מס' צפיות - 653
דירוג ממוצע -
שוד הכבלים של חברת חשמל ובזק
מאת: יובל בן-יעקב 15/03/08 (19:16)

צריך להתייחס לנגע שוד המתכות כאל פיגוע טרור ואז הכל יבוא על מקומו בשלום, כי אז ההתייחסות תהיה יותר רצינית, זהו פיגוע ע"י שודדי מתכות, ומדובר פה על נזק כבד ולעיתים יקר מאוד שגורם ויגרום נזקים לחברת חשמל, בזק ואחרים, וצריך לקחת אותו בכל הרצינות.

 

חייבים להקים סיירות בטיחות נגד גניבת המתכות, כשאנשי הסיירות ידעו היכן מתבצעות באמת עבודות של חברות חשמל או בזק, כבלים וכדומה ומתי, וכל עבודה שתתבצע לא בתיאום עם חברת החשמל תיעצר לאלתר והעובדים יעצרו ויועברו לחיק המשטרה המחבקת - שתחקור ותברר מה קורה תוך אימות עם  האחראי מחברת החשמל לעבודות חשמל בחברה שיודע היכן מתבצעים עבודות ומתי.

 

אני חושב שהגיע העת לטפל בנושא כמו שמטפלים בטרור, כי בזה מדינת ישראל יודעת לטפל טוב. חייבים להפסיק את הפשע הנוראי הזה לאלתר! לעשות חיסול ממוקד לבעיית הגניבות האלו בשיטות צהליות! 

 

זה פוגע באזרחים כמו בפיגוע, זה פוגע ברשויות שמקדישות לנושא סכומי ענק, לכן כדאי היה לערב בנושא גם את השר התשתיות בנימין אליעזר - פואד שיעזור לדחוף את הנושא בצורה המקובלת.

 

נוסף על כך יש להתחיל להגיע למפעלי המתכת, פלדה ולעצור בפתחו כל נהג משאית, ולחפש על המשאית אם קיים חשד שמדובר בכבלים שנגנבו מחברת חשמל, אם קיים,  עוצרים במקום את הנהג ולמקום יקרא מנהל המפעל שיצטרך לתת הסברים לגניבה הזאת וייעצר יחד עם הנהג לחקירה ועבודות המפעל יעצרו מיידית!

 

אולי צריך כאן גם מעורבות של שר התמ"ס - אלי ישי - יתבע ממפעלי המתכת לא לקבל סחורה גנובה, מפעל שימצא כמקבל סחורה גנובה ייסגר על מנעול ומנהליו יעצרו ייחקרו וייעמדו לדין.

 

מקווה שהפתרון יבוא במהרה בימינו לפני שיהיו נזקים נוספים.

הכותב הוא חבר קיבוץ מעין-צבי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר