מס' צפיות - 353
דירוג ממוצע -
אופטימיסטים חסרי תקנה או ......
מאת: kalligula 08/09/09 (00:20)

כנראה שלמרות כל מה שאומרים עלינו, בסופו של דבר אנחנו אופטימסטים מלידה.

אחרת לא ניתן להבין איך כל פעם מחדש אנחנו נופלים באותו פח, וחושבים שהפעם זה יסתיים אחרת והנה הנה זו הפעם שסוף סוף נזכה לראות את נבחרת ישראל משחקת באחד המפעלים הגדולים, מונדיאל או יורו.

אתמול נסתם הגולל על עוד חלום כזה שנגוז לו, על אף שגם ככה הסיכוי לא היה רב, אבל בכל זאת היה.

לפני המשחק שמענו ביקורת משחקני הנבחרת ובעיקר ממאמנה שמתח ביקורת עלינו הצופים שלא כ"כ ממהרים להגיע למגרש לעודד את הנבחרת, מה שגרם להתאחדות לכדורגל לחלק אלפי כרטיסים לחיילים, נוער, וכו` רק כדי שהאצטדיון יראה מלא, ויתן תחושת ביתיות לנבחרת לקראת משחקה עם לטביה.

אולי היתה זו התקשורת שגרמה לצופים את התחושה ששני המשחקים הבאים, בשבת וזה שביום רביעי מול לוקסומבורג, הם משחקים לפרוטוקול בלבד, כי מי בכלל סופר את לטביה? שלא לדבר על המעצמה לוקסמבורג.  כל הזמן עסקו במפגש בין יוון לשוויץ ,ולמשחק האחרון של הנבחרת מול שוויץ בברן שיחתום את הקמפיין הזה, ויקבע מי תהיה העולה השנייה בבית- לשלב המבחנים בהנחה שיוון כבר עלתה.

אופס מסתבר שגם ללטביה היה מה לומר בנידון, ואותה לטביה שאם נערוך סקר רחוב סביר להניח שיותר ממחצית הנשאלים לא שמעו עליה מעודם, אולי מלבד הזכרת שמה כיריבת ישראל בכדורגל ובאירווויזיון, ואתמול היתה היא זו שצחקה אחרונה וסתמה לא מעט פיות הן לאנשי התקשורת והן לאנשי הכדורגל בארץ.

זו כנראה חלק מהחובבנות שלנו, שבאה לידי ביטוי בכל דבר בחיינו, ובכל הקשור בספורט על כמה וכמה, כאשר גולת הכותרת זה הכדורגל בעצמו.

באירופה כדורגל זה מקצוע!!! מקצוע זה אומר משמעת, אורח חיים, קוד התנהגות, השקעה, התמדה, לימוד, בקיצור מה שנתקשה לייחס לכדורגלן ממוצע בארץ הקודש, בלי לעשות הכללות, לכן שם לא תשמע התבכיינות על פגרה קצרה או אי פגרה וכו`

יש שחקנים באירופה שלא יודעים בכלל מהי פגרה, כל שנתיים טורניר גדול בסדר גודל של יורו, מונדיאל, או אליפות דרום אמריקה וכו`, ואם יש גביע הקונפדרציות אז בכלל, שלא לדבר שחלקם גם נאלצים לשחק בשלבים המוקדמים של גביעי אירופה השונים.

 אבל מעולם לא תשמע אותם מיללים על כך, כי הם יודעים מקצוענות מהי ובעיקר מכבדים את מקור פרנסתם ועובדים קשה בשבילה, ואומנם חלקם משתכרים בשבוע מה שאנו לא נזכה להשתכר בשנת עבודה.

הפעם באמת זה היה אמור להיות בהישג יד, ע"פ השיטה האינפנטילית משהו שיצרה אופ"א, מצאנו עצמנו בבית אחד עם ראש בית בדמותה של ה"מעצמה" יוון ושוויץ שהגיע כנציגת הדרג השני באירופה, אי אפשר היה לבקש בית נוח מזה , ממש בהזמנה, כי כאשר בוחנים את האופציות שלקבל את גרמניה,איטליה,הולנד,ספרד מהדרג הראשון ואנגליה,שבדיה,פורטוגל מהדרג השני לדוגמא אז ניתן להבין את גודלו של הפספוס.

אז נכון יש לא מעט שחקנים ש"משחקים" באירופה, אם נבחן את ביצועיהם נגלה שרובם כולל בניון עצמו, נאלצים לשנות הרבה תנוחות במהלך ישיבתם על ספסל המחליפים אם בכלל זכו להירשם בטופס המשחק , כדי להימנע מפצעי לחץ בישבנם, ולכן הבחירה האטוטומטית בהצבתם בהרכבה הפותח של נבחרת ישראל היא חלק לא מבוטל מכשלונה הצורב והפסדה המביש ל"מעצמת הכדורגל" לטביה.

או שמא בכלל לא היה כאן פספוס, כי תכלס זה בכלל מקומנו הטיבעי ואלו רק אנחנו שמטפחים תקוות שווא וחולמים חלומות שנזכה לראות את נבחרת ישראל במונדיאל אחרי  40 שנות היעדרות ממפעל זה מאותה הופעה חד פעמית במקסיקו 1970, אופטימסטים חסרי תקנה כבר אמרנו?

הסיבות הם מרובות ולא אמנה אותן כאן, וכהרגלנו בארץ הקודש כולנו נצפה במונדיאל הבא כחבורת צופים ניטראלית (חוץ ממני כמובן :-)) ונאלץ להלחם על הזכות בצפייה במשחקי המונדיאל במחיר סביר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר