מס' צפיות - 548
דירוג ממוצע -
על ניקוי אורוות..
מכבי ת"א בכדורסל ובית"ר ירושלים בכדורגל מקלקלות את השם שלהן ומאבדות הרבה כבוד ושליטה בחוסר יכולתן להפנים את מהות הקלקולים הקיימים בהם ולתקנם כנדרש.
מאת: מיכה אקדמן 20/10/08 (14:11)

בדרך כלל במדינת ישראל יש טרנד נחמד כזה: שיש איזה אירוע שחושף כמה רע היום יום שלנו ישר רצים לתקן: מקימים וועדה, תוכניות טלווזיה נכנסות ומוצאות ריקבון ופתאום משטרה ובית משפט מתערבים. הקאצ' הוא חוסר היכולת לחזות לפני כן את הדבר הרע - את הריקבון. אני לא ארחיב בנושא מפאת רצון לטור קצר וענייני בענייני ספורט ואכן כך אעשה.

 

אז מה הקשר בין הטרנד הזה בדיוק למכבי ת"א בכדורסל, הקבוצה שאני מאמין שהיא המסודרת ביותר בכדורסל הישראלי? פשוט מאוד. הקשר הוא שגם במכבי ת"א בכדורסל לפני שנה בעונתה העלובה בביצה המקומית (12 הפסדים בארץ מעולם לא קרה למכבי ת"א), בצבצו אל מול עניינו פאשלות יסודיות שעל מכבי תל אביב כמועדון לעקרן מהשורש. החליפו מאמן, העיפו שחקנים על ימין ועל שמאל, עשו טררם גדול מאוד העונה: העיקר שכולם יבינו שאת המסקנות שהיו צריכות להילקח בחשבון, דון שמעון ועוזריו אכן לקחו ולא סתם לקחו אלא החליטו על חריש שלם שישלים את הטרנד האופנתי היפייפה הזה.

 

בכך חשבו ראשי הקבוצה כי ניתן לתת פתרון כן ורציני לבעיה הכואבת שעוברת על מועדון הכדורסל הזה. מה שראשי מכבי ת"א לא יודעים - יודע כמעט כל יו"ר של קבוצה אחרת בארץ. כדורסל ישראלי מתחיל מהיסודות, והיסודות הן לבנות קבוצה טובה בלי יותר מידי זרים, שתתמודד בשתי החזיתות.

 

מכבי ת"א שום פעם עושה את אותה הפאשלה - בעידן החוק הרוסי, אפילו שמדובר במשחקים בזירה האירופאית, אתה חייב לבנות קבוצה שתהיה מבוססת קודם כל על שחקנים תוצרת בית. למעשה במצב הנוצר היום מכבי ת"א תעלה בחמישייה עם ארוריו, בראון, כספי, אליהו ועוד איזה שחקן זר (יש יותר מידי, אתם מצליחים להבחין?). בכל מקרה יניב גרין צריך להסתכל לעצמו במראה ולומר לעצמו : "למה חזרתי למקום שבו לא אקבל אף לא שניות אפילו לא מול הקיקיוניות שבקבוצות הישראליות?". לכאורה אפי בונה קבוצה שתאבק גם בליגה וגם ביורוליג וברור שאם הסגל הקיים היום, מכבי לוקחת את תואר האליפות כאן בארץ בהליכה.. אבל מה יקרה למשל ביורוליג, תשחק עם 5 שחקנים זרים רק כי מותר, ואז בליגה עוד פעם?

 

מכבי גם ביורוליג חייבת לשחק עם 3-4 ישראלים בתוך הרוטציה, שגם היא חייבת להתקצר ולנוע בין שמונה לתשעה שחקנים בסגל. בתקציב של 20 מיליון שקל, למכבי ת"א לא אמורה להיות בעייה להביא את הישראלים הטובים בליגה שלנו. למה היא לא עושה את זה ? תשאלו את שמעון מזרחי... אולי הוא עדיין חושב שהחוק הרוסי נועד להחליש את מכבי. אולי הוא אפילו צודק, אבל (אולי) השאלה שצריכה יותר מכל להישאל: האם מכבי ת"א תשתדל כן להשתלב לשם שינוי עם החוק הרוסי. האמינו לי, מצב כזה רק יועיל לה.

 

מה דעתך שלתוך הסמטוחה הזאת עכשיו נכניס גם את בית"ר? הקבוצה הראוותנית וערשת השן מבירת ישראל (הבירה המאוד ענייה יש לומר) - ירושלים. אז ארקדי בנה קבוצת חלומות, אה? היה לו באמת ובתמים אפשרות לקנות כל כך הרבה שחקנים טובים והוא בקושי רכש שניים או שלושה: את דריו פרננדס, משה אוחיון וסבסטיאן אבראו, שבנתיים החליט להתעופף חזקה לאורגוואי. אם אתם שואלים אותי, בכל משחקיה עד עכשיו של בית"ר העונה היו רק שני שחקנים שאולי הפנימו מה זה המנורה שהם לובשים על חלוצתם קרוב לאזור של הלב: דריו פרננדס ומשה אוחיון. אם כן הבעיה של בית"ר ירושלים היא די פשוטה - מחסור ברכש. אבל מדוע אם שחקנים כל כך איכותיים שהיו במועדון בשלוש השנים האחרונות הקבוצה לא רצה? התשובה היא שהחומר הזה כבר יבש, עייף, מאוס ודחוס.

 

הגיע הזמן כמובן לשנות דברים ולבנות סגל שחקנים חדש שיבוסס ברובו על קבוצת הנוער ואו על שחקני רכש חדשים שהמועדון ירכוש. יצחקי, למרות שכבר כבש שני שערים, נראה כעיוור המחפש את דרכו באפלה, תמוז נראה עצבני וחסר ריכוז, בואטנג חושב על אנגליה, גרשון חושב על פו'צימוי ארקדי, בנאדו על הפרישה, טל על הוילה עם שתי הילדות וקאלה על החשש שמה כל שער שהוא יספוג יהיה באשמתו הישירה. העסק הזה יותר מידי מסובך, כל אחד נגד כל אחד, בית"ר הזאת גם באשדוד לא תנצח, כי היא פשוט קבוצה זקנה ורקובה, שזקוקה לרענון רציני, למשמעת לערכים שראשי התיבות שלה מיציגים.

 

עוד לא הזכרתי כמובן את חוסר הכימיה של מאמן לא מנוסה במיוחד כמו ראובן עטר עם מערכת לחוצה ומלחיצה שמקורה בקהל מקומי חסר סבלות, כי אני באמת לא מאמין שמקור הבעיה הוא בקהל. הקהל נתן אמון, בא למשחק אחרי ששילם ממיטב כספו וציפה בכליון עיניים לראות קבוצה שמשתדלת לרצות לכבוש, לנצח ולשחק כדורגל. הוא אכן קיבל קבוצה כזאת... את הפועל פ"ת.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר