימות בשוק, אלא גם תבצע בדיקה מקיפה שתבחן את כל הפרמטרים החשובים ביותר בטרם הרכישה.

הכותב הוא אורן קובי מנכ"ל חברת אדמה, זרוע ההשקעות בקרקעות שך לוג'יסטיק גרופ. . מרכזת עבורך את מיטב השותפים המקצועיים ביותר על מנת לקדם את ההשקעה שלך ולהפוך אותה בעתיד לנכס אמיתי. טלפון: 03-6218700

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר