מס' צפיות - 417
דירוג ממוצע -
הקיצוץ הבא עלינו לטובה
הצעה ליעול ושיפור הכדורגל הישראלי.
מאת: rd17 06/06/09 (01:29)

אנשים עוד לא קולטים כמה גדול הולך להיות הקיצוץ התקציבי בליגת העל.

 

אנחנו מדברים על שתי קבוצות: מכבי חיפה והפועל ת"א עם תקציבים מובילים ובטח לא גדולים. כמה קבוצות עם תקציב בינוני שינסו לגנוב את ההצגה: הפועל ב"ש למשל. וקבוצות שהולכות לחיות ככל הנראה על תקציבים שבעבר לא רחוק היו שווים תחתית ליגת העל כמו בית"ר ירושלים והפועל פ"ת.

 

הרמה בעונה החולפת הייתה חלשה מאד בליגות השונות, הנבחרת שוב פישלה ויש טרנד שתופס חזק מאד לרדת על הכדורגל הישראלי.

הנבואה אומרת שבעונה הבאה יהיה יותר גרוע עם קבוצות חלשות יותר וחוסר עניין וחוסר ההצלחה באירופה לא תשתנה.

 

הרבה הצעות יעול נשמעות בשנים האחרונות, חלקן מדברות על שינוי יסודי ועמוק שאת תוצאותיו נראה רק בעוד מספר שנים ואחרים עם הצעות למין ניתחוים פלסטיים כאלה כמו שינוי שיטת הניקוד או חיוב הקבוצות להעמיד מספר שחקנים מינימלי מתחת לגיל 22 וכד'

לי יש הצעה מעניינת והוגנת ששמעתי מחבר, מודה שעוד לא חשבתי עליה לעומק אבל זה בהחלט נשמע לי מעניין וראלי.

 

והרי ההצעה:

כל קבוצות ליגת העל יעבדו לפי ההכנסות שלהן, ויהיה מותר להשקיע עוד סכום לא מאד גדול (בין 5-10 מיליון שקל) מהבית.

קבוצות שיחרגו מכך ישלמו מס מסויים שיתחלק בין שאר קבוצות הליגה, מזכיר את מה שקורה בספורט האמריקני עם קבוצה שעוברת את תקרת השכר.

אין ספק שכבר בראייה ראשונית ניתן לומר שהשיטה פוגעת בקבוצות הקטנות ובסיכויים שלהן להצליח, אבל אני רוצה לשאול במצב הקיים איזו קבוצה קטנה ראיתם רצה לאליפות? זה כן יעודד ויעזור לקבוצות עם קהל גדול להשתלב בליגה הבכירה ומעודד ניהול נכון.

ריאל מדריד הולכת ככל הנראה לקנות את קאקה ב65 מיליון ואומרים שהוא ואף שחקן לא שווה את הכסף הזה, יכול להיות שהוא לא אבל מה שבטוח שאת ההשקעה הזאת ריאל תחזיר מהר מאד ממכירת מרצ'נדייז.

קריית שמונה רוצה בעבור יובל אבידור חצי מיליון בעוד השחקן לא הולך להחזיר למועדון סכום שאפילו מתקרב לכך, גם בדרך עקיפה הסיכוי שיובל יתן כזאת עונה טובה שתעודד כמויות אוהדים משמעותיות לאצטדיון די נמוך.

ולכן זהו מצב כלל וכלל לא תקין, איזו הצדקה יש להשקיע בכדורגל הישראלי כ"כ הרבה שהתמורה כ"כ מעטה? בכלל לשיטה יש יתרונות רבים והימנעות ממצב כמו זה שקורה למכבי נתניה עכשיו שליאמר קצת נימאס מהצעצוע.

אם החשיבות של ההכנסות עולה ודאי שהקבוצות יעשו יותר ויפעלו יותר בחכמה כדי להגדיל את ההכנסות. 

לקבוצות יהיה רצון אמיתי שהמוצר הזה "ליגת העל" יהיה שווה יותר, כי זכויות שידור יהיה הרבה יותר משמעותיות, אז ההתאחדות לא תוכל להחליט דברים שנראים טובים יותר לה אלא במקרה כזה תזכה להתגדות מקבוצות הליגה.

הכדורגל אמור להפוך להתקפי יותר כי צריך למשוך קהל גם לטלווייזיה וגם למגרשים, אי אפשר יהיה להמשיך ולזרוק *** אלא יהיה צורך אמיתי לגרום לקהל לרצות ולראות את הקבוצה.

היד לא תהיה כ"כ קלה על ההדק מול המאמנים כי יש פחות כסף לתחלופה וצריך לנהל את העסק יותר בבינה ובתבונה.

כדי להחזיר את הקהל למגרשים הקבוצות יצאו בקמפיינים טובים יותר, יש בארץ ציבור גדול של אוהבי כדורגל וגם בתנאים המחפירים בארצנו אנשים יבואו יותר לכדורגל אם ידעו איך לפנות אליהם, אולי ישתפו יותר שחקני בית כדי להגדיל את הזהות של הקהל עם הקבוצה.

הקבוצות יבינו כמה הקהל חיוני כי ההסתמכות עליו תהיה גדולה וזה יוביל לטיפוח האצטדיונים לפעמים על חשבון רכש כדי שאנשים ירגישו שהמגרש מספיק ראוי לבלות בו את זמנם.

 

בקיצור מדובר במין גלגל שרשרת ענק בדרך להחזיר את ליגת העל להיגיון ולשפיוצת, כפי שידוע לכל פיזיקאי מתחיל כל מצב לא טבעי חייב (שואף) לחזור למצבו הטבעי.

בין אם ההצעה שלי תתקבל במוסדות הגבוהים יום אחד ובין אם לאו, נראה לי שכל מה שקורה לאחרונה רק לטובה!

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מפוזר
שמחוני 06.06.09 (15:04)
2.
אהבתי
גדי פנחסי 06.06.09 (15:07)
3.
הצעה מעולה
איציק אלפסי 09.06.09 (15:25)