מס' צפיות - 251
דירוג ממוצע -
יש לי חלום
מאת: עמנואל שלמון 30/04/10 (16:42)

1) אני נוטה להאמין שאבי לוזון רוצה בטובת הכדורגל הישראלי. ז"א, גם בטובתה של משפחת לוזון ובעיקר של מכבי פ"ת, אבל גם של הכדורגל הישראלי בכלל. הבעיה היא שלוזון נכנס לתפקידו כיו"ר ההתאחדות מתוך חשיבה לפיה ככל שיוציא לפועל יותר חוקים שישנו את מבנה הכדורגל הישראלי וככל שיהיה יותר מעורב - הכדורגל הישראלי ירוויח ואבי לוזון ירוויח. וזאת הבעיה של לוזון: לא מה שהוא לא עשה, אלא מה שהוא כן עשה.

 

קודמו של לוזון היה איצ'ה מנחם, דמות אנמית ולא מורגשת. יו"ר טוב הוא לא היה, אך לפחות הוא גם לא עשה את הנזקים שעשה ועושה אבי לוזון. לוזון רוצה שהכדורגל ישראלי יתקדם, אבל הוא פשוט לא יודע לעשות את זה. יכול להיות (בעצם לא יכול להיות, בטוח) שלוזון מושחת ופוליטיקאי במובן הרע של המילה, אבל כשאף אחד לא באמת מנסה להתחרות איתו קשה לבוא אליו בטענות בנושא הזה. הבעיה איתו היא התנהלות גרועה נטו.

 

הקיזוז המתוקשר הוא דוגמא לשיטה של לוזון: חשיבה מהבטן. הוא קם בבוקר עם רעיון, שותה את הקפה ומביא את הבן, הגיס, האח והדודה של האקסית איש איש לעבודתו. זאת לא ממש בעיה, כי כולם מועסקים במכבי פ"ת. או בהתאחדות. ואז הוא מגיע לעבודה, מוציא את הרעיון אל הפועל ואחרי זה מצטער על זה. בערב הוא חוזר הביתה, לא לפני שהתראיין לאתר/לעיתון/לערוץ כלשהו והבטיח שאם הנבחרת לא עולה למונדיאל/ליורו/לליגת האג'ואים הוא מתאבד. או מחליף את המאמן האפס, שאגב עוד לא החל את עבודתו.

 

ביום שני תתקיים פגישה בנושא הקיזוז. אפשר לוותר על הפגישה מראש (או שאי אפשר, כי בשום מקום אחר אין כאלה קרואסונים) - שיטת הקיזוז תבוטל. למעשה, כבר מזמן היא בוטלה, וביום שני בקריית אליעזר, בדקה ה-59, כשלהלה בעט בתזמון מצוין לרשת של דוידוביץ', קיבלנו את החותמת הסופית; גם אם חיפה הייתה זוכה באליפות בקלילות הקיזוז היה נבעט בצורה פחות מעוררת כבוד אפילו מהדרך בה קשטן סולק. אבל לקשטן כבר יש קבוצה חדשה, בעוד הקיזוז המושמץ יחתום מהחודש הבא בלשכה.

 

עכשיו אומרים לנו שגם לוזון יצביע נגד הקיזוז. גם אם הוא לא יעשה זאת, רק כדי להראות לציבור שהוא בעצם היה בעד הקיזוז אך מה לעשות שהרוב התנגד, הוא יהיה מרוצה מה"הפסד". הלחץ הכבד סביב נושא הקיזוז, שאגב יצא מכל פרופורציה (עם או בלי הקיזוז חיפה הייתה צריכה כבר לסגור את סיפור האליפות), גרם לו כבר מזמן לוותר על הרעיון.

 

אבל אל תדאגו, לוזון כבר שוקד על השינוי המהפכני הבא. אולי הכפלת הנקודות אחרי 20 מחזורים, אולי פלייאוף עליון שיכלול את הראשונה בתום 5 המשחקים הראשונים, השלישית והאחרונה בטבלה. כי זה אבי לוזון: רוצה, מנסה, יוזם - וזה בדיוק מה שהופך אותו ליו"ר המזיק ביותר שהיה לכדורגל שלנו הרבה זמן.

 

2) לא פחות חשוב מביטול קיזוז הנקודות זאת הקטנת הליגה בחזרה ל-12 קבוצות.

 

בואו נראה מה תרמה הגדלת הליגה: יותר קבוצות שלא אמורות להיות בליגה הבכירה של ישראל, יותר שחקנים, תוצרת מקומית ותוצרת חוץ, שלא אמורים להיות בליגה הבכירה של ישראל, יותר משחקים חד צדדיים שהעידו על פערים גדולים (זאת גם הסיבה לכמות השערים המטורפת של הפועל ת"א, עם כל הכבוד ליכולת ולאטרקטיביות של האדומים; וזאת גם הסיבה לכך שהמקום השני, שוב הפועל ת"א, צבר בעונה הסדירה 71 נק' ב-30 מש'), שלא אמורים להיות בליגה הבכירה של ישראל, יותר משחקים בהם כמות השחקנים שרצים (רצים... הולכים) על המגרש עולה על כמות האנשים נטולי הבושה ונטולי החולצה שמביעים את חוות דעתם מהיציעים ויותר משחקים שמתקיימים במגרשים שלא אמורים לשחק בהם בליגה הבכירה של ישראל.

 

אבל הפערים הגדולים והקבוצות הלא ראויות מקצועית הן לא הבעיות היחידות. בעיה נוספת היא שאוהד הכדורגל פשוט לא מכיר את הקבוצות אותן הוא פוגש. תחשוב אתה, אוהד מכבי/בית"ר/חיפה/הפועל: כמה פעמים ראית השנה את רעננה, ר"ג, עכו ונצרת משחקות? כמה שחקנים בקבוצות האלו אתה מכיר? ויותר חשוב: כמה פעמים העונה דילגת על סיקור של הפועל ר"ג-רעננה בגלל שהליגה הלאומית לא מעניינת אותך (צריך תחכום ע"מ להבין את השאלה האחרונה, אך אני בטוח שאתה מסוגל). 

 

את לוזון נאלץ לסבול עוד כמה שנים, אבל כולי תקווה שאת הקיזוז, הליגה הגדולה והחלוקה לפלייאוף לא ניאלץ לחוות בשנה הבאה.

 כי יש לי חלום, שיום אחד כל אוהד כדורגל יידע איך לעזאזל עובדת הליגה הזאת.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר