מס' צפיות - 564
דירוג ממוצע -
הפרשה העלומה שלא נסתיימה
סיקור פרשת הסתבכותם לכאורה של יו"ר ההתאחדות אבי לוזון ואחיו עמוס באה כדי להפילם אעפ"י שחקירת המשטרה לא הסתיימה בעליל.
מאת: רועי אורן 16/12/08 (23:46)

היום פורסמו בהבלטה בעיתונות הספורט פרטי פרשה אשר החלה בשנת 2006 בה כביכול האחים עמוס ואבי לוזון מואשמים בשחיתות ובקבלת טובות הנאה ממועדון הכדורגל בית"ר נס-טוברוק.

 

עפ"י פרטי הפרשה עם הקמתה של מועדון הכדורגל בית"ר נס-טוברוק פנה עמוס לוזון לראשי טוברוק והבטיח להם שאחיו אבי יעביר אותם ממחוז שומרון למחוז שרון בתמורה לכך שראשי המועדון יתמכו במינויו של אבי לוזון לתפקיד יו"ר ההתאחדות.

 

נציין שאריק איזיקוביץ' הועמד לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל באשמת פעולה הנוגדת את ערכי בית הדין אך הוא זוכה.

 

במהלך שנת 2006 פנו האחים לוזון לראשי טוברוק בכוונה כי המועדון יעביר שחקני נוער מצטיינים למכבי פ"ת (שעמוס הוא היו"ר שלה) והוריהם של אותם שחקנים הוחתמו על חוזה שבו האחים לוזון ישמשו כפטרוניהם.

 

הפרשה הוגדרה כ"פרשת שחיתות גדולה בענף הכדורגל" וזאת רק עפ"י מסמכים שהוכיחו שאכן הייתה התקשרות בלתי תקנית בין בית"ר נס-טוברוק למכבי פ"ת.

 

עפ"י ממצאים ראשונים של החקירה הוריהם שלנערים בני 14 ששיחקו בטוברוק הוחתמו על חוזים המאפשרים למנהל הקבוצה להעביר את כרטיס השחקן של הילד לכל המרבה במחיר.

 

למרות שבחוזה לא צויין סכום הרכישה איזיקוביץ' נחשד בקבלת כספים שלא כדין המשטרה חוקרת את המקרה 9 חודשים עדיין לא נעצרו מעורבים בפרשה ולא נחקרו החשודים המרכזיים האחים לוזון ואריק איזיקוביץ'.

 

אך התקשורת ממהרת לפרסם כאילו מדובר בסקופ השנה. צריך לפעמים מעט להמתין, לברר את העובדות ורק אח"כ לרוץ לחבר'ה לספר ולא קודם לספר ואח"כ לשכוח מזה.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
חשיפה: שמו של כותב הטור אינו אל רועי ל
זובי זארטה 18.12.08 (18:56)