מס' צפיות - 372
דירוג ממוצע -
מטרות חדשות
אין קבוצה בלי מטרות ושאיפות, יציאה לפגרת חורף זה זמן טוב להגדירן מחדש.
מאת: rd17 22/12/08 (15:21)

כל קבוצה בכל מקום מתחילה עונה עם מטרות מסויימות, חלק מהקבוצות מכריזות אותן ברש גלי ובחלק מהקבוצות מדברים גבוה רק בתוך המערכת. בזמן העונה ודברים משתנים כך מכבי ת"א וטוטנהאם הוטספר כיוונו בקיץ גבוה-גבוה ועכשיו עמידה בציפיות נראית לא ראלית. כך הפועל ת"א והופנהיים כיוונו למיקום מסויים בתחילת העונה ועכשיו רואות שאפשר אולי להוציא יותר מהעונה הזאת. וכולן צריכות להתכונן בהתאם.

 

הרי לכם ניתוח כמה שפחות חופר על המטרות, היעדים וההחלטות שצריכות קבוצות ליגת העל לקבל בזמן הפגרה, לדעתי.

 

בית"ר ירושלים - אליפות או בניה ליום שאחרי. זו השאלה המרכזית שצריכים ראשי בית"ר לשאול את עצמם. אם אליפות אז באמת להביא מחליף הולם לבואטנג ולמצוא עוד פתרונות התקפיים בהתאם לתקציב הקבוצה, החזרה של עזיראל מהמלאבסים בהחלט נשמעת אופציה טובה לטעמי.

 

אם בניה מחדש אז יותר דקות לשחקנים צעירים ולשים דגש גדול יותר על הדרך מאשר על התוצאות, אוהדי בית"ר לא חושבים רק אליפות או רק רומנטיקה, אנחנו פשוט לא רוצים את הקבוצה עומדת במקום ומחכה שמשהו יקרה.

 

מכבי נתניה - פה לפי דעתי ההחלטה כבר נפלה, אליפות! ואני בניגוד לרב הפרשנים חושב שזה בהחלט אפשרי. האקסטרה צריכה לבוא מ2-3 זרים חדשים שבאים בינואר (אומרים שיאבונגא זו התחלה טובה) ופשוט שלותר מתיאוס ישאר וימשיכו לתת לו לעבודה.

 

בני יהודה - אני לא חושב שיש חדש בבני יהודה, הם רוצים להישאר בליגה. הקבוצה פשוט צריכה להמשיך ולשמור על שקט וכמו שזה השתלם לה בתחילת העונה אחרי שרשרת תוצאות רעות זה ישתלם לה גם בעתיד. לבני יהודה יש סגל מספיק טוב ובעיקר צעירים מעולים שישאירו אותה בליגה ואלא אם הם רואים הזדמנות לעוד החתמה מפוצצת (בני יהודה הראתה שהיא יודעת עם אניימה וברדון לדוגמא ואולי גלבאן בדרך) או שוער קצת יותר טוב מאיינוגבה אין טעם להכביר בשינויים.

 

הפועל ת"א - בהפועל שוגים לדעתי שמחליטים לא להחליט, אם הולכים אליפות אז לעבות את הסגל בעוד שחקן הגנה וחלוץ ואם מחליטים שמקום בגביע אוופא בעונה הבאה וגיבוש הסגל יספק אותם אז שפשוט יתנו לאלי גוטמן להמשיך לעבוד, ובין אם אנחנו אוהדי הכדורגל אוהבים את הדרך שלו או לא הוא יודע לעבוד. לי יש הרגשה שבעונה הבאה מגיע טביב (רשמית) והורס את הדברים הטובים שנוטעה גוטמן במועדון.

 

מכבי חיפה - שאתה במקום הראשון אחרי סיבוב וקצת אליפות לא יכולה להיות בשבילך מילה גסה. חיפה הולכת אליפות אין בכלל ספק ואני לא רואה יותר מדי שינויים הקבוצה יכולה לעשות. ארבייטמן וגולסה צריכים לקבל יותר צ'אנסים ולא לאפשר להם להזניח את העבודה הקשה באימונים. לשלב את רנספורד (אם אני צודק בשמו של הזר החדש של חיפה, אני מדבר פה על סמך הזכרון) וזה יהיה המקסימום שהקבוצה יכולה להוציא מעצמה בעונה הזאת. לגבי השיפור במאזן הבית אני מאמין שזה משהו שיקרה מעצמו.

 

הכח עמידר ר"ג - או שבהכח ר"ג ישקיעו קצת יותר כסף ממה שהשקיעו עד עכשיו בשחקנים או שישקיעו מעט כסף בבית כנסת טוב ויתפללו בו הרבה, אלו שתי האפשרויות עבור הכח לשרוד. הסגל שחקנים שלה הוא החלש בליגה ובלי אוהדים שידחפו אותה הכח נראית לי בדרך למטה. הבעלים צריך להחליט אם לתת לדהאן כסף לנסות את מזלו ולהציל את הקבוצה או לא, אין פה יותר מדי חכמות.

 

הפועל פ"ת -  עד עכשיו הדברים הולכים טוב יותר מהמתוכנן. אני חזיתי (ואפשר לשאול את החבר'ה בפורום כדורגל בתפוז) שבהמשך יהיה קשה להפועל פ"ת לכבוש כי אבו חצירא לא יתן יותר מ8-9 גולים עד סיום העונה ונימבה נפצע ושאר החבר'ה לא ממש יודעים את המלאכה. מחפוד וזלצר צריכים למצוא פתרונות לחוד כי קבוצת הגנה הקבוצה הזאת כבר לא תהיה. עומרי רון וחן עזיראל (אם ישארו אחרי ינואר) או אולי שחקן חיזוק אחד יכולים להיות הפתרון, על בניאני לא הייתי בונה יותר מדי.

 

עירוני ק"ש - הביאו את השריף. לדעתי צעד חכם מאד ועכשיו אחרי שעקלו לחלוטין שהקבוצה הינה קבוצת תחתית הגיעה הזמן שיביאו איזה שני לוחמים לקבוצה שישרפו את הדשא, כי לקבוצה מהצפון מגיעה לפחות עוד עונה בליגה הבכירה. עוד נקודה היא המשולש בן בסט- אבידור- פרץ שלא עובד משום מה, צריך לבדוק את העסק כי לדעתי אלו שלושה שחקנים שיכולים לתת מספיק שערים שישאירו את ק"ש, מציע לק"ש לבדוק את פליטי הגדולות אם אפשר להשיגם במחירים סבירים.

 

מכבי פ"ת - קודם כל לא לפקפק בגיא עזורי, אני סמוך ובטוח שהוא הסמכות המקצועית להוביל את הלוזונים הכי רחוק שהמועדון הזה יכול להגיע בטווח הקרוב. סימון מטרות? היה ונשאר לא להסתבך בתחתית. לא ראיתי מספיק משחקים שאני יכול להגיד מה חסר להם (כנראה חלק קדמי..) אבל גם פה שיסבירו לעזורי כמה כסף יש והוא ימצא פתרונות. בכל אופן עם אבי לוזון בראש ההתאחדות הם יהיו בסדר...

 

בני סכנין - המועדון נראה אובד עצות, הקבוצה חייבת לפחות עוד שני שחקנים שיודעים לשחק כדורגל, לחמן אוהב לשבור רגלים אבל גם הוא יודע שבלי כמה שחקנים שיחזיקו כדור ויבקיעו פה ושם הוא יתקשה לשרוד, אחרי ההצלחה של בוזאגלו בקבוצה והשם שיצא לקבוצה כמעין חממת שחקנים אחרי שלא מעט שחקנים נכשלו אחרי שעזבו אותה (לא בהכרח רק בשנתיים האחרונות) יסייעו לה למצוא אולי שוב בהשאלה שחקן או שניים שיעזרו לקבוצה להישאר בליגה. גם מאזן מהעיריה בטח יכול להביא כמה לירות..

 

מכבי ת"א - העונה הזאת או העתיד. זה מה שצריכים בושינסקי ונימני  לחשוב עליו. אני חושב שההחלטה צריכה להיות עתיד ואת היישום צריך לראות מייד מהחזרה מהפגרה: שטרית במשאל כבניה למגן העתיד, מישאוף כקפטן ובמרכז ההגנה קבוע, מלול ושפונגין מתחרים על העמדה בצד ימין, לא סתם לעונה הזאת אלא להחליט שהם העתיד, לא להביא לליאור ז'אן עוד אסוסים על המשבצת אלא לתת לו לשחק כמה שיותר, חדד וישראלביץ' ובוזאגלו ושבחון צריך להחליט עם מי מהם הולכים ועם מי לא ומי שכן להמשיך ולתת עוד ועוד צ'אנסים כי הם יקצרו את הפירות, כולם שחקנים מאד מוכשרים וטובים שיכולים להוביל קבוצה גבוה בליגה שלנו, בחלק הקדמי לא להפסיק לתת למאיוקה צ'אנסים כי פשוט רואים שלילד הזה יש משו!

 

מ.ס. אשדוד - מרכז טבלה או גביע אוופא, אני חושב גביע אוופא כי גם עם הגנה רעועה כמו שלה אשדוד יכולה לרוץ השנה על מקומות 2-3, וחוץ מלשמור על שריקי רביבו ומקגרייב כמובן לחזק את החלק האחורי ב2-3 שחקנים אשדוד לא צריכה לעשות יותר מדי. עם כמות הקהל תמשיך לגדול ממשחק למשחק באצטדיון הי.א אני בטוח שלאשדוד צפוי עתיד ורוד כבר בקרוב... רק שלא יבזבזו כסף להחזיר את אוחיון...

 

הפועל חיפה - מה? מי? מו? כן הפועל חיפה כבר בליגת העל והיא חייבת לחשוב על ליגת העל. השינויים צריכים להיות בעיקר בהנהלה, לא שינויים של אנשים אלא לבדוק כמה תקציב יש בחלון העברות הנוכחי וכמה יהיה בקיץ, איזה שחקנים נשארים ואיזה הולכים ולמי נותנים צ'אנס אחרון, לעקוב אחרי זרים ולדבר עם ראשי קבוצות כבר מעכשיו על שחקנים לעונה הבאה ובקיצור לעשות הכנה נכונה ויסודית לעונה הבאה כי לא הרבה קבוצות זוכות לדבר כזה שיש להם מספר חודשים כ"כ רב להתכונן.

 

ולא לשכוח את העניין של השיווק, כי אין כמו לשווק קבוצה שמצליחה וכרגע הפועל חיפה נראית על דרך המלך ואפשר להחזיר עוד ועוד אוהדים למגרשים.. כמו בהצגה של 10 כרטיסים מעונת 08/09 תקבל הנחה של 20% ברכישת מנוי לעונת 09/10 וכד'...

 

שיהיה לכולנו חג שמח! הכי חשוב לא?

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לא מסכים
שלום 23.12.08 (01:21)
2.
רוני לוי- גיא עזורי
rd17 23.12.08 (01:22)
3.
מסכים לגמרי
שמואל דוחף 23.12.08 (01:34)