מס' צפיות - 187
דירוג ממוצע -
תהליך חילופי הדורות מתחיל עכשיו
מכבי חיפה לא תהיה אלופת 11/12 (כנראה), אך היא חייבת לגבש לעצמה הרכב צעיר לשנים רבות שדרכו תתחיל ההצלחה
מאת: מיכה אקדמן 07/11/11 (00:13)

למרות שבתחילת העונה טענתי במאמר מוסגר שמכבי חיפה היא המועמדת מספר 1 לאליפות, גם היום אני לא חוזר בי. הקבוצה הזאת היא עדיין בעלת הסגל הטוב בליגה ועם השחקנים הכי איכותיים בליגה. לצערה, חוסר הביטחון והיציבות פוגמים ביכולתה ליצור דבק. גם אמש בתיקו הביתי מול בני יהודה נכשלה הקבוצה, אולם 8 דק' מהסיום הייתה מסוגלת להשלים ניצחון שני רצוף בליגה. דבר זה לא התרחש, וחיפה ממשיכה בעליות ובמורדות הקיצוניים מידי שלה.

 

התפיסה שלי מדוע מכבי חיפה השנה חלשה להחריד היא פשוטה - עזבו אותה שלושה עוגנים מרכזיים שהיוו תרומה מכרעת בקרב על האליפות: אריק בנאדו בחוליה האחורית, ליאור רפאלוב באמצע ותומר חמד מלפנים. שלושתם השאירו אחריהם חלל בכל מקום על הדשא - חלל אותו מתקשה חיפה עד רגעים אלו למלא.

 

נתחיל מהבסיס בכדורגל - הגנה. מבין 21 משחקיה של חיפה, ב-19 היא ספגה. מדובר במספרים חסרי תקדים, אולם לא מפתיעים לקבוצה שצמד הבלמים שלה מהעונה שעברה התמוסס קליל - גם בנאדו שפרש רגע לפני תחילת העונה וגם פלייאבסקי שנפצע וירד בצורה ניכרת ביכולתו. פאלח הופץ במקרה מהנוער והתגלה כבנקר, בוליאט זר צעיר ואיכותי אך מתקשה ליצור תיאום ואיציק כהן עדיין לא הפנים שהגיע לאלופת המדינה. בנוסף לכך המשחק של אלישע בין דוידוביץ' לשראנוב לא עושה טוב להגנה. טוב יעשה אלישע אם יבחר באחד מהם וייתן לו לרוץ ולא יעניש שוער על כל שטות.

 

קישור - למעט גוסטבו בוקולי שמזדקן, אין שחקן ששומר על יציבות ביכולת שלו בחלק זה של המגרש. גולסה השנה משחק טוב בפריים טיים (גנק, מכבי ת"א) ועידן ורד למרות הכישרון אינו מגלה יציבות. יא יא סיידו עדיין בגדר תעלומה ומכבי חיפה חייבת לצידו ליצר עוד קשר דפנסיבי צעיר, כי בוודאי שגולסה אינו מממש את הפוטנציאל שלו שהוא משחק בעמדה הזאת.

 

לגבי שאלת החוד. מכבי חיפה גילתה מאז המשחק מול מכבי ת"א שדווקא שהיא שיחקה עם קטן כעושה משחק מאחורי חלוץ יחיד, היא תיפקדה טוב הרבה יותר מאשר כאשר שיחקה איתו מאוחרי שני חלוצים. לשחקנים כמו דבלישווילי ושלומי אזולאי לדוגמא, זאת מכת מוות מכיוון שהם ניזונים ממשחק של עוד חלוץ משלים. עמאשה בעצמו איננו משתלב בהרכב של שני חלוצים וכך נוצר פלונטר ענק לאלישע לוי בשפיץ. עד עתה עמאשה פתח בכל המשחקים ולמרות כיבוש 10 שערים, הוא עשה זאת ב3-4 משחקים ובצרורות. עיקר הכיבושים היו שקטן שיחק מאחוריו ולא היה לידו עוד חלוץ משלים. הצמד חמד את דבלישווילי בעונה שעברה, במיוחד שקטן ורפאלוב מאחוריהם, יוצרים עודף ציפיות שאינו מאפשר טיפת סבלנות במועדון כמו מכבי חיפה שחייב להסתגל למציאת פתרונות לבעיות שלו.

 

בגלל כל השינויים הללו מכבי חיפה צריכה לגבש לעצמה 11 שירוצו לטווח הארוך, בלי לשנות יותר מידי ולקוות להגעת הפגרה באירופה. כנראה שקבוצה כמו מכבי חיפה, בעונה שמזכירה את בית"ר שאחרי טראומת ויסלה, צריכה להכין את עצמה לקראת האליפות ב-2012/13 עם הסגל הנמצא כיום ועם מעט שינויים, בד בבד להתקדם כמה שיותר באירופה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
טכני קבוצתי!!
abirudavid 16.11.11 (08:47)