מס' צפיות - 436
דירוג ממוצע -
מבנה העבודה בנבחרות הצעירות
תפיקד מאמן בנבחרות הצעירות הוא לשים דגש על חינוך ומשמעת מחד וללמד יסודות משחק מאידך את התוצאות נראה בעוד מספר שנים.
מאת: רועי אורן 13/06/09 (16:14)

אחד מהחוליים הרבים בהם לוקה הכדורגל הישראלי הוא : יסודות המשחק הכוללים הנעת כדור ויצירת מצבי התקפה ליד שער היריב.

אין ספק שהכול מתחיל מלימוד ילדים את יסודות הכדורגל כפי שעושה שלמה שרף בטוברוק הנתנייתית ומקווה שאיציק זוהר יקבל את ההצעה מאריאל שיימן לאמן ילדים.

נבחרות הנערים והנוער הם הראי של הכדורגל הישראלי ולכן הוחלט בהתאחדות למנות שחקני עבר מצטיינים למאמני נבחרות אלו על מנת שיקרינו מניסיונם האישי והמקצועי וילמדו את הילדים איך לשמור על הרגלי תזונה,לחיות חיים ספורטיביים ,והעיקר את יסודות משחק הכדורגל.

טל בנין מונה למאמן נבחרת נערים א' לאחר שהמועמד המוביל לתפקיד אייל ברקוביץ' ויתר על התפקיד ופתח אקדמייה לילדים ביישוב נשר שליד העיר חיפה.

שיטת האימון שלו מתבססת על כך שהוא מעמיד את שחקני ההתקפה מול השער ומולם הוא מציב בלם מנוסה וחסון ואותו בתפקיד הקשר האחורי (תפקיד אותו מילא כשחקן במשך שנים רבות).

בשיטה זו מנסה בנין ששיחק בליגה האיטלקית הנוקשה במדי קבוצת ברשיה להעביר לשחקנים את המסר של המיתוס :"מעטים מול רבים" (מסר זו מועבר גם בנבחרות השונות).

תפקיד מאמני נבחרות הנעירים והנוער מסתכם בכך שהם אמורים לשמש דמות חינוכית מחד ולעבוד מאידך על יסודות המשחק ועצם העובדה שהם משמשים כפרשנים בטלוויזיה גורמת לכך שהם מתבטאים טוב יותר מאשר הם מיישמים.

אלון חזן שלאחר שהתפטר מאימון מ.ס אשדוד  מונה למאמן נבחרת נערים ב' ממונה על בחירת השחקנים אותם הוא אוסף מהשכונה, בתי הספר ,גנים ציבוריים וכ"ו .

כלומר: הוא משמש מעין סקאוט שעליו מאמני נבחרות הנערים והנוער בונים את הסגל לאליפויות אירופה.

חזן מתמקד באימוניו בפיתוח התנועה ללא כדור (דבר נפוץ באירופה בה לוקה השחקן הישראלי) ובמשחק בעל שתי נגיעות בכדור .

בנין וחזן גם מנסים להקנות לספורטאי הישראלי הרגלי תזונה נכונים, וניהול חיים ספורטיביים המתאימים להלך האירופי.

העמדה המרכזית במשחק הכדורגל היא עמדת השוער שבה אין לישראל דור המשך שיהווה תחליף לשוערי הנבחרת הבוגרת כיום לכן הוחלט בהתאחדות להקים אקדמיה לשוערים אותה ינהלו שוערי העבר: בוני גינצבורג,שולי גילארדי ויצחק ויסוקר.

עוד בעיה מרכזית בנבחרות שאין להן סגל קבוע.

כלומר: כיום שחקן יכול מבחינת הגיל להיות חבר בשתי נבחרות דבר שהוא לא בריא הן לשחקן עצמו והן לנבחרת שמבחינת שנתון זה פוגע הבא

הדבר נכון לגבי בן סהר,מאור בוזגלו, בירם כיאל ואיתי שכטר.

במשך שנים התייחסו לנבחרת האולימפית כאל כר ייצוא של שחקנים לנבחרת הבוגרת מבלי שהיא תגיע לטורניר גדול כפי שנהוג במדינות אירופה.

כאשר מונה גיא לוי למאמן הנבחרת האולימפית, שונתה הגישה והנבחרת החלה לשחק כדורגל והייתה קרובה להעפיל לשלב ההצלבה לקראת אליפות אירופה ב2006  ,ב2007 היא השלימה משימה זו ועלתה לאליפות אירופה דבר בו כשלה השנה.

הבעיה של בנין חזן ואוחנה היא שהנבחרות שלהן בנויות על יכולת אישית וטכניקה ופחות על טקטיקה ופיתוח שיטת משחק מה שהוביל לכך שהנבחרות בהדרכתן לא הצליחו להעפיל לשלבים הסופיים של אליפות אירופה, מה שהיה בתקופתו של זאב זלצר שבתפקידו כמאמן העל של נבחרות הנערים והנוער שם דגש על חינוך ומשמעת מחד ושיטת משחק מאידך דבר אשר הוביל להישגים גדולים בזירה האירופית.

ולכן גם היה ראוי למנותו למאמן האולימפית.

מוטי איווניר הוא איש מקצוע עם ידע רב בכדורגל אך הבעיה אצלו מתבטאת שיש פער בין היכולת של השחקנים באימונים לבין היכולת במשחק עצמו דבר שבלט במשחק בבולגריה כאשר ההגנה הייתה חדירה מאוד לא יצאה כדי ללחוץ על היריב ובכך אפשרה לו להגיע למצבי הבקעה.

כמוכן הוא לא מנסה להפתיע את היריבות במשחק מתוחכם אלא מנסה לשתק את המשחק שלהם דבר הפוגע בכשרון השחקנים (חולשתו של בן סהר בבולגריה)

בואו נקווה שנלמד מהנטעויות ובכך נשפר את הכדורגל הישראלי

 

 

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר