מס' צפיות - 893
דירוג ממוצע -
נבחרת של שוויצרים
ספורט זה לא רק יכולות פיזיות, ולראייה הרבה מאוד מה"לכלוך" שלנו כעם בא לידי ביטוי במשחק הזה של נבחרת ישראל.
מאת: מיכה אקדמן 09/09/08 (09:42)

מה הקשר בין אריק בנאדו לאבי לוזון? נכון, שניהם בשעת צהריים כזאת או אחרת קמו ברון מכיסאם ובהתלהבות שאין לה קץ צרחו "יש" כזה, חזק, שכולם ישמעו. סוף סוף הכדורגל הישראלי על המפה. מוכר מאיפשהו?

 

תמיד מול רוזנבורג, קופנהאגן, זיליינה וויסלה עלינו כבר לליגת האלופות, כמו שמול יוון, שוויץ, סלובניה ואחרות כבר הגענו למונדיאל. להיות שם פיזית לא, כי זה משהו אחר, אבל תמיד כיף לברבר ולספר שטויות במיץ עגבניות. מכל המיץ הזה, אחרי שאנחנו שותים את כל הכוס ורואים את התחתית הריקה, נגלה את המציאות בכלל בצד השני של המפה. ולמה זה? כי אנחנו עם של שוויצרים. וזה כל כך סמלי, שמולנו עמדו 11 שווצרים פיזית, אנחנו היינו שוויצרים בראש. מכל הקבוצות והמדינות המוזרות שכבר עברנו ושמחנו על כך שהגענו ליורו ולמונדיאל, תראו עם מה נשארנו - עם רכילות עסיסית וארסית, עם מאמן שמרוצה (שוב) מתוצאת תיקו מול קבוצתו הביתית מול יריבה שמתקשה להניע כדור, ובעיקר, עם הצלקת הזאת בראש שאומרת: "אנחנו יותר טובים ממכם, באבוע-בוע טובים ממכם, לא משנה אם קוראים לכם אנגליה, שוויץ' או איי פארו".

 

וזה לא משנה אם למאמננו הלאומי קוראים גרנט, קשטן או אייל ברקוביץ', שזה יגיע לרגע האמת כל ישראל יקראו לך פחדן, כי הרי אנחנו הכי טובים בעולם וזהו בשבילנו בעצם נורמה והרגל להיות בצמרת הכדורגל העולמי ולתת בראש לנבחרות חוצפניות כמו יוון ושוויץ', שהן בהרבה יותר גרועות מאיתנו. לכן, בכל משחק עלינו לתת להם כמה בראש ולסגור סיפור. יענו יוון ושוויץ' לא היו כמה שנים רצופות בטורנירים גדולים וישראל כן, לא?

 

גם אני לא סבלתי את קשטן במהלך המשחק (לראיה אפילו צעקתי "תתפטר יא ביזיונר" פעם אחת) וטענתי שנבחרת שאין לה חיים, לב ונשמה, ששחקניה לא שרים בגאון את תקוותינו, ההמנון, ואינם במהלך המשחק מסתכלים על הדגל והסמל, לא ראויה להופיע במעמדים כאלה - אך אין זה אומר שלכל החלאים שלנו: לחלאים שלי, לחלאים שלך, ולחלאים של כתבי העיתונות,  אין שום יד ורע בדבר. נהפוך הוא. אנחנו עם של שוויצרים, שדוחף (ייתכן שהתקשורת מנחילה לנו את זה אבל עדיין זה מתרחש) את האף לכל מקום שבו יש כביכול עוד ועוד סטייל ואושר. אז ההרכב לא היה משו, הנבחרת לא תיפקדה, המאמן בקקט - בואו נשאר בפרופרציות, אנחנו כולה ישראל, לא ברזיל ובטח ובטח שלא יוון (תיאר זאת יופי יוסי, הילד שלי המוצלח). שהתקשורת תיתן למאמן הלאומי שלה לנשום (וזה כבר קרה לפני המשחק מול רוסיה בשנה שעברה) נוכל להסתכל לכל הנבחרות האחרות שבאות לפה בלבן של העיניים ונוכל סוף סוף לנצח. ספורט זה לא רק יכולות פיזיות, ולראייה הרבה מאוד מה"לכלוך" שלנו כעם בא לידי ביטוי במשחק הזה של נבחרת ישראל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר