מס' צפיות - 154
דירוג ממוצע -
גם הליכה של אלף קילומטר מתחילה בצעד אחד
לקראת קאנטו. חשוב לשתק את מיקוב. לחזור למקורות ולא להילחץ. אגב, מישהו זוכר שיש עוד משחק-מוקש מול ז'לגיריס?
מאת: תמיר משה 09/02/12 (10:40)

   מכבי מגיעה למשחק מול בנט קאנטו בלחץ כפול ואפילו משולש. הפסד גומר את העונה האירופית שלה. ניצחון סתם לא יספיק צריך הפרש מסוים. ומעל לכל הקהל ביד-אליהו בעל דרישות. אל תבינו לא נכון, האוהדים של מכבי יודעים לדחוף כשצריך. אבל הם גם יודעים לשדר לחץ. בעיקר כשלא צריך.

   המלצתי לדיויד בלאט. מספיק עם הניסיונות. נכון שצריך לשלב את מאלט בקבוצה, אבל יש גבול עד כמה אפשר להמר עליו. במשחק כה חשוב מול יריבה טובה אני חושב שדיויד צריך לחזור למקורות. החמישייה שהביאה את דיויד לכאן היא אוחיון, לאנגפורד, סמית, אליהו וסופו. דיויד צריך לחזור לחמישיה הזאת. בלי מאלט שעדיין לא מאה אחוז מתואם עם שאר שחקני הקבוצה, ולא עם גימיק כפאפאלוקאס.

   באזילה יודע לקלוע משלוש. את זה אנחנו יודעים לא מאתמול. מיקוב הרג את מכבי בניהול המשחק בשבוע שעבר. דיויד צריך לבחור איזה פרמטר יותר קריטי, השלשות של באזילה או ניהול המשחק של מיקוב, ולהפוך את העצירה של הפרמטר הזה לפרויקט. אישית הייתי הולך על מיקוב. כי עם שלשות אפשר להסתדר. לניהול משחק טוב ויעיל של שחקן קשה להגיב.

   לא נעים לי להגיד את זה לאוהדי מכבי. אבל מכבי שלכם יודעת לפשל בדיוק ברגעים שהיא לא צריכה לפשל. כשיש לחץ ומן הסתם יהיה, הוא יכול להשפיע בשתי דרכים. הראשונה היא שהכדורים לא יכנסו בפתיחה, במקרה כזה חשוב לא להילחץ, לעבור כל רבע לגופו ולהציב מטרות סמויות (לדוגמא בואו נסיים את 3 הדקות הבאות בלי איבודים. או ביתרון 6. כל מיני דברים כאלה). עדיין לא לחשוב על ההפרש הרצוי. הדרך השנייה היא שפשוט הכל ילך ומכבי תתפוצץ. זה כמובן המצב האידיאלי.

   דיויד צריך לגבות עצמו מכל הכיוונים. סופו בתקופה לא טובה, הוא נראה קצת בדאון וזה משפיע על המשחק שלו. אם הוא יבצע שתי עבירות מהירות כמו נגד ברצלונה כל תוכנית המשחק של דיויד תלך לפח. בלאט חייב לתכנן תוכנית ב' כדי לכסות עצמו מכל כיוון. גם במקרה שסופו יכנס לבעית עבירות.

   הפתיחה של מכבי חייבת להשתנות. בפתיחה, מכבי תמיד הולכת פנימה לאחד על אחד של סופו מול השומר שלו. קבוצות למדו את זה והן מביאות שמירות כפולות ומשולשות על סופו. אם סופו לא מרים את הראש ומוסר בזמן, זה נגמר באיבוד כדור. וככה הוא לאחרונה. מכבי חייבת למצוא דרך אחרת לפתוח את המשחק, אולי איזה מהלך OPEN ללאנגפורד, אולי תרגיל לקליעה של סמית. אפילו מחצי מרחק.

   כמו שכבר אמרתי חשוב לעבור כל רבע לגופו. בעיקר אם למכבי לא ילך. אני הייתי מתמקד בלהגיע לרבע האחרון עם יתרון. לקראת אמצע הרבע מתחיל לחשוב על ההפרש. במידה ויהיה בלתי אפשרי להשיג את ההפרש הרצוי, מכבי חייבת לפחות לנצח. כי תמיד אפשר לבנות על מעידה של קאנטו במחזור האחרון. או לפחות להתפלל לניצחון סנסציוני של מכבי על ברצלונה. 

   אני חושש דווקא ממה שיקרה אם מכבי כן תשיג את ההפרש הרצוי ותנצח. אני חושש מנפילת המתח שתבוא אחר-כך. כולם אומרים שמכבי אכן תנצח את קאנטו בהפרש הרצוי ותעלה ל-TOP8, אבל מישהו זוכר שיש עוד משחק-מוקש מול ז'לגיריס? (שגם אותו אפשר להפסיד).

   משפט חכם ששמעתי פעם, אמר, שגם הליכה של אלף קילומטר מתחילה בצעד אחד. מכבי צריכה לסגור הפרש מסוים, אמנם קטן יחסית, אבל במשחק של 40 דקות מול קבוצה כמו קאנטו, אפשר להגיע להפרש ולאבד אותו כמה וכמה פעמים. בקיצור קל זה לא יהיה. אז בואו נתחיל מלעבור את הרבע הראשון בשלום. אחר-כך נחשוב על השאר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר