מס' צפיות - 598
דירוג ממוצע -
טור שהוא כבר 'פאסה'
"יש פה שחקנים שלא מבינים איפה הם נמצאים"
מאת: rd17 02/12/08 (22:09)

14 אליפויות, 16 גביעי מדינה ו-2 זכיות בגביע אסיה לקבוצות זוהי רשימת התארים המרכזיים של מכבי ת"א מאז קום המדינה ועד היום. אליפות אחת ו-3 גביעי מדינה אלו התארים בהם זכתה מכבי ת"א ב-12 השנים האחרונות.  

 

עד פה סטטיסטיקה. עכשיו נעבור לציטוט של אבי נימני מיום שבת בערב, אחרי ההפסד לבני יהודה: " יש פה שחקנים שלא מבינים איפה הם נמצאים", אולי נימני צודק אבל אני חושב שמכבי ת"א הוא יותר מועדון שלא יודע איפה הוא נמצא, לא קולט את מקומו בהיררכיה החדשה.

 

מכבי ת"א מתנהגת כמו קבוצת צמרת שנאבקת כדי לשמור על מקומה ולא כמו קבוצה שבאה מלמטה (הכל יחסי) ורוצה להשתלב בצמרת.

 

הרבה פעמים אנחנו שומעים את הפרשן מדבר על קבוצת תחתית לא מצליחה שהיא לא משחקת ומתנהגת כמו קבוצת תחתית על המגרש. קצת קשה להבין מה זה אומר, לא משחקת הגנתי? לא שוברת רגליים? לא יורדת לבונקר אחרי שער יתרון? לא מנסה להרדים את המשחק?

 

ולמרות שאני לא אנסה להסביר את הכוונה אני חושב שיש פה מקרה די דומה. המקרה הנ"ל הוא מועדון מכבי ת"א בכדורגל שפעם הייתה לו את הקבוצה הכי גדולה ונוצצת וכבר מזמן זה לא ככה, אבל מה במכבי ת"א מסרבים להכיר במציאות ומסרבים להודות בעובדות. אמנם אני לא מחדש ובכל זאת: מכבי ת"א חיה בהכחשה.

 

למועדון שנמצא בצמרת על בסיס קבוע מותר לתת עונה חלשה, ודאי שאין חוק כתוב כזה וזה לא נכון ל-100% מהמקרים אבל בד"כ תראו שקבוצות קבועות בצמרת גם אחרי עונה אחת חלשה מצליחות לחזור לשם באמצעות מה שאני אקרא פה "טלאים".

 

מכבי ת"א שאם עוד לא קלטתם אינה שייכת למועדון המצומצם של צמרת ליגת העל ובכל זאת מנסה להשתלב באמצעות הדבקת טלאים לסגל (פעם עם יותר השקעה כספית ופעם עם פחות) ולא בניה יסודית שתסייע לתקוע יתד במקום אליו לפחות לפי ההיסטוריה היא שייכת, מאבק האליפות.

 

מכבי ת"א לא מחליטה עם היא בונה את עצמה עם שני המגנים הישראלים הצעירים שלה שפונגין ושטרית או מביאה חיזוק במקומם, ניתן להם לשחק ואם נראה אופציה טובה יותר לטווח הקרוב נביא, ילך יופי לא ילך אז בזבזנו עוד דור צעיר.

 

וזה בטח לא מתחיל ונגמר בשני הילדים האלו (שכבר הוכיחו שהם יודעים כדורגל), יש את שבחון ויש את בוזאגלו לא ברור מי יסחוב את הקבוצה ומי ישחק בצד ומי באמצע, אלא את שבחון הביאו כטלאי שאולי יצליח להחליף את אבי נימני (שוב מעולם לא חשבו לתת לשבחון הזדמנות רצינית להיכנס לנעליים הענקיות)  וכשראו ששבחון עד כה לא עומד במעמסה הביאו את בוזאגלו, מלכתחילה לא היה ברור על תקן מה ואם בונים עליו או רוצים לעשות עליו כסף לפני אירופה, הוא שחקן טוב- שיבוא, עוד טלאי!

 

ואפשר להמשיך ככה עוד ועוד עם דוגמאות הן מעידן לוני והן מתקופת שניידר...

 

אז מה עושים? איך משנים? בעניין הזה הכל בהנהלה. אם נימני, הסמל הגדול מאמן אז הוא המאמן עד סוף העונה ויבנה גם סגל לעונה הבאה או לטווח היותר ארוך תלוי מה התכניות.

 

ולא לשכוח לידע את האוהדים, לפני שהם יקללו את כל השחקנים, יחרימו משחקים ושלל פעולות שאוהדי מכבי נקטו בעבר, רובן לא מוצדקות ולא תרמו מאומה לקבוצה.

 

ההנהלה צריכה לקבוע תקציב מסויים ואם נימני המאמן להודיע לנימני זה מה שיש לך, לא יגיע עוד (לא אומר לא להזרים אבל שלא יבנה על זה) ושנימני יחליט עם איזה שחקנים הוא הולך, ושיבחר שחקנים שיודעים איפה הם נמצאים שלא יביאו אח"כ תירוצים....

 

לסיכום הגיע הזמן שראשי מכבי ת"א ישבו, יסתכלו על טעויות העבר, יסתכלו על ההתנהלות אצל היריבה השנואה מהכרמל וינסו ללמוד, לעשות משהו שבמכבי ת"א לא עשו מאז תחילת שנות ה-90 להפיק לקחים!

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר