מס' צפיות - 185
דירוג ממוצע -
מיץ' גולדהאר-התעלונה שנפתרה
מה גורם למיליארדר לבזבז מליונים ,להפסיד ובכל זאת לא לעזוב? כנראה שזו רק האהבה.
מאת: צבי דל 28/04/11 (18:18)

מעניין מה היה חושב לעצמו מיץ' גולדהאר,הבעלים קבוצת מכבי תל אביב, אם היה יודע שאת העונה הנוכחית תסיים מכבי בדיוק באותו המקום בו סיימה בעונה שעברה.הוא כמובן לא ידע,אף אחד לא ידע, אבל מה שבטוח שאילו היה לו קצה חוט של מידע על איך שהקבוצה הולכת להיראות, הוא היה מוצא משהו אחר לעשות עם 100 מליון השקלים ,שהתבזבזו לו.

 

מיץ' גולדהאר הוא תעלומה. מי הוא אותו מיליארדר קנדי? כשארקדי גיאדמק קנה את בית"ר ירושלים כוונתו הייתה ברורה,להשתלב בפוליטיקה הישראלית,והוכחה לכך היא שבית"ר ירושלים לא הייתה הבזבוז היחיד שלו באותה התקופה.יעידו על כך תושבי הדרום ,הצפון וחוגגי הסילבסטר.

 

אבל אצל מיץ' גולדהאר הכוונה לא ברורה כל כך.הוא לא מראה סימנים של בזבזנות חוץ מהצהובים,וכנראה שבפוליטיקה הישראלית הוא מעדיף לא להתערב.אולי מניסיון גיאדמק שנחל תבוסה כואבת,ואולי כי הוא אינו רוצה להניס ראש בריא למיטה חולה.אין לדעת.

אז מה בעצם מביא את הקנדי לקנות את מכבי תל אביב,לשלוט עליה בשלט רחוק כשהוא כמעט ואינו מגיע ארצה, לבזבז מאות מיליוני שקלים ,להשלים עם הכישלונות ובכל זאת לא לעזוב? התשובה היא כנראה שהאיש יודע מה הוא עושה והוא באמת אוהב את הקבוצה .

 

גולדהאר אינו שונה בהרבה מגיאדמק ,אבל גם ידע ללמוד מטעויותיו. הוא אמנם התחיל בבזבוז כספים שלא היו מביישים אפילו את הרוסי, אבל ההבדל היחיד בניהם הוא שמיץ' מתכנן להיות כאן הרבה זמן ,ולהגיע להישגים אחרי תהליך של בנייה ולא הצלחה מיידית כמו של בית"ר שהייתה הצלחה זמנית. אמנם השנה הוא שגה כשביקש הצלחה כמו של  מיידית בית"ר עם תקציב ענק, אבל מההשקעה האדירה שלו בנוער שמוכיחה את עצמה,אפשר להבין שהוא למד את הלקח ובאמת לפי כל התחזיות הוא אמור לקטוף את הפירות בעוד כמה שנים.  

 

היו לו הרבה סיבות שהיו גורמות לכל בעלים לקום ,ללכת ולגרום למכבי לשקוע בבוץ של עצמה. אבל הוא לא עשה זאת. הוא לא עשה זאת מכיוון שהוא באמת בעלים מזן מיוחד שלא בא בשביל לפרסם את שמו או את עסקיו  בישראל על ידי תמיכה בקבוצה, אלא בא לתמוך בקבוצה שהוא באמת מאמין ואוהב . וזו כנראה הסיבה למה באמת הוא קנה את מכבי והוא עדיין פה.האהבה.

       

הכותב הוא אוהד כדורגל וספורט ישראלי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר