מס' צפיות - 135
דירוג ממוצע -
בסאגת אוחיון-מכבי, כל הצדדים הפסידו
ממכבי, דרך קובאן ועד אוחיון. כל הצדדים הפסידו המאבק הזה. מי יותר? מי פחות? תחליטו אתם.
מאת: תמיר משה 11/09/12 (22:31)

    הסאגה הארוכה ביותר של הקיץ, שמשום מה מסרבת להיגמר, על סף סיום דרמטי. הסכסוך המקצועי בין מכבי ת"א ליוגב אוחיון העסיק את מכבי בקיץ יותר מאשר הבאת שחקנים לבניית הסגל. בשבוע הקרוב, אמור הבורר של פיב"א להחליט לאן מועדות פניו של אוחיון בעונה הקרובה. איך שלא יהיה, יותר מאדם אחד יגיד בסוף הסיפור הזה "ברוך שפטרנו". אבל את תטעו לרגע, כל הצדדים שלוקחים חלק במסע ההתכתשות הבלתי נגמר הזה ייצאו מופסדים, בכל תוצאה שהיא.

   מכבי. כך או כך היא בזבזה בקיץ הזה הרבה אנרגיות חיוניות על מקרה שלא היה אמור בכלל לעלות לפני השטח. זה אולי הפריע לה להביא שחקנים בעלי שם יותר גדול להיכל. גם אם יוגב יישאר בסופו של דבר, ברור לכולם ששום קבוצה לא רוצה להחזיק בכוח שחקן שלא רוצה להיות בה. אי-לכך אני מסופק אם מישהו במכבי ישמח אם יוגב יישאר. סביר יותר להניח שאנשים יגידו שהצדק יצא לאור ויישמרו על איפוק. אם יוגב לא יהיה במכבי בעונה הבאה אז בכל מקרה מכבי הפסידה אותו. זה ההפסד של מכבי.

   קובאן. מוזר להגיד, אבל גם הם הפסידו. אני לא יודע אם בסופו של דבר יוגב יהיה בקבוצה הרוסית או לא. מה שבטוח זה שבכסף הזה שקובאן תכננה להוציא על יוגב אוחיון היא הייתה יכולה אולי להביא מישהו אחר בלי כל הסאגה המטורפת הזאת. איפשהו אני חושב שיוגב החזיק בציפורניים את הקשרים עם קובאן כדי שזו לא תלך לחפש לו מחליף עוד לפני ששותף במשחק אחד. כך התבזבז לו גם הקיץ של קובאן, שבסופו של דבר עוד עלולה למצוא עצמה קרחת מכאן ומכאן, אם פסיקת הבורר תהיה שיוגב צריך להישאר במכבי. זה ההפסד של קובאן.

   אוחיון. כן גם הוא הפסיד. למה? אולי הוא ירוויח 750 אלף דולר בעונה בקור הרוסי. אבל המילה שלו נפגעה. הוא הוכיח בקיץ הזה שהרמה לא חשובה לו, שהסביבה לא מעניינת אותו ושהמספר היחידי שחשוב לו באמת זה ההוא שם שכתוב בחוזה (זה שמזוכר למעלה). יוגב ניהל את (או שניהלו בשבילו) את המערכה הזו בצורה מכוערת. אם אני בעלים של קובאן ויוגב בסופו של דבר באמת יהיה בקבוצה מרוסיה, אני הייתי עושה כבדהו וחשדהו. כי כמו שהוא עשה זאת למכבי, הוא מסוגל לעשות זאת שוב, הפעם לקובאן. אולי בסוף הוא ירוויח את ה-750 אלף דולר שלו, ואם זה מה שבאמת חשוב לו אז שילך. אם לא, אז הוא הפסיד חוזה של 750 אלף דולר. זה ההפסד של יוגב.

   אגב אם יוגב כל-כך בטוח בעצמו שיישאר עוד עונה במכבי, ייתן עונה טובה נוספת ואז יגיע לקיץ הבא, עם סעיף שחרור נמוך וידרוש מיליון דולר. זה מה שאני הייתי עושה במקומו.

   הבן אדם שהדפיס את החוזה של יוגב. לא יודע מי זה, אבל סביר להניח שהחוזים בקיץ הנוכחי, עברו קריאה לפחות 20 פעם לפני שנשלחו לשחקנים. תהיו בטוחים שעל הבן אדם הזה יש עכשיו שבע עיניים שמביטות בו לפני כל הדפסת חוזה.

   ברור לכולם שפסיקת הבורר לא תסיים במאה אחוזים את כל הסאגה. כי הרי אם יוחלט שיוגב צריך להישאר במכבי, קובאן אולי תעשה פניית פרסה ומכבי תהיה מרוצה, אבל יוגב יצא לקרב נוסף במלחמה הזאת, קרב ייאוש אחרון על חוזה ה-750 אלף דולר שהוא כל-כך רוצה. כל פסיקה אחרת תביא את מכבי לערער. ובכל מקרה כולם יפסידו מהקיץ הזה. אני חשוב שהקיץ הזה הוא תוצאה ישירה של מקרה ג'רמי פארגו. עכשיו, חובת ההוכחה על הבורר של פיב"א, להראות שמטעויות לומדים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר