מס' צפיות - 433
דירוג ממוצע -
בית התנחומים
מכבי ובית"ר נפגשו בקרב המאוכזבות, ולפחות ע"פ המשחק אתמול המצב של בית"ר רע בהרבה.
מאת: עמנואל שלמון 07/12/08 (18:03)

אפשר לחלק את המשחק בין בית"ר למכבי ת"א לשתי מחציות: בחצי הראשון היה קצב מעולה, מצבים רבים ליד השער של בית"ר ומשחק ששווה גולים, ובחצי השני משחק עומד ותקוע. בית"ר, בצדק מבחינתה, ניסתה להאט את המשחק, ההפסקה פגעה במכבי ובחצי השני ראינו משהו כמו 4-5 מצבים סבירים ולא יותר.

 

מכבי עלתה לחצי הראשון באטרף. היא שיחקה מהר, ניצלה את האיטיות של הבלמים של בית"ר והציגה את מאיוקה הכשרוני. מאור בוזגלו בעט פעמים לשער בחצי הראשון, כולל בעיטה נהדרת שהשאירה את קאמנן מול שער ריק, רק שהחלוץ הצרפתי לא הצליח להשתלט על הכדור. מנגד, בית"ר נראתה חסרת ביטחון ולא מסודרת ורק מזל ובעיות סיומת במכבי מנעו ממנה לרדת למחצית עם שלישייה ברשת של טברטקו קאלה.

 

עוד בפרשן על המשחק בין מכבי ת"א לבית"ר י-ם:

המשחק של מאוכזבות הליגה

 

בחצי השני בית"ר הצליחה להאט את הקצב; מכבי חזרה עם הרבה פחות אנרגיות ומשחק הרבה פחות קבוצתי. ובכל זאת, רק מאיזור הדקה ה-70 בית"ר התחילה לחפש את השער של יבריץ'. לאורך רוב המחצית היה כדורגל חלש של קבוצה אחת מיואשת אחרי אין ספור ניסיונות וקבוצה שההגדרה "השקט שאחרי הסערה" מתאימה לה. בסיום 0-0, מכבי מפספסת ניצחון אבל סוף סוף שיחקה כדורגל וקיבלה חזרה (לפחות לאתמול) את מאור בוזגלו.

 

                                                       

בית"ר ירושלים:

 

לכאורה, לא קיבלנו אתמול בשורות מרעישות: הבעיות ממשיכות לחגוג, עטר ממשיך לנהל את המשחק של בית"ר בצורה רעה מאוד ובית"ר שוב (בפעם השביעית העונה!) סיימה משחק בתיקו, ובפעם הרביעית העונה בשלושה עשר משחקים ב-0-0.

 

אבל זה לא מדוייק. המשחק אתמול הראה שבית"ר לא מסוגלת לנצח לא רק קבוצות שבאות להתבצר בטדי, אלא גם קבוצות בחוץ שבאות כדי לתקוף. מעבר לכך, היה זה לדעתי המחצית הראשונה החלשה ביותר של בית"ר העונה. ההגנה האיטית, חוסר האינטליגנציה והחסרון הדחוף בשחקן שיסדר את המשחק הצדיקו פיגור רב שערים למכבי. איכשהו זה נגמר ב-0-0 ובית"ר צריכה להגיד "הגומל" על שניצלה מתבוסה משפילה. בית"ר הראתה אתמול שכיום היא לא קבוצה עם סגל כשרוני שלא מתפקד - אלא קבוצה פגיעה שפשוט כבר לא מסוגלת יותר. שכדי להוציא ממנה נקודות לא צריך לבוא ולשחק בונקר צפוף; אפשר גם בכדורגל התקפי וקצבי, עם אומץ וחיפוש אמיתי של הניצחון. אתמול בית"ר יצאה עם תיקו, נגד חיפה בעוד שבועיים בקריית אליעזר זה עלול להיגמר הרבה יותר רע מבחינתה.

 

וזה לא הכל. אם עד עכשיו היה נראה שהבעיות הן רק בהתקפה ושפשוט חסר חלוץ (למרות שגם זה לא יפתור את כל הבעיה. חלוץ מטרה יכול לכבוש אם מסדרים לו מהלכים, אבל הוא לא יפתח בעצמו את ההגנות), אתמול נזכרנו שגם בשיאה ההגנה של בית"ר הייתה אולי מהאיטיות בליגה. לא מפתיע שזה קרה דווקא נגד מכבי של בוזגלו, שבשנה שעברה התעלל בזיו וגרשון במפגשים בין הקבוצות, בעיקר במשחק הראשון בין הקבוצות, בסיבוב הראשון. אז אתמול היה זה דנין ולא זיו - זה לא משנה; גם אם בית"ר לא תגיע לאירופה העונה לעתיד היא חייבת בלם זר. לא צריך להיות משהו מפואר, לא צריך להיות במקום בנאדו המצויין - רק צריך מישהו שיראה קצת פחות כמו קונוס מאשר שמעון גרשון בכל פעם שהוא פוגש שחקן עם טיפה מהירות, במיוחד מול שחקנים כמו בוזגלו או יובל אבידור. ההגנה של בית"ר נראתה בחצי הראשון אומללה וחסרת תשובות. גם בחצי השני היא הייתה בדרך לספוג בגלל שחקן מכבי שנשאר לבדו (מאיוקה), אבל במקום לבעוט פס לפינה הוא העדיף להפציץ את קאלה למרכז.

 

עטר שוב אשם במה שקרה. הוא העמיד הרכב מבולבל ומערך מוזר. ברוכיאן במרכז, בן שושן בימין. התוצאה: ברוכיאן נמצא משוטט לו על המגרש מבלי להבין מה התפקיד שלו ועמית בן שושן נאלץ לרדת להגנה ולהשאיר את יצחקי בודד לחלוטין כחלוץ. וזה לא הכל: עטר ההזוי החליט להוציא את אחד השחקנים המצטיינים שלו העונה - מיכאל זנדברג, שמשחק הרבה יותר טוב מהעונה שעברה, והוציא מההרכב את בואטנג, למרות שאין לו אפילו רבע תחליף בסגל הבית"רי. עטר בנה על כך ששחקנים כמו טל ואוחיון, שלא ראו הרכב מעל לחודש לפחות, יחזיקו לו את מרכז השדה מול מרכז השדה הקשוח של מכבי. הקבוצה שלו נראתה נורא ואיום, לא מדוייקת ולא מסודרת; במקום להרגיע את המשחק, לשחק על הקרקע ולנסות להתחיל התקפות דרך מרכז השדה לצדדים בית"ר שלחה כדורים מתוך לחץ או איבדה כדורים עוד בחצי שלה. ההתלהבות של מכבי בחצי הזה לא איפשרה לבית"ר לא להתרכז אפילו לרגע ובמקום לצאת קדימה ולנסות להתחיל מהלכים היציאה קדימה של בית"ר הייתה גרועה והיא פשוט נתנה מתנה אחרי מתנה למכבי. גם מאיוקה לא האמין שיהיה לו כל כך קל לעבור את הבלמים האיטיים של בית"ר.

 

אם מחפשים צדיק בסדום אפשר לציין את פרננדס: הוא היחיד ששיחק לעומק, שלמרות שבשמאל הוא פחות טוב הוא היחיד שלקח אחריות על המשחק הבית"רי ואפילו בעט לשער. בהתחשב לעובדה שפרננדס כמעט לא בועט לשער ומעדיף לחפש דריבלים חסרי קשר למציאות - זה הישג. חוץ ממנו, אפשר לציין את קאלה, שהוירטואוזיות שלו יכולה להרוס לבית"ר ויכולה להציל אותה. המשחק אתמול, למשל, הוא מסוג המשחקים שרק עם שוער משוגע כמו קאלה בית"ר הייתה נמנעת מהפסד. קורנפיין היה שוער מצויין ויציב - אבל דווקא היציבות והיכולת הקבועה שלו הייתה מונעת ממנו להציל את ההצלות הגדולות של קאלה, שיש לו תגובה מהירה וידיים ארוכות, ובעיקר נוכחות ואומץ מדהימים. גם אלברז היה בסדר, עצר ניסיונות תקיפה מהאגף שלו ונמנע מחורים. אלברז של העונה הזאת הוא שחקן ששם הרבה יותר דגש על משחק ההגנה ועוזר הרבה הרבה יותר במרכז הרחבה ולא רק נשאר על האגף שלו, אבל הוא פשוט שכח שמגן צריך גם לתקוף.

 

אכזבת המחצית הראשונה היה עידן טל. לזכותו ייאמר שאחרי הרבה זמן בו הוא שיחק מעט הוא לא יכול לעשות ניסים, אבל בחצי הראשון הוא לא ניסה למנוע את גישת המשחק הגבוה של בית"ר (מה שלא מתאים לסגל הנמוך שלה בהתקפה, בטח בלי חלוץ מטרה נורמלי), הוא לא סידר את המשחק, לא הרבה בדל מיכולת המנהיגות שלו ולא ניסה להניע את הכדור.

 

לחצי השני בית"ר עלתה טובה יותר - לא שזאת חוכמה גדולה, קשה להיות גרוע כמו שבית"ר שיחקה בחצי הראשון. היה ניתן לראות שהיא חטפה על הראש מעטר, שסוף סוף הבין שהתרומה של בן שושן למשחק הבית"רי היא לא משהו לרוץ לספר לחבר'ה ושלח אותו לדבר עם הקירות על הספסל. היא עלתה כדי לשבש את ההתלהבות של מכבי ונראה שעטר הבין משהו חשוב: כדי להשתפר תוך כדי משחק, והאמת שגם בין משחק למשחק, לא צריך לקפוץ על המגרש באטרף אלא להרגיע את המערכות, להשתפר בהדרגה ואז להתחיל לחפש את השער. עטר הבין אתמול שיותר חשוב שבחצי השני בית"ר תהיה יותר מאורגנת, שהיא תתחיל להניע כדור מצד לצד ולהחזיק אותו כל התקפה יותר משנייה וחצי. בית"ר פגעה במשחק הקבוצתי של מכבי, שבחצי השני התבסה פחות ופחות על הכדורגל התכליתי של החצי הראשון אלא על יכולות אישיות. הבעיה היא שלקח 25 דקות בערך עד שבית"ר התחילה לתקוף, וגם אז היחיד שחיפש לייצר משהו בהתקפה היה מיכאל זנדברג, שעלה מהספסל ושוב הוכיח שהוא צריך להיות אחד הראשונים שפותחים בהרכב.

 

מה הלאה? אין מה להגיד - משבוע לשבוע המצב מיתדרדר. אם במשחקים הקודמים לפחות בית"ר לחצה על שער היריבה וחוסר יכולת לפתוח את ההגנה מנעה מבית"ר לנצח - אתמול היא שיחקה הרבה יותר רע. כמעט לא הגיעה למצבים, לא תקפה וגם בדקות הטובות בחצי השני שיחקה רוב הזמן לפחות 50 מטר מהשער של היריבה ולא חיפשה את השער של מכבי. עטר חזר לרוטציות המיותרות, לשינויים הרבים בהרכב - למרות שכמו שבית"ר נראית רק מישהו מבחוץ, מחוץ למערכת כרגע, יכול לעשות שינוי, וגם שינויים רבים בהרכב לא יעשו את העבודה, כי בלי שחקן כמו בואטנג אין לבית"ר כלום במרכז השדה וההגנה הרבה פחות טובה. אני כמעט בטוח שעם בואטנג בית"ר היית חוטפת הרבה יותר כדורים במרכז השדה והייתה אגרסיבית בהרבה בקישור. הבעיה של בית"ר היא שהשוק הישראלי הדל לא מאפשר לה לעשות שינויים דרסטיים בסגל: השחקנים של בית"ר הם עדיין הישראלים הכי טובים בארץ.

 

התחליפים היחידים של הישראלים של בית"ר שקועים בחוזים של קבוצות שלא מתכוונות לשחרר אותם: התחליף של זנדברג, טועמה, לא יבוא בחיים לבית"ר, וגילי ורמוט בהפועל; לטל ואוחיון אין תחליפים ישראליים כי כיאל לא עומד לעזוב את חיפה וכי תמיר כהן לא עומד לחזור לארץ וסביר להניח שאלברמן מעדיף למצות את ההזדמנות לשחק בחו"ל, ובצדק, וגם לעמדת החלוץ אין תחליף ישראלי: ברדה בחו"ל, גם לבלילי הולך טוב (מה עוד ששניהם לא בסגנון שבית"ר צריכה - ברדה חלוץ שני ובלילי לא יודע לשחק עם הגב לשער) ואין לנו בארץ כמעט שום חלוץ מטרה אמיתי ישראלי. ככה שבית"ר יכולה "לנקות" כמה ישראלים עם חוזה יקר, אבל או שזה יקרה בהדרגה - או שבית"ר באמת תעשה מהפכה ובמקומם תביא ישראליים בינוניים, או במילים אחרות: חזרה לימי פניג'ל. אין בשוק הישראלי תחליפים הולמים לישראלים של בית"ר, בטח במסגרת התקציבית של בית"ר בימים אלה.

 

מה בית"ר צריכה לעשות? היא צריכה לנסות לעשות הצערות בסגל. יש לה תוצרת נהדרת ממחלקת הנוער של השנים האחרונות והיא צריכה לבנות על חלקם כשחקני העתיד שלה. בית"ר נמצאת בחוסר ודאות עתידית, וגם אם גאידמק יישאר - קשה לראות אותו משקיע כספים במועדון. לכן, בית"ר צריכה להתחיל לחשוב מאחורי הקלעים על העתיד, להתחיל לחשוב כמו קבוצה עם תקציב מוגבל ולנסות להתחיל לחשוב על חידוש ורענון הסגל, למרות שכאמור אי אפשר לגרש את כל הישראלים: כל עוד יש הגבלה של חמישה זרים בקבוצה, מה שאומר כ-20 ישראלים בקבוצה אין לה תחליפים ראויים לשחקני הסגל הנוכחי. אז היא צריכה לשחרר חלק, לקצץ בחוזיהם של שחקנים - אבל רענון דרסטי יהיה קשה מאוד.

 

עוד דבר אחד: לא ברור איך תיגמר העונה הזאת של בית"ר, אבל גם אם היא תצליח לסיים את העונה עם כרטיס לגביע אופ"א היא תהיה חייבת להתרכז בעונה הבאה בניסיונות לחזור לשלוט בליגה. לעונה הזאת באה בית"ר כדי להצליח באירופה אחרי שתי אליפויות בארץ, אחרי העונה הזאת הרעב לאליפויות יחזור. גם אם בית"ר תתקשה להעמיד סגל שירוץ לאליפות - עדיף יהיה שתתרכז בלהרים קבוצה כמה שיותר טובה לליגה, שזה המפעל המרכזי והחשוב. גם ככה בית"ר לא יכולה להביא שחקנים ברמה גבוהה מספיק כדי להצליח באירופה.

 

ציונים:

 

קאלה - 6.5. הציל שערים בטוחים, נמנע מטעויות והיה זהיר מאוד - הוא לא עשה ניסויים, וכשלמשל הרגיש שלתפוס כדור ביד זה הימור כשיש כ"כ הרבה שחקני מכבי ברחבה הוא הדף כדור רחוק. קאלה, כמו שטראובר, הוא שוער שאתה לא יודע מה תקבל ממנו. עתיד בקבוצה: קאלה זקן. בית"ר צריכה לחפש שוער ישראלי צעיר יותר ויציב יותר ולהשקיע בו.

אלברז - הגנה יש, התקפה אין. כרגיל. ציון: 6.

 

בנאדו - האיטיות שלו לא איפשרה לו לעצור את ההתקפה הסופר מהירה של מכבי, אבל בניגוד לגרשון הוא לפחות יודע לנצל את יתרון הניסיון והאינטליגנציה במשחק שלו ולא מתבזה מול היריבים, למרות גילו המופלג. בנאדו חייב להמשיך לקבל מקום בהרכב גם בעונה הבאה - ספק אם יש לו תחליף ישראלי, הוא שומר על יציבות ומאחר וגם ככה ספק אם בית"ר תגיע למפעל אירופאי לקראת העונה הבאה הוא יתאים גם בעונה הבאה. הבעיה היא דווקא הבלם שלצידו, שבשנה הבאה חייב או להיזרק או לרדת לספסל לאלתר. ציון: 5.  

 

גרשון -  בתחילת העונה היה אפשר להגיד שהיכולת החלשה היא בגלל גאידמק, עכשיו אפשר להגיד שזה בגלל הפציעה ממנה חזר. בשורה התחתונה הוא אולי אכזבת העונה. פוצ'ימו גרשון. הוא בסה"כ בן 31, אבל נראה שהוא הרבה מעבר לשיאו. ציון: 4.

 

דנין - מגן בינוני פלוס שמקבל השנה לא מעט צ'אנסים. דנין כבר בן 24 והוא לא יגיע לשום מקום. התרומה ההתקפית של זיו טובה בהרבה. דנין שוב איכזב, וגם כשבית"ר תקפה לקראת הסיום הוא לא הראה כלום. בשביל מה יש לבית"ר את כרטיס השחקן של שי חדד המוכשר, שיש לו הרבה יותר טכניקה מלדנין? דנין צריך להימכר. ציון: 4.5.

 

אוחיון - שחקן מוכשר, אבל הוא לא יכול להסתדר בקבוצה כמו בית"ר בלי הנוכחות של שחקן עם יותר תעוזה וכוח ממנו, כמו בואטנג. כמו נגד קריית שמונה הוכח שבלי בואטנג מאחוריו הוא חסר אונים. אתמול הוא נאלץ להחזיק על כתפיו את עול ארגון המשחק וניהולו למרות שהוא אחרי הרבה זמן בלי לפתוח בהרכב. היה רך מאוד ולא הסתדר עם הפריצות של שחקני מכבי ובעיקר לא מנע את המסירות של אסוס - אבל אי אפשר לבוא אליו בטענות. ציון: 4.5.

 

טל - סיפור די דומה לזה של אוחיון. טל מעבר לשיאו, אבל יש לו עוד מה לתת. חבל שעטר לא מבין שאי אפשר לספסל שחקן לחלוטין וחמישה ימים אחרי לפתוח איתו בהרכב. העונה הזאץ הלכה לטל כי הוא לא קיבל מספיק הזדמנויות מעטר. בחצי השני הוא התחיל להראות את יכולת המנהיגות שלו, לשחק על הקרקע ולהוציא התקפות קדימה. ציון: 5.

 

ברוכיאן - המשחק אתמול היה המשך של המשחק בשבוע שעבר: ברוכיאן משוטט במרכז ולא מוצא את עצמו. בית"ר של היום לא יכולה לשחק ב-4-5-1, כי אז יצחקי לבד בחוד - ולכן אין מקום לעוד קשר במרכז ומקומו של ברוכיאן בימין. דווקא שם תפקידו מוגדר יותר ויותר קל לו לשחק את הכדורגל שלו. ברוכיאן איכזב אתמול וגם בחצי השני לא השתפר - אבל גם לו מותר לפשל לפעמים. ציון: 4.5.

 

פרננדס - ניסה ועל כך ציונו 6. שחקן סופר מוכשר עם דריבל מרמה אחרת, אבל זה נראה שהוא לא מספיק תכליתי. ליגטימי שהוא תוקע את המשחק ושומר על הכדור אם יש לו אפשרות לעשות דריבל או לשחק לעומק, והוא משחק הרבה לעומק, אבל מה אם לבעוט קצת לשער, או לפחות לשחרר את הכדור יותר מהר? עם עובדות קשה להתווכח, והן אומרות שלפרננדס העונה אין גול ואין בישול.

 

זנדברג: עטר עשה דבר נכון לשם שינוי כשהכניס אותו, רק חבל שהוא לא פתח איתו. זנדברג היה טוב בהרבה מכולם. הוא היה קשר שמאלי, אבל בפועל הוא שיחק סוג של קשר מרכזי שלישי שנוטה שמאלה, כמו טל אצל שום בעונה שעברה, והיה אחד היחידים שתקף. ה"שבע" היחיד בבית"ר שמצוי בעונה טובה באופן אינדוודואלי. מה שבטוח, מתישהו זה היה צריך לקרות, ואחרי 5 עונות מיכאל זנדברג לא ייקח אליפות. אולי זה יעזור לו ויחזיר לו את הרעב לתארים בעתיד, כי הוא בסה"כ בן 28.

 

בן שושן: מיותר. כמה דרגות מאחורי ברוכיאן ואפילו יצחקי המיתדרדר. ציון: 4.5.

 

טוטו תמוז: חבל שלא פתח. בחצי השני, בו הוא שיחק, הוא עשה תנועה, קפץ על כדורים וחזר בזמן לרחבה. הוא אפילו הגיע להזדמנות, דבר נדיר אתמול אצל בית"ר.

 

יצחקי: כחלוץ מרכזי אין לו שום סיכוי, אבל גם כשטוטו נכנס ויצחקי השתחרר לשחק יותר חופשי הוא נראה כבוי. בית"ר כבשה שער אחד בשלושת המשחקים האחרונים - והקורבן הראשי זה ה'בלגי' לשעבר. ציון: 5.

 

מכבי ת"א:

 

מכבי באה לשחק כדורגל. עם הקהל הביתי והתקפה בשיאה היא נראתה טוב, רק חבל שישראלביץ' מעט הרס ולא תרם מספיק למשחק הקבוצתי. ישראלביץ' לא מצליח להסתגל למחוייבות והדרישות של קבוצה גדולה, ולמצב בו לא הכל על הכתפיים שלו. זאת עונה חשובה בהתבגרות שלו, עונה שתחייב אותו להתחיל מחדש, כי נראה שמבחינתו העונה הזאת חצי אבודה.

 

מאיוקה הוא חלוץ מהיר, מסוכן ואנרגטי, שלהגנת בית"ר לא הייתה תשובה אליו. כבר שנים מכבי מחפשת חלוצים מוכשרים מבחוץ - אבל פתאום התברר שהפתרון היה מבית - מהנוער. אומנם הוא שיחקה רק שניים וחצי משחקים, אבל לפחות ע"פ אתמול הוא נכס; בוזגלו חזר לעצמו, ועל כך בהמשך; ואפילו קאמנן התחיל טוב את המשחק והיה טוב, בניגוד למה שנמני חושב, אבל החטיא בצורה מרגיזה.

 

כשהמשחק הקבוצתי טוב - גם אלה שבד"כ לא פוגעים מצליחים להביא לידי ביטוי את היכולת שלהם. אסוס, פרובקטור גדול, נדבק במשחק הקבוצתי, עזר באגף הימני והכניס כדורים מעולים למשחק ההתקפה. הוא השתלט על מרכז השדה וניצל את החיפוי מאחור של ג'ונסון כדי לעשות מה שבא לו על המגרש. הוא סיפק תרומה ממרכז השדה, אבל כשעלה להתקפה הוא שיחק בעיקר בימין, ולכן רוב הכדורים שהוא נתן לרחבה היו כדורי רוחב, ולא לעומק. גם שירן ייני נתן משחק טוב עם הגנה טובה בחצי הבית"רי, כדורים מסוכנים להתקפה וחיפוי טוב על ישראלביץ' המאכזב.

 

מבחינה קבוצתית, מכבי שיחקה טוב הרבה בגלל תוכנית משחק חכמה מאוד: היא שיחקה על האיטיות של שחקני בית"ר, ולכן שיחקה על המון כדורי עומק לחלוצים; היא ידעה שהבעיה של בית"ר היא מצד שמאל, ושזה מתאים לה, כי זה האגף (כלומר, ימין של מכבי) הטוב שלה - אז ימין של מכבי ריסק את השמאל של בית"ר; היא שיחקה מהר וקבוצתי, חיפשה את השער ובחצי הראשון פרסה טוב את הדקות הטובות שלה: לא סתם כמה דקות עם לחץ מאסיבי, אלא 45 דקות של כדורגל, עם הפסקות בודדות של זמן קצר. חייבים להחמיא לנמני על ההתלהבות של הקבוצה שלו והמשחק היצירתי.

 

נמני הבין שיש לו בסגל התקפה מהירה ויצירתית שחייבים להשתמש בה, ולכן בפעם הראשונה העונה ראינו את מכבי מוציאה את המיץ מהכישרון ההתקפי שלה. נמני ידע שמול בית"ר בוזגלו טוב בד"כ וניצל את זה. השחקנים הבינו שבמשחק כזה אסור להפסיד שוב: אם למשחק מול הפועל מכבי הגיעה במצב הרבה פחות רע ולא הייתה לה תשובה לבונקר הקיצוני של גוטמן ונגד בני יהודה כנראה לא באמת חשבה שתפסיד - אתמול היא הבינה שהפסד שלישי ברציפות בבלומפילד (הרי גם הדרבים היו שם) לא בא בחשבון. היא שלטה במרכז השדה והעבירה כדורים לצד הימני והכדרורים של בוזגלו ומאיוקה היו שווים כמה שערים. רק חוסר ריכוז מול השער מנע תבוסה עבורה, אבל לפחות ע"פ המשחק אתמול המצב של מכבי לא יותר גרוע משל בית"ר.

 

המחצית הגיעה בעיתוי גרוע מאוד עבורה, היא עצרה את השטף של המשחק של מכבי ופגעה במומנטום, כך שבאופן טבעי המוטיווציה בחצי השני ירדה, וגם קאפלו ופרגוסון לא היו יכולים לשמור על אותה היכולת בחצי השני. למרות זאת, נמני הרס לעצמו את המשחק המצויין כשהעדיף להכניס את עזרן במקום קאמנן. הדרך היחידה של עזרן להציל לעצמו את הקריירה היא לחזור לקבוצה כמו אשדוד - כי במכבי הוא נכשל, אז למה שדווקא אתמול הוא יעשה ניסים? גם לא ברור למה נמני לא הכניס את חדד הטכני והמסוכן במקום ישרלאביץ', אלא העדיף את ז'אן ההגנתי על חשבון אסוס.

 

בוזגלו אתמול עשה הכל. מהלכים מצד ימין, מהלכים מכניסות לאמצע, מתפרצות שהוא הוביל בדקות הסיום, דריבלים, בעיטות נהדרות, משחק טכני וכל זה בכמויות מדהימות. הוא כ"כ קטלני כשהוא טוב, כל כך מסוכן, עם כל כך הרבה עוצמה - שבאופן טבעי היריבים משקשקים ממנו, ולא הפתיע לראות את דנין וגרשון מפספסים כדורים שמגיעים להם לרגליים הישר לבוזגלו, למרות שהכדור הגיע אליהם ולמרות שמבחינה פיזית הוא לא עולה עליהם. התרומה שלו עם הכדור הייתה פנטסטית, וגם בחצי השני הוא בעט לשער משהו כמו 3 פעמים, כך שבסה"כ הוא הגיע לכ-10 בעיטות לשער בסה"כ!

השאלה לגביו: האם הוא שיחק כדורגל בגלל ההגנה האיטית, בגלל חשיבות המשחק,, בגלל הביקורות - או בגלל שהוא פשוט חוזר לעצמו? ממשחק אחד אי אפשר לדעת, ולכן נגד מכבי פ"ת הוא יעמוד בפני מבחן ההמשכיות. יש לו רק בישול אחד העונה, ולשחקן שאמור להוביל את מכבי (ואחרי שהוביל קבוצה קטנה לצמרת אין ספק לגבי כישורי הכריזמה שלו) זה לא מספיק. 

 

מה הלאה? מכבי שיחקה טוב, אבל אם במשחק כזה היא לא מנצחת איך היא תחזור לצמרת? כמו שזה נראה כרגע, מכבי תעבור את בני יהודה ואשדוד, כנראה גם את הפועל פ"ת המפתיעה בסופו של דבר, ותגיע למאבק יחד על הפועל ת"א, מכבי פ"ת ובית"ר על מקום באירופה, ועל מקומות 3-6.

 

ציונים:

 

יבריץ' - חסר עבודה. ציון:5.5.

 

דור מלול - עבודה הגנתית לא רעה, אבל התקפית כמעט לא תמך בהתקפה. מגן הוא לא, אלא קשר תוקף. ציון: 5.

יחיאל ומישאלוב - בלי שוב איום עליהם. ציון: 5.5.

 

ייני - כאמור, היה מצויין. ציון: 6.

 

ג'ונסון - אחראי מאוד בקישור האחורי, בהחלט אפשר לסמוך עליו כבעל הבית של מכבי בקישור האחורי. רכש נכון של מכבי ושחקן שבא לעשות את העבודה. התקפה אין לו, בשביל זה יש את הקשר שמשחק לידו. ציון: 6.

 

אסוס - 6.5. רק שיעשה את זה יותר. שחקן קשוח וחצוף חיובית, ולכן יש לו יתרון על ייני הרך בד"כ או ז'אן ההגנתי.

 

בוזגלו - 7.

 

ישראלביץ' - אפילו אתמול הוא לא הצליח להתעלות. שחקן יצירתי שמשחק שבלוני במקרה הטוב, פאסיבי ולא תורם במקרה הרע. ציון: 4.5.

 

מאיוקה - כישרון גדול, אבל הוא עוד ילד ולא משחק עם השכל ולכן החטיא שערים בטוחים. כדרור נהדר, בעיטות לשער. יש לו כבר גול אחד בשניים וחצי משחקיו, ואתמול הוא היה ראוי לעוד אחד. מסוגל גם לייצר לעצמו מצבים ולבעוט מרחוק. מה שמכבי הייתה צריכה זה ילד מוכשר ורעב שבסה"כ רוצה לשחק כדורגל, שלא חלק מהמשבר הנוכחי של מכבי ולא נמצא בתקופה לא טובה, ומאיוקה הוא הפתרון. ציון: 6.5.

 

קאמנן - התחיל מצויין, בהמשך מעט נחלש. אם לא מקרייב - אולי קאמנן הוא החלוץ שבית"ר צריכה. יש לו פריצה מעולה והרבה מהירות, ולכן לפעמים הוא מוצב באגף, אבל כמו הנרי (כמובן כמה רמות מתחת) הרבה יותר טוב במרכז העניינים, כשהכדורים הולכים אליו ולא אל החלוץ המרכזי. חייב להיות ברוטציה לפני יבוריאן. אומנם הוא לא בעונה טובה, אבל כשבוזגלו, ישראלביץ' ויבוריאן לא פוגעים אי אפשר להאשים אותו ציון: 6. 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר