מס' צפיות - 427
דירוג ממוצע -
פדרר-הטניסאי הגדול בכל הזמנים ?
פדרר זכה [כצפוי] בתואר הגראנד סאלם ה - 15 שלו לאחר משחק מרתק מאוד.
מאת: אלי אלון 07/07/09 (11:16)

איזה משחק היה , איזה גמר ענק!לאחר כמעט כ 4 שעות וחצי , 256 ד' .

 

להלן תיאור הגמר הגדול :

 

רודיק פתח את המערכה הראשונה עם סרבים מושלמים, והמשיך ל-1:2 כשהוא מצליח לשמור על איפוק מול הכדורים הנמוכים שפדרר שלח לעברו. באמצע המשחקון הרביעי הקהל קיבל במחיאות כפיים את פיט סמפראס שנכנס למגרש המרכזי, ולחץ יד לאגדת טניס אחרת, ביורן בורג. רודיק ניפק חבטות כף יד מרהיבות, אך פדרר שמר על הגשתו בזכות משחק סבלני מהקו האחורי, כשהוא ממעט לעלות לרשת. פדרר הכניס את הגשותיו באחוזים גבוהים וייצר מהן נקודות, אך לא מצא פתרון לסרבים האדירים של האמריקאי, שלקח את המשחקון התשיעי על האפס. פדרר עבר לסרב אנד וולי ונשאר צמוד לאמריקאי. במשחקון ה-11 פדרר השיג בארבע מקרים שונים נקודת שבירה, אבל רודיק יצא מזה. במשחקון הבא רודיק השיג אפשרות שבירה ראשונה בעזרת חבטות העברה מופלאות. פדרר נראה מהוסס, שלח את הכדור החוצה ורודיק ניצח 5:7 במערכה הראשונה.

 

המערכה השנייה החלה כמו הראשונה, בסרבים עצומים של האמריקאי, ורודיק לא היסס לעלות לרשת. פדרר שלח סרבים מדויקים, והריץ מעט את רודיק בדרך לשוויון 3:3. רודיק היה ממוקד, המשיך לייסר את פדרר בהגשותיו והציג מגוון חבטות שהצליחו למנוע מהשוויצרי לשלוט בקצב. במשחקון העשירי פדרר סיפק חבטות העברה שסחטו מחיאות כפיים, אולם רודיק לא נלחץ והמשיך לשמור על שקט וריכוז. השניים הלכו לשובר שוויון ורודיק השיג מיני ברייק בדרך ל-0:2. ההגשות הראשונות של פדרר לא נכנסו, וגב היד של רודיק העלתה אותו ל-1:5. פדרר, עם הגשה מדויקת, הלחיץ את רודיק שכבר הוליך 2:6, והשווה ל-6:6. רודיק שלח כדורים ליציע, לא עמד בלחץ, ופדרר ניצח 6:8 בשובר השוויון ו-6:7 במערכה. פדרר חבט בקלות ל-0:1 בתחילת המערכה השלישית, ולמרות התסכול מסוף המערכה השנייה, רודיק שמר על ריכוז.

 

במשחקון השישי חבטת סלייס רעה של רודיק העניקה נקודת שבירה לפדרר, אבל סרב של 202 קמ"ש החזיר את הצבע ללחיים של האמריקאי. רודיק כיסה היטב את הרשת והשווה ל-3:3. פדרר המשיך לשלוט בקצב, כשמשחקוני ההגשה שלו קצרים ואילו רודיק נאלץ להזיע כדי להשיג את שלו. במשחקון ה-11 פדרר שלח חבטה מסובבת יפהפיה, אבל לא הצליח להגיע לנקודת שבירה, והשניים הלכו לעוד שובר שוויון. חבטת סלייס מסוגננת העניקה לפדרר מיני-ברייק ויתרון 1:2. פדרר שלח כדורים ארוכים ונמוכים שהיקשו על רודיק, ששלח כדורים לרשת. רודיק הצליח להשיג מיני-ברייק, אבל פדרר סיים את זה ליד הרשת וניצח 5:7 בשובר השוויון ו-6:7 במערכה.

 
רודיק הגיש ל-0:1 בתחילת המערכה הרביעית, וחבטות גב יד לא מדויקות מצדו עזרו לפדרר להשוות ל-1:1. רודיק השיג שתי נקודות שבירה במשחקון הרביעי, וגם אייס של פדרר לא מנע ממנו להמשיך וללחוץ את יריבו, ששלח כדור לרשת. האמריקאי עלה ל-1:3 ונראה חדור ביטחון ואמונה ביכולתו. האמריקאי שלח כמה כדורים מתוחכמים, כשהוא משלב אותם במכות חזקות מהקו האחורי ולעלות ל-1:4. במערכה הזאת שני הטניסאים מיעטו לעלות לרשת, ודווקא רודיק יצא נשכר מכך וניצח 3:6 במערכה.

 

המערכה החמישית והמכרעת נפתחה בהגשה של פדרר, וחבטת העברה אדירה של השוויצרי העניקה לו נקודת שבירה במשחקון השני. הסרב לא אכזב את רודיק, ואייס נוסף הוריד ממנו את הלחץ בדרך לשוויון 1:1. המשחקונים הפכו קצרים כשפדרר מוכיח כי גם לו יש הגשה חזקה ובעיקר מדויקת. השניים לא הצליחו לשבור איש את רעהו, עמדו בלחץ ושמרו על שוויון מוחלט שגרר שובר שוויון. במשחקון ה-17 כף יד של רודיק, ועוד חבטת גב יד העניקו לו שתי אפשרויות שבירה. פדרר הציג סרב אנד וולי מושלם והשווה, הגשה טובה וסלייס בק הנד חזק מדי של רודיק הוציאו את פדרר מהבור. במשחקון ה-30 (!) העייפות ניכרה על פניו וגופו של רודיק, פדרר הגיע לנקודת שבירה, רודיק שלח את הכדור הבא לשמים ופדרר ניצח 14:16 בשובר השוויון ובמשחק כולו.

הכותב הוא חובב כדורגל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר