מס' צפיות - 220
דירוג ממוצע -
הזדמנות להתחיל מחדש
על ההזדמנות שנפלה לידיו של דיוויד בלאט.
מאת: תמיר משה 04/12/11 (13:26)

   מכבי ת"א יצאה לדרך חדשה. המשחק מול הכוכב האדום בלגרד היה אקורד הפתיחה של מכבי ת"א החדשה, זו שתמשיך את הדרך ללא ג'ורדן פארמר. זה היה קצת קשה, הרי לכל לידה יש את הקשיים שלה, אבל סוף טוב הכל טוב. אם לומר את האמת אני כבר יכול לסמן נקודה אחת שבה מכבי משתפרת ללא ג'ורדן פארמר. זה הביטחון של קית' לאנגפורד בפרט ושל מכבי בכלל.

   בפתיחה אמנם מכבי נראתה מאוד חסרת ביטחון ומהוססת, אין ג'ורדי פארמר אין למי ללכת, אבל מהר מאוד הכדור התחיל לזוז בהתקפה ומכבי נראתה קבוצה יותר מחוברת. אין מה לעשות, ג'ורדי פארמר משך לכיוונו הרבה אש, גם מצד ההגנה וגם מצד ההתקפה. עכשיו אין ג'ורדי צריך להניע כדור ולמצוא את האיש הפנוי. במקרה הכי גרוע אפשר לשחק OPEN ללאנגפורד שעשה זאת לא רע כמה פעמים נגד הכוכב האדום. 

   פאפאלוקאס הוא רכז! יותר טוב מפארמר, יותר טוב מלאנגפורד (שהוא נראה בכלל יותר 2 או רכז אינדיבידואל) הוא פשוט יותר טוב בניהול משחק. פאפאלוקאס ואוחיון יכולים להוביל את מכבי טוב ביחד, לקית' לוקח זמן להכנס למשחק.דיויד צריך למצוא את האיזון בין שני ההרכבים, זה עם אוחיון ופאפאלוקאס לבין זה עם פאפאלוקאס ולאנגפורד. צריך להיות ברור לכולם מי לוקח את הכדור ובאיזה הרכב. 

   למכבי היה יותר קל לשחק מול הכוכב האדום, ראו את זה. העובדה שג'יימס נכנס לדקות משמעותיות והשימוש בו בעמדה 5 ובהנדריקס בעמדה 4 היה משונה אבל נכון. זו העמדה הטבעית של הנדריקס.זה הרכב גבוה אבל נייד, להבדיל מאותו הרכב עם סופו כ-4. דיויד ניצל את העובדה שמכבי משחקת מול יריבה נחותה ממנה וניסה הרכבים שונים ומשונים. זה יעזור לו בהמשך הדרך באדריאטית.

   איבודים הם חלק מהמשחק, אבל בטוב טעם. מכבי איבדה 3 כדורים ברבע הראשון ו4 בחצי הראשון. מעבר לכך שההגנה ששיחקה מולה הייתה פחות אגרסיבית מזו של יום חמישי, מרגישים את הביטחון שהיה לרכזים של מכבי מול הכוכב האדום ולא היה ביום חמישי. הכדור היה יותר בטוח בידיים של פאפאלוקאס ואוחיון מול הכוכב האדום להבדיל מיום חמישי שהיה בידיים של פארמר .

   ללא פארמר ובלי בורשטיין החולה, היה זה זמנו של שאייר לנסות להראות מה הוא יודע. בלאט השתמש במשחק הזה כדי להחזיר את הביטחון לשאייר שהחזיר למאמנו בשתי שלשות ומשחק לא רע בכלל. שאייר עדיין חסר ביטחון בכל נושא הובלת הכדור. ראו את זה שהוא פחד להמשיך את ההתקפה באמצע הרבה האחרון, אבל אם המצב הזה ישמר ושאייר ימשיך לשחק, גם הביטחון בהובלת הכדור יחזור.

   כל הזמן שואלים מה יהיה עם האחוז לשלוש. מול הכוכב האדום מכבי קלעה 23% מחוץ לקשת. אם לומר את האמת זה מדאיג. מכבי נמצאת היום בשלב מאוד מתקדם של העונה, 28 משחקים (שהיא עברה) זו כמעט עונה שלמה בליגה. אם עד עכשיו מכבי לא מצליחה להתאושש מהשלוש ולקלוע באחוזים גבוהים וסבירים כנראה שזה מה שהיא מסוגלת. אלה חדשות רעות לדיויד בלאט, החדשות הטובות שגם עם אחוז גרוע מהשלוש היא קולעות 83 נקודות. אני הייתי דואג יותר מהאחוז מקו העונשין.

    נכון שקליעה משלוש נחוצה מאוד במשחק כדורסל, אבל משחקים צמודים מנצחים מהקו. משחק כמו נגד ליובליאנה, ריאל ואפס אנדולו מכבי לא תנצח מהשלוש. מהקו מכבי קלעה מול הכוכב האדום 65%. אם אני דיויד אני מעמיד את כל השחקנים על הקו במשך כל האימון הבא. תרגילים אפשר לחדד בפסק זמן, אחוזים מהקו לא.

   לדיויד יש הזדמנות פז. לא הרבה מאמנים מקבלים אפשרות להתחיל מהתחלה עם הקבוצות שלהם במצב טוב (2-5 באירופה,0-10 באדריאטית ו-1-6בליגה). זה הזמן לעשות ריפרש ולהנחיל רוטציה והיררכיה מחדש .

   אל תטעו לרגע, לדיויד יש סגל מספיק טוב גם בלי לצרף רכז זר. אחרי הכל אוחיון השתלב בצורה משכנעת במכבי ופאפאלוקאס ולאנגפורד הם שני רכזים מהטופ האירופי. דיויד צריך רק להחדיר בסגל הנוכחי (זה ללא פארמר) קצת אמונה וביטחון ואז אפשר להגיע לשלבים הכי גבוהים.עכשיו, אחרי שפסטיבל ג'ורדן פארמר נגמר,זה הזמן לקחת צעד אחורה, לקחת אויר ולהתחיל מאפס כדי לסיים מספר 1.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר