מס' צפיות - 294
דירוג ממוצע -
פגרת נבחרת ביוני ובדצמבר וזהו
במקום לפרוש את המשחקים במסגרות הנבחרות, וגם כדי לא להכביד על הקבוצות שבאמצע העונה מאבדות שחקנים לאפריקה, חייבים לעבור למתכונת של פעם בחצי שנה חודש משחקים בינלאומיים.
מאת: מיכה אקדמן 29/09/11 (19:44)

 

ב-21 בינואר השנה, שליגת האלופות כבר תהיה חזק בפגרת החורף שלה, אולם המשחקים בליגות האירופאיות (למעט אלו בארצות הקרות) ימשיכו להתקיים בכל שבת, ינדדו כל הכוכבים הגדולים של אפריקה אל נבחרותיהם לאליפות אפריקה לאומות ה-28 שתתקיים באפריקה כאשר גאבון וגינאה המשוונית (מדינה זעירה בגודל ישראל) יערכו את האליפות עד ה-12 בפברואר. 

 

לחלק מקבוצות, לאליפות זאת אין השפעה כלל וכלל. אלא, שכבר בחודש נובמבר יאלצו קבוצות להתחיל לשתף ברוטציה שחקנים נוספים בעמדות עמתיהם שיוצאים לאליפות הזאת. לרוב, מאמנים רוצים המשך להצלחה עם זו מתקיימת ואינם רוצים כלל לחשוב לטווח הארוך. בשל כך בדיוק נוצרת בעיית אליפות אפריקה הזאת שתקועה באמצע החיים ובלי שום קשר לכלום. והכי מצחיק בגיבוי פיפ"א.

 

גם בשנה שלאחר מכן, 2013, בשל המעבר לשנים חד זוגיות, תתקיים בינואר אליפות אפריקה. אליפויות אלו הן דוגמא לחוסר האיזון שמתחיל להיווצר עקב ריבוי תאריכים של משחקי נבחרות ובמיוחד אלו שנופלים באמצע העונה האירופאית.

 

אני מציע רעיון אחר כדי לפתור את התסבוכת הזאת. במקום לפרוש את המשחקים במסגרות הנבחרות, וגם כדי לא להכביד על הקבוצות שבאמצע העונה מאבדות שחקנים למשחקים האלה, חייבים לעבור למתכונת של פגרת משחקי נבחרות פעם בשישה חודשים - ביוני ובדצמבר. החודשים יולי וינואר יהוו "חודשי התאוששות" ותחילת/המשך הליגות, כאשר עד לחודשי המשחקים בנבחרות ישוחקו גם המפעלים האירופאיים.

 

השינוי ייצור סדר עולמי שכן כל שחקן על הגלובוס יידע שבחודשים דצמבר ויוני אין ליגות, אין אליפות יבשתיות במסגרת קבוצתית, ואין עוד כמה וכמה בלבולי מוח. רק נבחרת. לשחקנים רבים דרום אמריקאיים זה מאוד יעזור לטוס לחודש שלם של הכנות במסגרת הנבחרות כולל 3-4 משחקים, חופשה קצרה לכריסמס או לפני עונה חדשה, וחזרה למסגרת הקבוצתית.

 

אם אכן הרעיון שלי יתממש אליפות אפריקה תוזז חודשיים אחורה לדצמבר.

 

לגבי מונדיאלים, אכן הרעיון מסובך שכן המונדיאל הוא יותר מחודש שלם. לפיכך הוא עצמו ייפתח ביום שישי הראשון של חודש יוני ויסתיים ביום ראשון הראשון של חודש יולי. בעונות של מונדיאלים פגרת דצמבר תהיה קצרה יותר והימים שילקחו יוחזרו בסוף מאי כמשחקי ידידות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר