מס' צפיות - 774
דירוג ממוצע -
אז מי צריך לשחק במשחק המכריע בדייויס?
ישראל מגיעה במצב מצוין ליום האחרון מול שבדיה, אבל למעשה - לאור יכולתו של הראל לוי - התוצאה היא 2:2. פרשנדתא מציע - אנדי רם ביחידים במקום הראל לוי ביום האחרון.
מאת: פרשנדתא 09/02/08 (15:53)

לכאורה, הכל סבבה. 2:1 לישראל אחרי תצוגה משכנעת לכל הדעות במשחק הזוגות. נצחון אחד מתוך שניים מחר, ועלינו לרבע הגמר. לפני ההתמודדות היינו קונים מצב כזה.

 

אבל כל מי שראה את המשחקים ביום שישי ולא משקר לעצמו, יודע שישראל תלויה לחלוטין בדודי סלע. הראל לוי, במצבו הפיזי והמנטלי, לא יכול לנצח אף אחד. התוצאה כרגע היא למעשה 2:2, והמשחק של סלע ויוהנסון הוא למעשה כמו משחק חמישי.

 

הראל לוי היה פעם אחד הטניסאים הטובים בעולם, מקום 30 ובקו עלייה מטאורי, כשברקורד יש כבר נצחונות על פיט סמפרס ואנדי רודיק. ואז באו הפציעות. מאז, כבר 3 שנים רצופות אנחנו שומעים על הקאמבק הגדול של הראל לוי שיקרה ממש בקרוב. והפלא ופלא, זה לא קורה, גם לא השנה.

 

לוי הגיע למפגש הזה אחרי התחלה גרועה של השנה. הוא אמנם עלה לאליפות אוסטרליה, אבל בעיקר בזכות מזל בהגרלת המוקדמות שהביאה לו שלושה משחקים מול טניסאים נחותים ממנו (כולל נועם אוקון שנמצא בירידה תלולה). חוץ מזה, בחודש ינואר הוא הפסיד במוקדמות טורניר צ'נאי ובצ'לנג'ר בסין מול שני שחקנים שמדורגים 100 מקומות מתחתיו - סימן רע מאד.

 

ביום שישי ראינו למה. לוי נראה רע מאד, גם פיזית וגם מנטלית. עייף, כבד, איטי, מגיב לאט, מכה כדורים חתוכים סתמיים בלי כוון - העיקר שיכנסו למגרש. נראה גם שפיתח בעייה קשה בהטלת הכדור בסרב - מה שמביא לסרבים נמוכים וקצרים. מלבד זאת הוא מגלה מחלה ישנה אצלו - בורות מנטליים עמוקים ונטייה למצבי רוח כל פעם שקצת לא הולך, או כשהשופט משנה קריאות נגדו. זה קרה לו גם נגד גרג רוזצקי בזמנו. לישראל יש תחליף.

 

אנדי רם שיחק בלית ברירה במשחק בבריטניה ב-2006 מול אנדי מארי, שהיה אז מקום 35 בעולם, וגרר אותו ל-5 מערכות במשחק הירואי. רם הוא שחקן יחידים טוב מאד כשהוא מנסה, ובכל מקרה אין מצב שהוא יגלה את אותה יכולת עלובה שגילה לוי ביום שישי.

 

רם נמצא בכושר משחק הרבה יותר טוב, הוא חזק מנטלית מהראל לוי בהרבה, הוא חד ומפוקס ומאמין. מולו ישחק יונאס ביורקמן. ביורקמן שחקן נהדר, אני מת עליו, באמת. הוא גם מנוסה מאד, באמת ראה הכל. אבל גם הוא נמצא בכושר פיזי ירוד מאד, אחרי שלא שיחק מתחילת השנה, והוא מבוגר. המשחק שלו נגד דודי סלע היה לא ארוך, התנהל במזג אוויר אידאלי לטניס, וגם הייתה בו הפסקה באמצע - ובכל זאת ביורקמן בקושי שרד אותו.

 

אנדי רם, שנמצא בכושר משחק מצוין, יכול לנצל את הנחיתות הפיזית של ביורקמן. הראל לוי לא. צריך לקבל את ההחלטה האמיצה והנכונה, גם אם היא תעלה באיבודו של הראל לוי לעתיד - כי אין לו כבר מי יודע מה עתיד. אנדי רם חייב לשחק את המשחק החמישי בדייויס ויפה שעה אחת קודם, אחרת אנחנו למעשה כבר ב-2:2.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר