מס' צפיות - 223
דירוג ממוצע -
7 טיפים לנהיגה נכונה בחורף - אביהו הורוביץ
מאת: אביהו הורביץ 02/12/12 (11:15)

נהיגה זהירה בחורף מצילה חיים.

יש לשים לב למספר דגשים הנוגעים להיערכות לפני הנסיעה ובזמן הנהיגה עצמה.

כך תכינו את רכבכם ואת עצמכם לחורף.

 

נכתב על ידי: אביהו הורוביץ

 

החורף ביקר אותנו בחטף, וגם אם נדמה שהוא מאחורינו הוא עוד יחזור במלוא הדרו.

כעת בתקופה של סתיו כאשר יום אחד גשם ויומיים מזג אוויר חמים יותר ניתן להתבלבל בקלות, אך כאשר נוסעים בכביש רטוב רצוי להוריד את הרגל מהגז, לשמור על מרחק סביר מהרכב שמקדימה ולהשתדל להימנע מבלימת פתע. וכמובן שלא לשכוח להדליק אורות גם בשעות היום. לפי נתונים שהגיעו מאור ירוק מדי שנה נפגעים בתאונות דרכים כ2500 אנשים. הנתונים מתייחסים לשנים 2003-2011. בחורף כאשר הכביש רטוב על ידי שמירת מרחק מהרכב שמקדימה ניתן להימנע מתאונות דרכים של חזית-אחור. רצוי להגדיל את המרחק מהרכב שמלפנים. לפניכם מספר טיפים אשר יסייעו לכם לנהיגה בטוח בחורף.

 

1) צמיגים: בידקו את הצמיג שלכם. האם יש בו סדקים בדופן, מה התאריך ייצור שלו. מומלץ להחליף צמי בתקופה של בין שנתיים לשלוש שנים או בין 60-80 אלף קילומטר. תלוי כמובן גם במצב הצמיג. בידקו את עומק החריצים על סוליית הצמיג. עומק הקטן מ-4 מ"מ וכדאי להחליף את הצמיג וכמובן לשמור על לחץ אוויר תקין.

 

2) שמשה קדמית – המגבים מתייבשים בתקופת הקיץ ומאבדים יעילות בתחילת החורף. רצוי להחליף אותם וכמובן לבדוק את מערכת מתזי המים ולוודא כי הם אינם סתומים. אביהו הורוביץ - שימרו על כללי זהירות בזמן נהיגה בחורף

 

3) בלמים ואורות - יש לבדוק את אורות הרכב. תקינות אורות הבלימה, המעבר, דרך והחירום הכרחיים לנסיעה תקינה בחורף. בידקו במוסך את רפידות הבלמים ומערכות ABS ו ESP המונעות החלקה.

 

4) בזמן נסיעה חשוב שתהיו ללא ביגוד מסרבל היכול למנוע מכם תזוזה נוחה ברכב. רצוי להוריד מעילים או ג'קטים עבים מדי, גם צעיפים לא מומלצים לנהיגה. ביגוד מסרבל שכזה מונע תגובה מהירה הרצויה בנהיגה.

 

5) לפני התחלת הנסיעה ולאחר שהנעתם דאגו להפעיל את מפשיר האדים המייבש את השמשה האחורית והקדמית. הייבוש שלהם יספק לכם ראייה נוחה של הכביש.

 

6) החימום שברכב יכול לגרום להירדמות. נסו לכוון את תריסי האוורור אל הרגליים או הצידה.

 

7) בזמן גשם מומלץ לנסוע לאט יותר ולשמור על מרחק כפול מהרכב שמלפנים. מערכות הניקוז ברוב כבישי ארצנו נסתמות מוקדם מדי, הכבישים חלקים ולעתים מוצפים.

 

סעו לאט ותמנעו מבלימות פתע אלו מספר עצות שיכולות לסייע לכולנו לנסוע בגשם בשלום. סעו בזהירות, שימרו על עצמכם, על הנוסעים ברכב ועל הרכבים סביבכם.

 

אביהו הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג.

 

הכותב הוא אבי הורוביץ, בעל חברה ליעוץ ליסינג. החברה נותנת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי פיננסי וטכני גם בענף זה כמו ברבים אחרים בארץ. החברה מעניקה שרותיה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות ציבוריות

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר