מס' צפיות - 114
דירוג ממוצע -
האשם העיקרי הוא אבי לוזון
כשהמצלמות לכאורה שוב יבקשו את ראשו של עוד מאמן נבחרת שלפני הקמפיין היה "עילוי" והייתה תחושה באוויר שהינה, אנחנו ישראל הזעירה, נעפיל לטורניר חשוב, חוזר שוב הביג-בוס של הכדורגל הישראלי ונותן על פניו לכל אותם זקנים שהם חברים שלו (ואו כמו בצבא "ותיקים") מקום ב-11 הכי טובים של המדינה וזה עובר בשקט. בושה.
מאת: מיכה אקדמן 12/09/12 (11:30)

אלי גוטמן כשל ובגד בעצמו. זו הסיבה העיקרית להתפוררות של נבחרת ישראל, ששיחקה אמש אולי הכי פתוח והתקפי ששיחקה אי פעם נגד נבחרת טובה ממנה שהגיעה שעל הקווים שלה יושב אחד מגדולי המאמנים הטקטקנים בהיסטוריה (פאביו קאפלו).
קאפלו, לא שש להעיף הביתה ולא לשלוח למסע המשחקים הזה ובעיקר לזה מעבר לים התיכון, את השחקן הטוב ביותר שלו (אנדריי ארשבין) רק משום שזה לא רצה ללחוץ לו את היד במשחק ידידות.הוא לא שש להשפיל את אלן גזוייב הכוכב הצעיר והמתנשא, ששיחק בחצי הילוך במשחק הקודם ולקאפלו לא הייתה ברירה אלא לתת לו לנסוע לישראל. אז נתן לו לישון בבית מלון בחדר צמוד אליו ונתן לו אמש רק חילוף שלישי כשלא ממש הייתה ברירה.
ומאידך, תראו מי משחק כבר שנים פעם אחר פעם בהרכב "הקבוצה הלאומית", שהמאמן שלה אמר לפני שמונה חודשים בעת המינוי לצד הדלקת נרות החנוכה, כי לא יהיו שום אינטרסים אישיים בהרכב. קחו לדוגמא את יואב זיו (אין לי שום דבר אישי נגדו) שנראה רע תמיד כמגן שמאל הן במכבי ת"א והן בנבחרת ישראל. אלי ישאל אותכם רטורית את מי הוא היה יכול להרכיב במקומו - ובכן, יש אופציות: טווחטה, שיש, דסה, אפילו אנטבי וטרטצקי קשישה עדיפים ונראים רעננים בהרבה מזיו. הבעיה היא לא אלי גוטמן, כנראה ששלושה מאמנים רואים מעבר למשחק זה או אחר, כנראה שיש מישהו שלחץ עליהם לשים את זיו בהרכב הנבחרת שוב ושוב ושוב. יואב זיו הוא המגן השמאלי הישראלי הטוב ביותר?? אם כך, אלי גוטמן שיקר את עם ישראל ובמקום נס לעם ישראל - אני חייב נס עם שתיים סוכר.
חולשתו הבלתי נתפסת של יובל שפונגין מהצד השני גם כן מראה אף היא על גודל הביזיון. כאילו שאלעד גבאי לא שחקן טוב בהרבה משפונגין, שכל נגיעה שלו בכדור אוטמטית גורמת לצרמורות ולפחד. לשחקן ללא ביטחון עצמי אסור להיות בנבחרת. גבאי שחקן ללא מורא כלל. תחליטו בעצמכם מי עדיף שיפתח (וזה עוד מבלי לציין עשרות שחקני ליגה סבירים טובים בהרבה משפונגין).
אבל שיא השערוריה נמצאת במרכז ההגנה והקישור: טל בן חיים ואלמוג כהן. שניהם לא משחקים כמעט בכלל כעת בקבוצות שלהם, וכשהם משחקים ב-11 השחקנים של "הקבוצה הלאומית" הם נראים כמו פריננסות שדואגות רק לתחת של עצמם ולאיזה סוכן פארש שיראה אותם על כר הדשא. אם שחקנים כאלו מחפשים להראות שהם עצמם כבודדים שחקנים ששווה לקחת, שילכו לשחק בשכונה. לנבחרת הם לא היו צריכים להגיע כרגע.
אל תנסו להבין מדוע אלי גוטמן עלה עם איתי שכטר, מהלך תמוהה נוסף שדובר עליו ביציעים 11-12 שהיו גדושים מפה לאוזן אמש. אל תנסו להבין מדוע נוצר "זעזוע" עמוק כאשר מורי, מליקסון, אלברמן, חמד וורמוט נזרקו בבושת פנים לספסל ובניון, בן חיים, עזרא, ראדי ואלמוג נכנסו במקומם.
נבחרת ישראל היא נבחרת של פרינססות. במקום ששחקנים יגיעו לשיא בנבחרת, הם עושים טובה שהם מגיעים למחנה האימון שלה ולמשחקים. רק מי שנלחם בשביל הדגל והקהל ראוי לחולצת ההרכב, צריך להיות ב-11.
אך צריך תמיד לזכור, שנבחרת ישראל כמעט תמיד נכשלת עם אותו שלד שגרירי כפוי טובה ומקושר כביכול ל"ראש ממשלת הכדורגל" סר אבי לוזון. אז אבי, שוב פעם נפלת. במקום צניעות, שוב פעם השפלת 30 אלף אוהדים נאמנים לנבחרת באצטדיון ר"ג. 
הינה שוב, כשהמצלמות והתקשורת יבואו ויבקשו את ראשו של עוד מאמן נבחרת שלפני הקמפיין היה "עילוי" והייתה תחושה באוויר שאנחנו ישראל הזעירה יכולים צריכים ונעפיל לטורניר חשוב, אתה, הביג-בוס של הכדורגל הישראלי שב כמו דיסק צרוב ונותן על פניו לכל אותם זקנים שהם חברים שלו מקום ב-11 הכי טובים של המדינה וזה עובר בשקט. זאת הבושה האמיתית ועל זה אי אפשר לשתוק.
אם אתה באמת איש ישר אבי לוזון יש שתי אופציות: הפחות טובה היא התפטרות עצמית ונתינה למישהו טוב יותר לנהל את העסק. אתה לא תעשה את זה, אני לא מאמין שאתה יכול, והאמת את הבור הזה אתה צריך למלא חזרה באדמה.השנייה היא מינוי סמכות מקצועית לנבחרת ישראל שידאג שאתה באופן אישי לא תתערב בנעשה בנבחרת. אתה היית יכול גם להביא את מוריניו, קאפלו, ואן חאל והיצפלד שיהיו מעל למאמן הלאומי ויבנו תוכנית ברורה ושיטתית לכל משחק ומשחק כולל סקאוטים על היריבה (אתמול לדוגמא לא נראה שמישהו עשה סקאטינג על נבחרת רוסיה) ובדיקה לעומקם של דברים כל שחקן וכל עמדה. 
ולסיום, בנייה של הגנה כמעט בכל הנבחרות בעולם מורכבת כיום מההגנות של הקבוצות עצמן, כך שנוצר תיאום מלא בין השחקנים. אולי שווה לאלי לנסות את גבאי-צדק-טיבי (למרות שעבר למכבי ת"א) במשחק הבא? למרות הטיפ הזה, אני בספק כלל עם לבובת החצר של מאמן נבחרת ישראל בכלל יש מילה היום אפילו מול ה"וותקים" כמו הקולגה שלו, קאוצ' פאביו קאפלו.    

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר