מס' צפיות - 927
דירוג ממוצע -
מכבי ת"א (כדורגל)
הקהל, נימני, רב"ש, ההנהלה, התקשורת, המזל, השחקנים... מה לא עובד במכבי ת"א ואיך מתקנים את זה מספיק מהר שהעונה לא תיגמר כבר בנובמבר.
מאת: rd17 02/11/08 (14:31)

הבה נתחיל בהקדמה קצרה לגבי הדעות בהן אני מחזיק בנושא:

 

א.נימני אישיות גדולה וכח גדול מאד, אין ספק שהוא גם לאחר פרישתו גדול מהמועדון בעיניי רבים מהאוהדים. יש לו חלק לא מבוטל באי ההצלחה עד כה של מכבי ת"א.

ב. אני לא מחסידיו של בן שמעון. לא אוהב את הכדוגל ההגנתי (טקטי כפי שהוא מכנה זאת) שהקבוצות שלו משחקות ולא את הקטע שהוא מתחנף לעיתונאים ומסתחבק איתם לניצול מטרות אישיות בעתיד (למינוי שלו למאמן מכבי הייתה לזה השפעה גדולה).

בכל אופן אני אמרתי מראש שהוא מגיע מוקדם מדי למכבי ת"א, ובמצב שוק המאמנים היה אפשר למצוא יותר טוב.

ג. הקהל של מכבי הוא קהל מתסכל שהרבה פעמים עושה רע לקבוצה, אבל שהקבוצה המצליחה בתולדות הכדורגל הישראלי נכשלת כמעט בדרך קבע במשך שנים ארוכות אפשר להבין את התסכול.

ד. שניידר הוא עד כה בעל בית למופת, פשוט נפלא לטעמי. קצת לא אהבתי את ההתנהלות של מכבי בסאגת רב"ש- לוין אבל אין מה לעשות במשחק הזה אי אפשר להיות פייר פליי 100% מהזמן.

ה. תקשורת תמיד לוחצת תמיד מחפשת דם וכשלונות. אין מה להתונן.

ו. למכבי יש סגל שחקנים טוב מאד. כל עוד ארקדי בבית"ר השיפורים שהיה אפשר לעשות בסגל בתקציב שיש הם די מעטים  ואני חושב שלליגת העל זהו סגל טוב.

 

מה לא עובד? הכל ממשחק ההגנה למשחק ההתקפה ומה שבדרך והמזל לא מאיר פנים וחסרה מנהיגות ועוד הרבה הרבה דברים לא עובדים במכבי ת"א ובגלל זה היא משחקת לא מספיק טוב ובסוף מאבדת עוד ועוד נקודות.

 

מה צריך לעשות בטווח הקרוב?

 

לא בטוח כלל שזה יעבוד ואולי באמת בנו את הקבוצה ממש לא טוב אבל אולי בכל זאת זה יתחיל  לעזור למכבי לצבור נצחונות.

 

שלב א' מכבי מוציאה הודעה רשמית "לא נלחמנו על רן כדי לשחרר אותו אחרי 8 מחזורים", זה יוריד לחץ.

שלב ב' נימני נפגש עם ראשי חוג האוהדים של מכבי (האולטראס או לדע איך קוראים להם) ומוסר להם מה שימסור אח"כ בתקשורת: " שהקהל יפסיק לקלל את בן שמעון ולשרוק בוז לקבוצה ויתחיל לתמוך. כי זה התפקיד שלו"  אני מאמין שב2-3 משחקים הקרובים לפחות של מכבי בערך 90% מהקהל לא יקלל את בן שמעון נמרצות.

שלב ג' ההרכב: יבריץ' צריך להישאר בשער. מגן ימני שפונגין צמד בלמים מישאלוף וז'אן או יחיאל לצדו שבצד שמאל של ההגנה ייני או ליאור ז'ן. ג'ונתן אסוס ודולי ג'ונסון כצמד חזק וארגסיבי במרכז המגרש, שאסוס נשאר יותר מאחור ומחפה ומאפשר לדולי קצת יותר חופש התקפי לשחרר את הפסים המדוייקים שראינו שיש לו. באגפים לשים את רודי ושבחון (אני יודע שיוסי מתאים הרבה יותר לאמצע אבל לישראלביץ' ובוזאגלו יעזור לדעתי לרדת קצת לספסל ועם השחקן הבא שאציין יהיה לשבחון את האופציה לבוא לאמצע ולתפקד כפליימייקר לפרקים) קמנאן גם הוא בהרכב ובמקום משימות הגנתיות צריך לאפשר לו לברוח לאגפים ומשם להתחיל את הספרינטים שלו, אולי עם המצב רוח יחזור כושר ההבקעה. ושחקן המפתח לדעתי זה יהיה הימור גדול שאם יכשל יחייב זעזוע ואם יצליח יכול להזניק את מכבי ת"א אני מדבר על יניב עזרן, יניב עזרן להרכב מכבי ת"א! אחרי שנה כושלת במיוחד ופתיחת עונה צולעת (תרתי משמע) המניות של עזרן קצת ירדו וקצת שכחו למה הבחור הזה מסוגל. תנו לעזרן את המושכות ותראו גולים וגולים יביאו נצחונות ונצחונות יביאו שקט ושקט יכול להביא הצלחה ופתאום מכבי ת"א תראה יותר קבוצה מעליה משאר בירידה חדה.

שלב ד' המשכיות! כל מה שהצאתי אלו פתרונות לטווח הקצר שמכבי ת"א צריכה לעשות במיידי אבל חייבת להיות המשכיות ונכון שנצחונות חייבים להתחיל לבוא אבל אי אפשר יהיה לדרוש אחרי שני נצחונות לדוגמא כדורגל של ברזיל כי זה באמת מצריך זמן, ופה החלק של ההנהלה והאוהדים, תנו לזה זמן.

שלב ה שלב פשוט ודי קריטי לטעמי: שיחות הרגעה עם יבריץ' טומאסיץ' ובוזי.

ויבריץ' להגיד שסומכים עליו ושיתחיל כבר לצעוק על ההגנה כמו שהוא יודע.

לטומאסיץ' אומרים שיודעים שזה קשה להתרגל למקום חדש ומאמנים בו מאד ושלא ישבר מהעברה לספסל כי זה רק זמני ובונים עליו ככה שימשיך לעבוד קשה באימונים.

לבוזי מסבירים שההורדה שלו לספסל זה רק כדי להוריד ממנו קצת לחץ ולהזיז ממנו את האש ולהזכיר לו באותה נשימה שהגולים והבישולים צריכים להגיע כי זה מכבי ת"א פה.

שלב אחרון  להמשיך ולחשוב בלי הרף על חיזוק (אם בכלל) בינואר ולא להיות בקו מחשבה שבודק רק מה מחכה בצעד הבא אלא גם בעוד עשרה צעדים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אחי פיספסת בגדול....
זיו 03.11.08 (03:37)
2.
כן חח
יאיר 04.11.08 (17:27)