מס' צפיות - 402
דירוג ממוצע -
ההשוואה השגויה בין דייגו לברקוביץ'
למה כשלונו של דייגו מראדונה ,מאמן חסר ניסיון,אינו מעיד דבר על אייל ברקוביץ' אילו היה מתמנה למאמן נבחרת ישראל.
מאת: צבי דל 05/07/10 (01:06)

 

 

ישנה אמרה  מפורסמת שאומרת שלא תמיד  שחקן גדול  יהיה בהכרח מאמן גדול.

 

לאחר ההפסד המביש של נבחרתו של המאמן חסר הניסיון אך כוכב עבר בארצו, דייגו מראדונה 4-0 לנבחרת גרמניה,היו  שניצלו את הבמה ולהצדיק את הדעה השנויה במחלוקת ,האם  אייל ברקוביץ' היה מתאים לאימון נבחרת ישראל.

 

כשחיפשו מאמן לנבחרת ישראל הייתי תומך נלהב באייל ברקוביץ'. סיבתי העיקרית לרצוני לראות את הקוסם מוביל את הנבחרת ,הייתה הטענה שאין לנו מה להפסיד ! נבחרת ישראל לא עלתה כבר שנים לטורניר גדול גם עם מאמנים "בכירים" מברקוביץ', כך שאם לא נעלה ואייל יוגדר ככישלון (למרות שלטענתי היינו מצליחים בגדול) ,יוכל ברקוביץ' להצטרף לחברה טובה של מאמנים כדוגמת מנג'ר ווסטהאם כיום, וצ'לסי בעבר, אברהם גרנט ועוד רבים וטובים שהצליחו בקבוצות גדולות וכשלו בנבחרת ישראל.

כמובן שאת הסוף כולנו יודעים ,ויו"ר ההתאחדות החליט להביא לנו מאמן צרפתי כושל כברירת מחדל להבטחתו להביא מאמן זר. (והשאלה המעניינת כאן היא האם לוזון ראה מה קרה לנבחרת צרפת במונדיאל האחרון והאם הבין את טעותו).

 

בשונה מנבחרת ישראל , בה כישלון הוא דבר שבשגרה, בנבחרת ארגנטינה שתמיד מופיעה במונדיאל לא היה מתאים מלכתחילה לשים את דייגו מראדונה בתור מאמן.

דייגו שהיה שחקן גדול והוביל את ארגנטינה לכמה אליפויות עולם בלתי נשכחות, לא השפיע במהלך המונדיאל על שחקניו ואף הרס לפעמים, כשהפך את ההתעסקות בו  לעניין המרכזי והשכיח את יכולת שחקניו במשחקים המוקדמים.        

 דייגו מראדונה הגיע למונדיאל האחרון ככוכב הגדול ביותר שצמח אי פעם על אדמת ארגנטינה, וסיים אותו כמאמן שייזכר תמיד כאיש שאחראי על כישלונה של נבחרת "הכוכבים" של ארגנטינה במונדיאל 2010.

 

למרות כישלונו של מראדונה אני עדיין תומך בברקוביץ' כי לדעתי ההשוואה בין אייל לדייגו היא לא נכונה ושגויה כי את אייל ברקוביץ' חסר הניסיון לא רצו למנות בנבחרת ארגנטינה, ששואפת תמיד לכל התארים ,ושכל כישלון נחשב לאסון.את אייל רצו למנות לנבחרת ישראל שכישלון הוא דבר שבשגרה.

 

לא תמיד שחקן גדול יהיה מאמן גדול ,אמנם פגע בול בדייגו מראדונה אבל מכאן ועד להשוות את זה לאייל ברקוביץ' זו טעות גדולה.      

הכותב הוא אוהד כדורגל וספורט ישראלי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר