מס' צפיות - 995
דירוג ממוצע -
קרמה ובעיות פוריות- חלק 2
שינוי הרגלים משפר חיים.

שלל עצות מעשיות לשינוי הקרמה בנושא בעיות פוריות

 

שינוי הרגלים, הן במישור הפיזי והן במישור המנטלי, תורם באופן משמעותי לשינוי הקרמה, כפי שהוסבר בפרק הקודם. הפרק זה מובאות כמה עצות מעשית לשינוי הרגלים. אינך חייבת להשתמש בכל העצות בבת אחת. התחילי עם מה שקל ונגיש או מה שנראה לך כהכי מתאים. אם הצלחת במשימה הראשונה, המשיכי אל הבאה, לפי סדר שאת תבחרי. מאד חשוב לתת זמן לכל תרגול של שינוי הרגל. זמן של חודשיים שלושה, יניב תוצאות טובות.

 

תזונה:

 

שני את הרגלי התזונה שלך. כל שינוי ברמה הפיזית של גופך (גופך הפיזי מורכב ממזון) יאפשר שינוי ברמה המנטלית. עשי ניסיונות לפרקי זמן מוגדרים (בין חודשיים לשלושה רצופים כל אחד) של שינוי. שינויים לדוגמה:

 

 1. הימנעי ממוצרי חלב באופן מוחלט וראי לאחר כמה שבועות אם חל שינוי כלשהו.
 2. הימנעי מגלוטן, גם אם אינך רגישה לגלוטן. קיימים כיום כשוק מאות מוצרים מצוינים ללא גלוטן. הדיאטה הזו אינה מומלצת יותר מחודשיים שלושה, אם אינך רגישה לגלוטן. חשוב: אם אינך רישה לגלוטן, הגבילי ניסוי זה עד שלושה חודשים.
 3. הימנעי מקפה, שוקולד, מוצרי קפאין וחפשי תחליפי קפה אם תה צמחים אינו מספק אותך.
 4. הימנעי מאוכל תעשייתי. הכיני אוכל בעצמך ואל תשתמשי באבקות מרק, צבעי מאכל וחומר משמר.
 5. השתדלי לאכול פרות וירקות אורגניים.
 6. אל תחממי אוכל במיקרו. חממי במחבט או בטוסטר אובן.
 7. אל תאכלי שאריות מהמקרר. רצוי לאכול יום יום מזון טרי שבושל באותו יום.
 8. העדיפי אוכל מבושל על סלטים למיניהם. דייסות קווקר חמות מומלצות ביותר.
 9. אכלי 4-6 ארוחות קטנות ולא אחת או שתיים גדולות ביום כדי לאפשר עיכול מהיר וקל.
 10. הפחיתי סוכר באופן משמעותי.

 

 

פעילות גופנית:

 

כל פעילות גופנית מתונה תעזור לשינוי גופני ומנטלי. מדוע מתונה?- מפני שמתינות מאפשרת נשימה והרפיה. תשומת לב לנשימה בזמן הפעילות הגופנית מאד תורמת להתחדשות הגוף. חמצן טרי בשאיפת אויר, מרענן ביתר יעילות, אם מודעים לכניסתו לגוף. רעלים שהצטברו מתנקים ביתר יעילות ע"י המודעות להוצאתם. הרפיה בסוף כל פעילות מומלצת ביותר מפני שכך כל המערכת הפיזית שלך קולטת טוב יותר את העבודה הגופנית שעשית. דוגמאות לפעילות גופנית:

 

 1. יוגה- יוגה היא הפעילות המומלצת ביותר, כי בנוסף ליתרונות שהיא מעניקה במישור הפיזי, היא גם תורמת בתחום נפשי, מנטלי, המודע והלא מודע. יוגה משלבת באופן מושלם תרגול של הגמשת הגוף בשילוב עם נשימה והרפיה. יוגה היא תורה עתיקה מאד ומוכחת בתחום בריאות הגוף והנפש. יותר ויותר רופאים ממליצים כיום על יוגה כאמצעי לשינוי אורח החיים. יוגה קלאסית המבוססת על סדרת תנוחות קבועה, שמטרתם לעבוד על כל אברי הגוף, הנשלטים והבלתי נשלטים, ונרכשת מפי מורה בעל/ת ידע בפילוסופיה של היוגה, היא היוגה המומלצת ביותר. יוגה מומלצת לנשים עם בעיות פוריות יותר מאומנויות הלחימה (טאי-צ`י, צ`י-קונג, וכו`,) מפני שבמהותה היא איננה "אומנות לחימה".

 

 1. הליכה- הליכה מתונה כחצי שעה כל יום, רצוי באוויר הפתוח, תורמת לחילוף חומרים, המרצת זרימת הדם ופיתוח סיבולת לב- ריאה. רצוי להימנע מהליכה בסביבות כבישים ראשיים, אזורים תעשייתיים ומקומות עם כבלי חשמל, אלקטרוניקה ותקשורת, כמו ריבוי אנטנות וסלולריות. אם אין באפשרותך לצעוד בחוץ, הליכון ביתי יעשה עבודה טובה.

 

 

 1. מכשירים במכון כושר אינם מומלצים כטיפול בבעיית פוריות מפני שהם מעודדים מאמץ יתר בהיפוך מההקשבה לגוף.

 

שהייה בטבע:

 

השתדלי לפחות פעם בשבוע לצאת לטיול קטן בטבע. שבי על האדמה, על דשא, עשב, על יד עץ, על יד שדות פרחים או חיטה. החיבור לאדמה מעודד פוריות, בעיקר אם זו אדמה פוריה, משופעת בצמחייה. נשמי והריחי את ריח האדמה והצמחייה. היי מודעת לריח. לריח יש השפעה חזקה על תגובות הגוף והנפש. טבע ירוק עדיף מטבע צחיח כמו מדבר. אגמים ונחלים עדיפים על ים. אדמת יערות, שדות וחורש, עדיפים על חול ים. חורף אביב ישראלים הם זמן מצוין לנסות להיכנס להריון. שלל פרחי הבר הטבעיים יתרמו לך מכוחם אם תבלי במחיצתם ותהי מודעת לזה.

 

סביבה שקטה:

 

הימנעי מרעש. השתדלי להימצא בסביבה שקטה. אם את עובדת בעבודה אינטנסיבית רעשנית, את יכולה להשתמש באזניות עם מוסיקה נעימה. אם בדיוק משפצים דירה מעליך או ברחוב שלך, את יכולה להשתמש בפקקי אוזניים בזמן עבודות הבית, או לפחות סגרי חלונות והדליקי אוורור מלאכותי. חפשי מקומות שקטים. אל תלכי לישון עם טלוויזיה דולקת, גם אם היא ללא קול, בגלל הקרינה והצלילים שאינך יכולה לשמוע ולזהות, אשר משפעים על תת המודע שלך. הוציאי את הטלוויזיה מחדר השינה שלך.

 

מוסיקה:

 

למוסיקה השפעה עצומה על מערכת העצבים שלנו. בתרבויות שונות ניסו לחבר צרופי צלילים המיועדים למצבים רגשיים שונים, כמו הראגות ההודיות, המודוסים היוונים, המכאמים במוסיקה המזרחית, המז`ור והמינור במוסיקה האירופאית וכו. הניסיונות לא תמיד הצליחו להיעשות אוניברסליים (להתאים לכל התרבויות) אך המלחינים בעידן החדש התברכו בידע אוניברסלי אינטואיטיבי שגורם לאנשים מתרבויות שונות להגיב בשקט וברגיעה לצרופי צלילים החדשים. קני דיסקים מסגנון המוסיקה הזה (המגוון כיום עצום ונפוץ) והעדיפי את המוסיקה הזו על פני מוסיקת פופ, מטאל, וכו`, ואפילו על פני מוסיקה קלאסית (מאמר נפרד יוקדש לנושא זה).

 

תחביבים:

 

מלאכת יד, כלומר יצירה בעזרת הידיים, יכולה לתרום לרגיעה והרפיית מתחים. תפירה, רקמה, סריגה- אומנויות "ישנות" יחזירו אותך ל"אדמה", יקרקעו אותך. כל עבודה שיש בה גזירה, הדבקה, קישוט, תתרום להשקטת המחשבות. עשייה אומנותית כמו קרמיקה, פיסול, ציור, צילום, גם היא תורמת להכרתך להירגע. ציור בצבעי מים מרגיע במיוחד. כתמי הצבע השקופים, המתפשטים על הנייר בצורות שונות, יכולים לתרום לך שעה של עונג, בו לא הרגשת את שיני הזמן.

 

מדיטציה:

 

קיימות שיטות מדיטציה רבות. את יכולה להתנסות בכמה שיטות, עד שתמצאי את זו הנוחה לך ביותר. אפשר לעשות מדיטציה בכל מקום ובכל שעה ובכל סיטואציה, אך כדי להגיע למצב אידיאלי זה, התחילי בתרגול מדיטציה במקום קבוע אחד, בשעה מסוימת אחת (התחילי מ 10 דקות והגדילי את הזמן בהדרגה). סדרי לך מקום קטן ומופרד בביתך, טפחי אותו לטעמך והשקיעי בו את האנרגיה הטובה שלך. הפכי או המקום למקדש הפרטי שלך. רצוי ללמוד מדיטציה ממורה מנוסה ולא מספרים.

 

לבוש:

 

בחירת צבעי הלבוש משתנה מתקופה לתקופה. אם טעמך בסגנון הלבוש (כולל צבעים) לא השתנה מגיל ההתבגרות והרווקות ואת אינך מצליחה להיכנס להריון, רצוי שתשני את סגנון הלבוש שלך. בגדים צרים "וגבריים" לא יתרמו לנשיותך. העדיפי בגדים יותר רחבים או שמלות, וצבעים בהירים במקום כהים. הימנעי משחור. צבע שחור סוגר אנרגטית. זהו צבע של הגנה ונבדלות המאפיין את גיל ההתבגרות. אינך זקוקה לצבע זה כרגע. צבע ירוק על גווניו, מאד מומלץ כי הוא מעודד צמיחה. שילוב של ירוקים עם צבעים פסטלים (ורוד, כתום אפרסק, תכלת, לימון, לילך) הוא שילוב מנצח. אם יש לך נטייה לאנמיה, שלבי אדום בבגדייך. צבעים סגולים וכחולים יגבירו את רוחניותך, צבעים לבנים יטהרו את לבך. לבשי בגדים רכים, מבדים טבעיים.

 

עיצוב הבית:

 

פרחים, עציצים ואדניות בחלונות, ימשכו לביתך אנרגיות טובות. אוורירי את ביתך כל יום. פתחי חלונות. הקפידי על ניקיון. אל תשאירי כלים מלוכלכים בכיור. הוציאי זבל כל לילה. תלי תמונות נעימות על הקירות והסירי כל תמונה שמעוררת בך אסוציאציה של אלימות או דיכאון. שימי מפות צבעוניות על השולחנות וכריות צבעוניות על הספות והרצפה, צבעי קיר אחד בצבע אפרסק צהבהב - זה יוסיף אור ושמחה לבית והקפידי שהכניסה לביתך נעימה ומכניסה. החליפי את השלט על הדלת והוסיפי לשמות מילת שמחה וקישוט צבעוני. הדברים הקטנים הללו תורמים לאנרגיה טובה לדפוק על דלתך.

 

צורת דיבור:

 

השתדלי תמיד לענות במילים חיוביות כשישאלו אותך לשלומך. חייכי ואמרי שהכל טוב גם כאינך מרגישה טוב. עני לטלפון בקול חיובי ושמח. עדיף לא לענות לטלפון מאשר לכעוס. נשמי עמוק לפני שאת מביעה כעס. יש סיכוי שהכעס יופחת וייעלם עם התרגול של זה לאורך זמן (מאמר על התמודדות עם יוקדש בנפרד). אל תצעקי. התמירי את הצורך שלך לצעוק בשירה. שירי לעצמך כשאין איש בסביבה. מקום אידאלי לשיר הוא במכונית, כשאת נוהגת לבדך, גם אם אינך זמרת דגולה.

 

יחס אל אחרים:

 

ברכי ב"שלום" ובחיוך את כל מי שראית יותר מפעם אחת ואינו גורם לך לאי נוחות מסוימת.. אין ממה לפחד. כל אחד ישמח מזה שמברכים אותו. ניכור וזרות לא תורמים לברכה בחייך. הפחיתי ביקורתיות והשתדלי לא לדבר באופן נחרץ. דעתנות איננה תורמת לשלום, פנימי וחיצוני. השתדלי לא לשפוט אחרים. אם ישנו מישהו שמציק לך, אחלי לו טוב. אם יהיה לו טוב הוא יפסיק להציק לך. הוא יגמור את תפקידו בחייך.

 

עזרה לזולת:

 

התנדבי בתחום כל שהוא ללא ציפייה לתמורה. תני כדי לתת. התגמול שלך כבר יגיע. אינך צריכה לדאוג לזה. תרומות קטנות לנזקקים גם יתרמו לך באיזשהו אופן.

 

תפילה, אמונה ואלוהים:

 

תפילה היא התכוונות, התרכזות. התפללי לפוריות. התפללי לילד. דמייני את ההיריון שלך, דמייני את תינוקך, החזיקי בו בעיני רוחך, שלחי אהבה לפרי בטנך שיבוא. האמיני שכך יהיה. דברי עם אלוהים, בכל שפה, בכל דרך, בכל צורה שהיא. אלוהים לא מעדיף דרך אחת על פני אחרת, אבל אלוהים מתגלה היכן שהלב נפתח, היכן שנמצאת אמיתיות, היכן שנפתחת ראייה עמוקה פנימה, לאלוהי שבתוכך.

 

אלוהים הוא הבורא וכשאת בוחרת להתחבר לאלוהים שבתוכך, מתעוררת בתוכך יכולת הבריאה, ועם יכולת הבריאה הזו, ייוולד מתוכך הנפלא מכל, פלא הבריאה.

 

 

בהצלחה

הכותבת היא מורה ליוגה ואמנית רב תחומית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מקסים!
ענת 03.02.10 (23:24)