מס' צפיות - 359
דירוג ממוצע -
בועט לרשת -טור שבועי על כדורגל /צבי דל
עונה חדשה יצאה לדרך ואיתה טור שבועי חדש של צבי דל לסיכום המחזור.והשבוע: גביעי אירופה והקשרם לליגה ומה קורה בפתח תקווה?
מאת: צבי דל 23/08/11 (17:07)

אירופה זה כאן ?

העונה נפתחה כבר לפני כמה שבועות כאשר ארבעה קבוצות מליגת העל החלו לשחק בשלבים המוקדמים של גביעי אירופה השונים. כפי שזה נראה כעת עומדת להיות לנו עונה מעניינית מאוד מכיוון הגזרה האירופית כאשר לא פחות משלושה קבוצות ישחקו בשלבי הבתים היוקרתיים. לשחק בשלב הבתים מקנה יוקרה ובעיקר גם כסף לקבוצות, אך חיסרון אחד יש בהם וזה חוסר היכולת המנטאלית לעמוד בקצב של שני משחקים לשבוע ,דבר שבסופו של עניין יכול לפגוע קשות במאבקן של קבוצות אלו על מרוץ האליפות. לשם דוגמא, אפשר לקחת את כל הקבוצות ששיחקו עד היום בשלב הבתים של ליגת האלופות ולראות מה קרה להם בסיום העונה.רמז , זה לא הסתיים באליפות.

 

השאלה שנשארת היא מה הוא סדר העדיפויות שעומד לנגד עיניהם של הקבוצות המדוברות.האם הכסף וכבוד שמביאה איתה ההשתתפות באירופה, או שמא התארים וההערצה המקומית?

כמובן שקשה להחליט במצב כזה אך דבר אחד בטוח.כל הבעיות ייפתרו כשהשחקנים שלנו יוכלו לשחק יותר ממשחק אחד בשבוע.וזה לפי דעתי ייקח קצת זמן.

פתח לתקווה?

קיץ שונה מאוד עבר השנה על הקבוצות מפתח תקווה. בעוד הקבוצה של גילי לנדאו עברה טלטלות ומהפכות בקיץ רווי באירועים, הקבוצה של הלוזונים עברה קיץ שקט למדי, ולמעט העזיבה המדוברת של עומר דמארי להפועל תל אביב, לא הוזכרה  שמה של הקבוצה יותר מידי במדורי הספורט.

 

אחרי כל מה שקרה בקיץ היה צפוי שמי שתשלוט בעיר תהיה מכבי ,אך למרבה ההפתעה מי שהרשימה לטובה ואותתה לבאות , הייתה דווקא הקבוצה השנייה של העיר.זאת שעד לפני שבועיים לא היה בטוח באיזו ליגה היא נמצאת.

 

במחזור הראשון, נפגשו שתי הקבוצות ממלאבס מול שתי התל אביבות. וכצפוי התוצאות היו דומות. הפועל הפסידה 3-1  למכבי ת"א בעוד מכבי הפסידה 4-1  להפועל ת"א. התוצאות אולי דומות אבל מבחינת היכולת ממש שונות. הפועל פתח תקווה ,ההיא עם כל הצרות,  הציגה כדורגל נהדר נגד מכבי תל אביב ,הייתה קרובה לנצח  ותוצאת הסיום מטעה. ועל זה מגיע כל הכבוד למאמן גילי לנדאו , שגם ללא הכנה ראויה הצליח להעמיד קבוצה נהדרת שכמעט וחוללה את הפתעת העונה כבר במחזור הפתיחה ,וסימנה לשאר הקבוצות שהם עדיין פה.

 

לעומתם ,דווקא הקבוצה השנייה של העיר, זאת עם הקיץ השקט וההכנה הראויה, התפרקה לחלוטין   

מול הפועל תל אביב ותוצאת הסיום הייתה יכולה הרבה יותר אילולא החמצות רבות של שחקני הפועל. מה שצריך להדליק אור אדום אצל המאמן ,מרקו בלבול, לפני שיהיה מאוחר מידי והתחתית תראה קרובה מתמיד.

 

אז מי הקבוצה כרגע הטובה בעיר? אם להסתמך על היכולת ולא על התוצאה, יש מה לצפות מהפועל פתח תקווה.

  

הכותב הוא אוהד כדורגל וספורט ישראלי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר