מס' צפיות - 449
דירוג ממוצע -
המבחן של בית"ר
אוהדי ושחקני בית"ר ילמדו בדרך הקשה שלא תמיד האליפות באה כ"כ בקלות. עכשיו יהיה המבחן האמיתי של הקבוצה. חיפה? קבוצה טובה שבכושר מצויין, אבל עדיין רק אופציה שלישית-רביעית לאליפות. האלופה תהיה או בית"ר או מכבי ת"א.
מאת: עמנואל שלמון 29/09/08 (11:49)

משעמם לא היה אתמול בטדי. ממש לא משחק גדול - אבל המון בלגאנים, שכללו טעויות שיפוט קריטיות ואלימות. מי זוכר שרק לפני המשחק הכרוז דיבר על "יום ההגינות".

 

בניגוד למשחק בין בית"ר למכבי ת"א אתמול בית"ר ממש לא הייתה עדיפה. דווקא חיפה היא זאת שהוכיחה לבית"ר - השנה זה יהיה קשה בהרבה. בית"ר איכזבה מאוד ודווקא במחצית השנייה, כשבית"ר הייתה חייבת שער, המשחק נשלט באופן מוחלט ע"י חיפה. משחק מצויין של קולמה וקטן הפכו את המתפרצות של חיםה לקטלניות. האיטיות של שחקני ההגנה של בית"ר לא הסתדרה עם המתפרצות המהירות האלה.

 

המשחק נפתח לא טוב עבור בית"ר. שער מהיר של קינן ואדום דו צדדי. יציאתו של יצחקי הייתה רעה מאוד עבור בית"ר - היא השאירה את טוטו כחלוץ היחיד בקבוצה. טוטו לא יודע לשחק חלוץ יחיד - אבל שחרורו התמוה של אבראו לא השאיר לעטר ברירה. טוטו היה סביר, בטח בהתייחס לכך ששני הקיצוניים - בן שושן וברוכיאן - סגרו משחק גרוע, ועם הצבתו המוזרה של טל בשמאל רק פרננדס ובסוף זנדברג נתנו פה ושם כדורים לטוטו. מה שבטוח, לא טוטו האשם. שתי הקבוצות נראו מבולבלות ולא מדויקות בעקבות האדומים. אלישע לוי ידע שהוא לא יכול להישאר עם בלם אחד - והכניס את משומר והעביר את חרזי למרכז.

 

חיפה הייתה טובה יותר. המשחק שלה היה מהיר ולמרות היתרון היא המשיכה לחפש את השער. הכדורים הנייחים של החיפאים היו המטרד הכי משמעותי עבור בית"ר - יניב קטן בועט מצויין והיציאות הגרועות של קאלה, שנמצא בכושר גרוע, היוו סכנה גדולה עבור בית"ר. פה ושם ראינו משהו מבית"ר, אבל לא משהו יציב.

 

בדקה ה-45 סחט אבירם ברוכיאן פנדל שלא היה והוריד את הקבוצות בשיוויון. חיפה יכולה הייתה להרגיש מקופחת ושהצדק לא נעשה - לא היה פנדל והיכולת של חיפה הייתה שווה ניצחון. פה הגיע המבחן של עטר. האם הוא יצליח לגרום לשחקנים לשמור על המומנטום של הגול, למרות ההפסקה הארוכה, והאם הוא יעשה את החילוף הנכון.

 

בית"ר פתחה טוב את המחצית השנייה, עם לחץ מצויין דרך אגף שמאל, בזכות כניסה טובה למגרש של זיו ויכולת מצויינת של פרננדס. אבל משום מה החליט עטר להוציא את טל המסוכן ששלט במשחק, הגביה כדורים לרחבה ולקח מנהיגות למרות התפקוד האדיוטי. לפחות הוא הכניס את יואב זיו למגרש. זיו הוא הדבר הכי קרוב למגן שיש לבית"ר כאופציה נורמלית.

אבל אז בית"ר שוב נעצרה. אחרי כשעה היא איפשרה לחיפה להשתלט סופית על המשחק והלכה אחורה. למרות לחץ יפה של השחקנים ההתקפיים על שחקני ההגנה של חיפה, בית"ר נראתה רע מאוד והתבססה על מתפרצות. וככה אי אפשר לנצח. ביתר היגנה טוב - אבל כמעט לא תקפה והחיסרון של שחקן התקפי בלט. בית"ר שיחקה רק על צד שמאל ולכן הייתה שקופה. גם הנעת הכדור הטובה של תחילת המחצית השנייה נעלמה.

 

בדקות הסיום זה היה מביך. האדום של בואטנג השאיר את בית"ר בלי קשר אחורי ואיפשר לחיפה לשלוט עוד יותר במרכז השדה. עטר צדק כשהכניס את אוחיון במקום ברוכיאן הגרוע - אבל למה לצד ימין? לא עדיף להעביר את פרננדס לאגף? הוא הרי יודע יותר טוב איך לפרוץ מהקו למרכז השדה. למה זה היה מביך? כי זה נראה כאילו חיפה היא זאת שצריכה את הגול. אם בית"ר, שחזקה בהרבה על הנייר מחיפה, בטדי, בתוצאה לא טובה עבורה, מתגוננת - אז היא צריכה לדאוג. השופט עוד שרק לפנדל שלא היה. הוא צריך להגיד תודה ולהרים על כיסא את הקוון שלו, כי אם הפסיקה הייתה נשארה על כנה, ובמיוחד אם הפנדל היה נכנס, הביקורות עליו היו גדולות בהרבה. בסיום: 1-1. חיפה מרוצה מכך שהיא נשארת שנייה, אבל יודעת שלפי איך שהמשחק התרחש היא יכלה לנצח בלי שום בעיות. למרות היכולת המצויינת, חיפה פיספסה פה הזדמנות ענקית לברוח לבית"ר.

 

 

בית"ר ירושלים:

                              

המאמן לא מתפקד

 

ראובן עטר אומנם עדיין בתחילת דרכו כמאמן, ואומנם אסור עכשיו להסיק מסקנות לגביו - אבל בינתיים נראה שגאידמק מצטער על הבאתו. הוא עושה טעויות בחילופים והמחצית השנייה הוכיחה שהוא לא מסוגל לשלוט בשחקניו. אני בטוח שהוא רצה שהם יתקפו - והם הגיבו בהליכה אחורה ונתנו לחיפה להפגין עליונות. עטר ויתר על טל, למרות שהוא יכל להראות המון ולמרות שטל סוף סוף, בפעם הראשונה העונה, חזר להיות טל שאכפת לו, שנלחם על כדורים. החורים בהגנה? אך ורק אשמת עטר. טל לא מגן שמאלי. לא הוגן להאשים רק את המאמן - אבל ניהול המשחק של עטר שווה ועדת חקירה.

 

הטעות המרכזית של עטר הייתה עוד לפני המשחק הראשון שלו, כשוויתר על אבראו. הוא לא נתן לו צ'אנס, לא היה סבלני, ונשאר בלי חלוץ. אתמול שיחקה בית"ר בלי שום חלוץ על הספסל. אסור לעטר לפתוח גם עם טוטו, גם יצחקי וגם בן שושן - כי אז, כשצריכים חילוף, אין את מי להכניס בהתקפה כחלוץ של ממש. גם בקישור ההתקפי האופציות דלות מתמיד - ולהוציא את זנדברג אין עוד אופציה רצינית. בית"ר עמוקה מאוד במרכז השדה, עם אוחיון, בואטנג, טל ופרננדס, אבל התקפית היא חסרה בשני שחקנים. בלי אבראו אין לבית"ר חלוץ גבוה שישתלט על כדורים ארוכים. עטר אוהב כדורים ארוכים - אומנם רוב המשחק על הקרקע, אבל גם אתמול ראינו לא פעם את שחקני ההתקפהנאלצים להשתלט על כדור גבוה וארוך.

 

עטר פתח עם טל בצד שמאל, כמגן. זה מה שנקרא לא ללמוד מטעויות - כי אם עטר מכיר את הקבוצה שלו הוא היה צריך לראות מה קרה עם טל כמגן שמאלי אצל שום. שום אומנם גם עשה את הטעות - אבל עטר היה צריך לדעת שזה לא הצליח ולא לנסות את זה גם הוא. התקפיד הזה מגביל אותו התקפית כי הוא תמיד צריך לחזור להגנה. טל עושה גם המון חורים בהגנה - כי מגן צריך יכולת של אחד על אחד - ולטל אין את זה. טל באמת רצה, אבל הוא לא מגן - וזאת אשמת עטר. הנטייה הטבעית של היא כל הזמן להצטרף להתקפה - אבל בפועל הוא שיחק כמו קשר שמאלי שתריך כל הזמן לרדת להגנה. עם טל כמגן ובן שושן בתפקידו הלא טבעי מה הפלא שהיו לבית"ר בעיות גדולות באגף. מבחינה התקפית האגף הזה החזיק את המשחק, ובניגוד לצד ימין הוא לפחות היה קיים - אבל הגנתית כל החורים באו דרך שם. טל הוא שחקן שאוהב לשחק מול הגנה צפופה ולא באחד על אחד, ולכן הוא לא מגן. הוא גם לא מהיר, מה שעוד יותר גרם לחורים ובעיות מול המהירות של שחקני חיפה.

 

רק חילוף אחד היה גם נכון וגם תפקוד השחקנים אחריו היה נכון - זנדברג במקום בן שושן החלש.  הכנסות של אוחיון במקום ברוכיאן הייתה אומנם נכונה - אבל משום מה העדיף עטר לשחק עם אוחיון, ההגנתי יותר, בימין, ופרננדס באמצע - ולא להפך. אוחיון לא קשר ימני, אין לו את הפריצה, את האחד על אחד, את המהירות, את הסגנון שצריך קשר ימני.

 לפחות ע"פ המשחקים מול הכח וחיפה בגביע הטוטו ובעיקר אתמול בליגה - עטר מאכזב מאוד מאוד. איך זה שבארבעת משחקיו של עטר כמאמן בית"ר בית"ר עלתה תמיד למחצית השנייה מתוך חובה לכבוש. כלומר, גם הניצחון היחיד של עטר הגיע מול הקבוצה הגרועה בליגה ואחרי יכולת חלשה ביותר.

אתמול שוב הוכח שאצל עטר שמות לא משחקים תפקיד. הוא פתח בלי זנדברג והוא שלח את טל החוצה כבר במחצית. בד"כ זאת נקודה לשבח כלפי מאמן, לפחות ע"פ איך שהתקשורת והאוהדים מסתכלים על זה - אבל לדעתי עטר טועה. עידן טל הוא שחקן מצויין עם המון ניסיון וווינריות - הוא פשוט צריך את הזמן. רק שעטר כל כך לחוץ - שאין לו סבלנות לכלום. זה שזנדברג עלה אתמול כחילוף שני זה נכון, אבל נראה שגם את בואטנג עטר לא אוהב, עובדה שהוא הוציא אותו במשחק הליגה הקודם - אבל מדובר בטעות. למרות חוסר האחריות אתמול בואטנג הוא עדיין הבאנקר הכי גדול בהרכב של בית"ר ולא אמור להיות מוחלף, כי אין לו תחליף בסגל. ראינו גם אתמול, ברבע שעה שהוא לא שיחק, שפשוט היה חסר קשר אחורי כמוהו, מה שעוד יותר הקל על הנעת הכדור הטובה של חיפה והשליטה שלה במשחק. בקיצור, גם בעניין הזה עטר מגזים. הוא צודק שאי אפשר לשחק רק עם שמות - אבל הוא שוכח שעצם זה שהם שמות זה לא סתם, זה בגלל שמדובר בשחקנים הבכירים בארץ. עידן טל נחשב ל"שם", וזה לא רע, להפך - אם הוא שם גדול זה מראה איזה שחקן הוא, ולכן כדאי שעטר לא יפסול אותו כ"כ מהר. נראה שעטר לא אוהב את טל וחושב שהוא פשוט זקן מדי (עובדה שבשלושה משחקים הוא לא סגר אף משחק שלם, ורק פעם אחת שיחק יותר ממחצית) - וזאת טעות גדולה. אסור לשכוח שגם שנה שעברה טל התחיל רע מאוד - ובהמשך השתפר משמעותית. נראה שלטל יש נטייה להתחיל עונות לא טוב, אולי לוקח לו זמן להיכנס לכושר משחק, ורק עם הזמן הוא מתייצב. זה לא אומר שהוא כבר לא שחקן מצויין.

בית"ר ממשיכה לסמוך על משיחים. על יצחקי מול ר"ג ואתמול על פרננדס, שפשוט החזיק את כל המשחק הבית"רי. לעטר אין סבלנות לכלום. אם הוא רואה שטל לא מסתדר בצד שמאל הוא לא מחזיר אותו לעמדה הטבעית שלו - הוא מעיף אותו החוצה. מול ר"ג הוא לא שיחק עם טל אפילו דקה. גם אם טל לא בכושר מדהים - שחקן כמוהו צריך להחזיר להרכב ולהחזיר לו את הביטחון. שום הוציא את טל מההרכב שנה שעברה רק כדי להעיר אותו. עטר פשוט מוותר על טל סתם כי אין לו סבלנות. הוא רוצה תוצאות מיידיות. הוא צריך להבין שלטל יש איכויות פנטסטיות גם היום, הוא רק צריך את הזמן. אתמול הוא נראה כבר הרבה יותר טוב, ולמרות התפקיד המגוחך הוא שיחק כעושה משחק, הצטרף מצויין להתקפה ושלח כמה הגבהות מסוכנות. הוא לא נכנס לאמצע רק בגלל עטר שהכריח אותו לשחק מגן. מה עטר חושב, שאם הוא ישים שחקנים בתפקיד שהם לא יכולים לשחק בו זה יהיה תריוץ להוציא אותם החוצה? ואם בנאדו יתופקד כחלוץ ולא יעשה את העבודה הוא גם יילך לספסל?

 

 גם העניין של אבראו מעיד על חוסר סבלנות. הוא לא נתן לו שנייה אחת להוכיח את עצמו וכבר וויתר עליו. בית"ר עדיין הקבוצה השירה בארץ, וגם אם התקציב של אבראו גבוה - היא יכולה לעמוד בו. ולא רק הוא וויתר עליו - הוא אפילו ויתר על להביא מיידית חלוץ משלו. שלא יתפלא אחרי זה שמתוך חמישה גולים ארבעה נכבשו במשחק אחד, וגם זה נגד הקבוצה הגרועה בליגה וביכולת לא טובה, ושהחמישי (בית"ר - חיפה) הגיע מפנדל מקרי שלא היה בלי חלוץ זר נורמלי. בקיצור, עטר מאכזב מאוד בבחירות שלו. אם הוא לא יוציא לפחות 6-7 נק' מהמשחקים מול קריית שמונה, הפועל פ"ת ואשדוד אז גם מאה ימי החסד יעברו סופית והוא לא יהיה חסין.

 

השחקנים הצעירים שהגיעו בכושר טוב איכזבו

 

עוד בעיה במשחק של בית"ר אתמול היא שדווקא חלק מהשחקנים שהיו בכושר טוב איכזבו. לדוגמא, ברוכיאן היה השחקן המאכזב בקבוצה. הוא נעלם באגף. ברוכיאן שחקן שצריך כל הזמן לפרוץ לאמצע, כי רק ככה הוא מנצל את היכולת הטכנית שלו. אומנם לזכותו ייאמר ששחקני מרכז השדה לא מספיק חיפשו את הצד שלו - אבל אם הוא היה יותר אקטיבי ופחות אפאתי, ויותר מסכן את השער, הוא היה מקבל יותר כדורים. ומה עם בן שושן, שהיה טוב בגביע הטוטו והוסיף הרבה מחץ ודומיננטיות אחרי החולשה של זנדברג שפתח במשחק נגד הכח? אתמול הוא היה רע מאוד במחצית השנייה, ולמרות שכל הכדורים עברו דרך האגף שלו - הוא לא עשה איתם כלום ולא סיכן את השער אפילו פעם אחת. איפה הדריבל, הפריצה, האחד על אחד? איפה הם היו אתמול? שחקן כמוהו, שבד"כ נכנס מקסימום כמחליף, חייב לטרוף כל הזדמנות להוכיח אתעצמו. וזה לא נגמר: האדום של יצחקי פגע מאוד בבית"ר. דווקא אחרי שהוריד את החלודה והיה השחקן הכי מאיים בבית"ר במשחקים הקודמים - יצחקי עשה הצגה עלובה. אז יפת הגזים, היה מספיק צהוב - אבל אם ליצחקי היה טיפה של שכל הוא לא היה קופץ כמו בתאטרון. השחקנים הצעירים יחסית, השחקנים המוכשרים של הקבוצה והיצירתיים - בן שושן, ברוכיאן ויצחקי איכזבו אתמול. שוב הוכח שחסר לבית"ר בחוד מבוגר אחראי שיחפה על חבורת הצעירים הזאת, מישהו עם נסיון ויכולת כיבוש. היה כזה, ואפילו השקיעו בו מליונים, אבל שלחו אותו הביתה - אבראו.

 

חוסר אחריות, גרסת בואטנג

 

בואטנג יודע שיש לו צהוב ושהקבוצה ב-10 שחקנים. ומה הוא עושה? חוטף עוד צהוב ונשלח החוצה. זה דוגמא לחוסר אחריות ושחקן שלא אכפת לו מכלום. לעטר לפחות יש תירוץ טוב שבואטנג לא ישחק משחק הבא. בואטנג של אתמול המשיך להיות לא יציב, שלצד דקות טובות, בהן הוא עלה קדימה, הניע את המשחק ושלט בו, ברוב הדקות הוא נעלם. בחסרונו של טל יש על בואטנג הרבה יותר אחריות - אבל הוא ברח ממנה. זה השחקן שרוצים באנגליה?

 

התקווה: הדרום אמריקאיים

 

מי שרוצה לחפש נקודות חיוביות שיחפש אצל הזרים, או לפחות חלקם. אלברז אומנם לא תרם הרבה התקפית - אבל היה השחקן הטוב על המגרש הגנתית. האגרסיביות שלו, הדיבוק שלו לשחקנים היריבים ואין ספור החטיפות הצילו את בית"ר. אלברז נלחם על כל כדור, והשכיח את הגעגועים לאלברמן: הגליצ'ים. סימן ההיכר של אלברמן שגם אלברז עשה. הוא תיקל את היריביםפעם אחרי פעם בצורה נקייה ויצא מאוד מהר קדימה, מה שגרם לעוד ועוד מתפרצות.

 

האיש השני, גם הוא דרום אמריקאי, זה השחקן הכי טוב בקבוצה אחרי בואטנג - פרננדס. שחקן ענק. הוא מסוכן, מה שגורם ליריבים כל המזן להפיל אותו. הוא סוחט נכון עבירות - עבירות שיכולות מאוד לעזור, כי זה גם מאפשר לבית"ר להעלות עוד שחקנים להתקפה וגם יכול להיותאופציה לבעיטה לשער - כי גם אוחיון, גם פרננדס, גם ברוכיאן וגם טל יודעים לבעוט מצויין. אתמול הראה פרננדס את כישורי הפריצה שלו. הדריבל שלו הוא מהטובים בארץ, והפריצה שלו משאירה את כל ההגנה מאחור. כל המתפרצות באות דרכו וכל הכדורים להתקפה באים ממנו. בשני משחקי הליגה האחרונים הוא גם מראה מנהיגות - בשני המשחקים בואטנג יצא, אם בגלל חילוף ואם כרטיס אדום, והיה חסר קשר במרכז השדה - ופרננדס קפץ על המציאה.

 

הוא סוגר בהגנה אבל טוב בעיקר בהתקפה, כל המשחק עובר דרכו, הוא מניע את הכדור ומשחק כעושה משחק. רק חבל שבית"ר כל כך תלויה בו. בלי פרננדס אתמול בית"ר הייתה עוד יותר חלשה התקפית. כל המשחק הולך עליו והכל על הכתפיים שלו - בגלל שטל משחק מעט מדי ולא בתפקידים סבירים וכי זנדברג עולה לשחק רק בשלב מאוחר או יוצא בשלב מוקדם. בית"ר לא תגיע לשום מקום אם תמשיך לשחק רק על היכולת האישית שלו, וגם של ברוכיאן ויצחקי. התלות הזאת בשחקנים והבעיות במשחק הקבוצתי הם הסיבה ליכולת החלשה מפתיחת העונה.

 

בקיצור, דבר אחד שום כבר עשה מצויין העונה: הוא הביא לפה את אחד הזרים הטובים בארץ.

 

עוד נקודה אופטימית היא היכולת ההגנתית ובכלל משחק הבלמים. אותה הגנה מביכה שחטפה חמישייה בקרוב משתפרת. התיאום המצויין בין בנאדו לגרשון העמידה אתמול מלכודת נבדל מצויינת שהשאירה את פנטאני (דומיננטי, אבל נמרץ מדי) בנבדל פעם אחרי פעם. האיטיות של גרשון עלתה לבית"ר בכמה התקפות שהיו קרובות לשער והוא גם האשם בשער של חיפה על שלא סגר את קינן (הוא היה כי קרוב אליו והמשימה הייתה עליו), אבל חוכמת המשחק והניסיון שלו הרחיקו פעם אחרי פעם כדורים ופה ושם גם ראינו אותו יוצא להתקפה ומשחק שם לא רע בכלל. בנאדו מכיר את קטן ולמרות הכושר המדהים שקטן נמצא בו הוא לא הקל עליו את החיים. בנאדו אולי איטי אבל חזק, והשתמש בכוח כל פעם שהוא ראה שהוא קורס במהירות. זה שחקן שמודע למגבולותיו ויש לו שכל. בסה"כ בית"ר היגנה מצויין, כי אלברז כאמור היה שחקן הכי טוב בהגנה וגם לא חשש להיכנס למרכז ולחטוף שם כדורים (אם כי התקפית הוא לא נותן מספיק) וכניסתו של זיו הורידה במינון החורים(כן, יש כאלה שעושים יותר חורים מזיו), אבל התקפית התוצרת הייתה דלה. ולמה מצפים כשטוטו חלוץ יחיד, יצחקי קופץ לרצפה וברוכיאן ובן שושן נעלמים בצדדים?

 

המבחן של בית"ר   

                                             

  בית"ר במבחן. הנבחנים הם המאמן, השחקנים, כל המערכת ואפילו האוהדים. אחרי אתמול ברור שהשנה המשימה תהיה קשה בהרבה. הגדולות השתפרו בצורה משמעותית והשנה האיום כבר לא יהיה קריית שמונה. לא ברור אם הליגה תהיה טובה - אבל מה שבטוח, הסדר יחזור. הראשונות שוב יהיו הקבוצות הגדולות ולא הקטנות.

 

המבחן של כולם יהיה לדעת להתרגל למצב שדברים לא באים בקלות. שלא כל כך פער בית"ר תברח לליגה, ושקודם צריכים לסגור את הפער הלא גדול אבל עדיין פער מהפסגה. החוכמה תהיה לקבל את זה בהבנה, להיות סבלניים ולנצל כל משחק מול קבוצות קטנות, כי רוב המשחקים הם מול קבוצות חלשות בהרבה - ולא מול הגדולות. בית"ר חייבת לצבור 6-7 נק' בשלושת המשחקים הקרובים והיא תחזור לצמרת. אבל כדי לקחת אליפות בית"ר תצטרך המון אופי, עמידה מנטלית באתגרים שהקבוצה א רגילה אליהם, להיות רעבים על אף רצף האליפויות, הרבה יותר סבלנות של המאמן ולפחות החתמה של שחקן אחד בפגרת ינואר - חלוץ מטרה. אם בית"ר תדע לעמוד במבחן היא תהיה האלופה - כי היא הקבוצה הכי טובה והליגה תלויה בה. כדי לסגור עונה טובה בית"ר צריכה שיפור בכמה מקומות ולהקפיד על כמה דברים:

 

1) שטל יתייצב ושיתופקד במרכז השדה. טל הוא שחקן חשוב מאוד בבית"ר, מנהיג אמיתי ושחקן שמסוגל גם להגן וגם לתקוף.

2) רוטציה ברורה. עטר עושה יותר מדי שינויים. אחרי כמה משחקים הגיע הזמן שהוא יעמיד הרכב ברור, עם לכל היותר שינויים קוסמטיים פה ושם, כשטל חוזר למרכז המגרש. ההרכב שצריך לרוץ: קאלה, אלברז, בנאדו, גרשון, זיו, בואטנג, טל, פרננדס, ברוכיאן, טוטו, יצחקי. זנדברג מחליף ראשון.

3) להתנתק מהלחץ מסביב. זה תלוי כבר בעניינים פחות מקצועיים: גאידמק חייב לשתוק. אם ימשיכו להיות בלגאנים ואנשים יפחדו על מקומם בית"ר לא תקבל את הביטחון הדרוש.

4) לא לשחק על כדורים ארוכים. לבית"ר יש התקפה מאוד יצירתית - ברוכיאן, יצחקי, בן שושן, זנדברג ופרננדס, וכדורים ארוכים לשחקנים כמוהם, שבד"כ נמוכים, ינטרלו את היתרון שיש על הקרקע. בית"ר צריכה לשחק פשוט, לשחק על הרצפה.

5) לשפר את המשחק הקבוצתי. להפסיק בתלות בשחקנים מסויימים.

6) לתקוף עם 8 שחקנים כל הזמן - לבית"ר יש כלים התקפיים מצויינים וגם זיו ואלברז יכולים לתקוף.

7) לחפות על חוסר האיזון בהתקפה. יותר מדי שחקנים משחקים על בלטה דומה - השחקן יצירתי. לעומת זאת, אין אפילו אחד שישחק על משבצת החלוץ הגובה והחזק שמסיים בנגיעה ומשחק עם הגב לשער (טוטו עשה את זה לא רע אתמול, אבל זה לא התפקיד שלו). בית"ר לא תוכל לצרף עכשיו חלוץ זר לפחות עד ינואר - ולכן עטר יהיה חייב לגרום לקבוצה שלו להתרגל לשחק בלי חלוץ מטרה של ממש, אחרת התוצרת ההתקפית תמשיך להיות לא מספקת, כי להוציא את המשחק נגד הכח בית"ר כבשה שער אחד בלבד, ועוד מפנדל, בשלושה משחקים.

8) כניסה לאמצע של המגינים לעתים קרובות - כדי לחפות על איטיות שני הבלמים מול החלוצים המהירים היריבים. הרבה מאוד חיפוי הגנתי, שכולל גם הרבה עזרה של הבלמים למגינים.

 

ציונים אתמול:

 

קאלה - 5.5

אלברז - 6.5

בנאדו - 6

גרשון - 6

זיו 5.5. טל - 6

בואטנג - 5

פרננדס - 7

בן שושן - 4.5

ברוכיאן - 4.5

טוטו - 5.5

יצחקי - הורחק מוקדם

                            

חיפה:        

                             

חיפה שיחקה מצויין. היא עלתה ליתרון מהיר והייתה קרוב אפילו ל-2-0. היא שלטה במשחק. קולמה ממשיך לשחק טוב, לצאת קדימה ולשלוח כדורים מסוכנים לשחקני ההתקפה. המהירות, הבעיטה והפריצה של קטן הקשו מאוד על בית"ר. למרות שבדקות מסויימות חיפה התעקשה על אגף אחד - לקראת הסוף ראינו תקיפה מצויינת של החיפאים גם מצד שמאל, עם יכולת טובה והרבה מהירות של מסיללה. חיפה הייתה ראויה לניצחון ושיחקה נכון. היא שמרה על פער טוב מבית"ר - למרות שיכל ממש לברוח לה.

 

ציונים:

דוידוביץ' - 5.5

חרזי - 5.5, משומר - 5 

קינן - הורחק, כבש שער קריטי אבל הסטירה שנתן ליצחקי הייתה של בן אדם שלא שולט בעצמו.

קרופניק - 5.5

מסיללה - 5.5

קולמה - 6

כיאל - 5

בוקולי - 5

רפאלוב - הוחלף מוקדם

קטן - 6.5. נמצא בכושר מדהים, הוביל את המתפרצות המהירות של חיפה ולא היה רחוק מלכבוש. נמצא בכושר מצויין. הוא כבר לא בורח מאחריות, מנצל את היתרונות שלו, פורץ מצויין קדימה ומסוכן מכל מקום - מהמרכז, מימין ומשמאל.

ארבייטמן - 5

 

חיפה בכושר מצויין. למרות שכיאל די חלש ברוב המשחקים האחרונים - קולמה מוביל את המשחק והוא נקודת ההתחלה של רוב ההתקפות. חיפה מסוכנת מאוד במתפרצות שלה. לא ברור למה אלישע לוי הוציא את רפאלוב - המהירות והטכניקה של רפאלוב היו יתרון גדול על הבלמים האיטיים. הרי לפני שהוא יצא הוא עשה מהלך גדול שמכעט גרם לשער. ובכל זאת, אלישע לוי עושה עבודה טובה, ולמרות 10 שחקנים בלבד שיחקה היטב. היא הכניס הרבה כדורים לעומק וממשיכה לתפקד טוב הגנתית. ב-4 משחקים היא חטפה רק שני גולים.

 

חיפה קבוצה טובה, אבל עדיין נראה לי שהאלופה תהיה או בית"ר, לה יש את מרכז השדה הכי טוב בארץ - בואטנג בהגנה ופרננדס התקפית ואת סגל הישראלים הכי טוב, או מכבי - לה יש את האגפים הכי טובים בארץ: בוזגלו, שבחון, חדד וישראלביץ'. יש לה עומק התקפי נהדר, הקבוצה הרעבה בארץ והרכש שעשתה טוב בהרבה משל חיפה. האלופה תהיה או בית"ר - אם תתעשת ותתייצב, כי היא הקבוצה הכי טובה, או מכבי - אם בית"ר תמשיך להיראות שבעה ואפורה היא תקפוץ ראשונה על המציאה. חיפה נמצאת בכושר מצויין - אבל עדיין חסר לה שחקן התקפי במרכז המגרש, כמו פרננדס בבית"ר, ומגן ימני - כי משומר לא מספיק טוב וחרזי זקן מדי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 5 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
טוטו ודוידוביץ' אותה יכולת????
אורי פומרנץ' 30.09.08 (12:46)
2.
רואים שאתה אוהד חיפה...
עמנואל שלמון 01.10.08 (21:02)
3.
רואים שאתה אוהד חיפה...
עמנואל שלמון 01.10.08 (21:02)
4.
לעמנואל
מיכה 05.10.08 (20:23)
5.
זה לא הייתי אני. זה היה מישהו מהכיתה שלי
מיכה כנס 07.10.08 (19:31)