מס' צפיות - 452
דירוג ממוצע -
על דברי ורשביאק לגבי הספורטאים שלנו
מאת: בועז דקל 24/08/08 (01:11)

שמעתי אתמול את דבריו של ורשביאק (אני חושב שקוראים לו גדעון) שהוא יו"ר הועד האולימפי הישראלי, כשהוא מגנה את הספורטאים שלנו ומביע אכזבה עמוקה מכך שלא הביאו מדליות (חוץ מאלה שכן הביאו).

 

אני חייב לאמר שנעלבתי ונפגעתי מהדברים חסרי הטעם, המיותרים והמסולפים שמר ורשביאק הרשה לעצמו לאמר על הספורטאים שלנו.

 

נכון שהם אכזבו, אבל אני חושב שהם איכזבו בעיקר את עצמם. לבוא בטענה שהם איכזבו כי הם מקבלים "יותר מידי" והם "שבעים". איפה נשמע דבר יותר מופרך מזה? מה הם מקבלים יותר מידי, אולי הם מקבלים דווקא פחות מידי. הרי ידוע שמעט מאוד משאבים מושקעים בספורט כאן בישראל, הספורטאים יצאו לאולמפידה כשהדבר היחיד העומד בראש מעייניהם זה להצליח. הרי הם משקיעים בזה את כל חייהם. איך אפשר לבוא עכשיו בטענה כל כך מופרכת.

 

זאת ועוד, האולימפדה עדיין לא הסתיימה ועד כמה שידוע לי נבחרת הבנות של ההתעמלות האומנותית עלתה לגמר. אבל אולי הן לא נחשבות בעיני מר ורשביאק - מישהו אמר שוביניסט?

 

אדון יקר, אני יודע בוודאות שהספורטאים שלנו לא מקבלים יותר מידי, להפך הם מקבלים פחות מידי. יש ענפי ספורט שלמים שלא נתמכים ולא מעודדים על ידי אף אחד. הנה חומר למחשבה, מי הם הרצים למרחקים ארוכים המוצלחים באולימפידה, האתיופים, נכון? חסר לנו אתיופים במדינה? הרי אם יש כאן יתרון גנטי אין שום סיבה שלא נפתח אותו. יש בחורה אתיופית שרצה תחת דגל תורכיה למשל. הרי במקום לדכא אותם ולעשות להם חיים קשים אפשר לשקם אותם דרך הספורט וגם להגיע לתוצאות באולימפידה.

 

ואולי מר ורשביאק מי שמקבל "יותר מידי" זה דווקא אתה, ובמקום לבוא בטענות תעשה מעשה ותחשוב קצת מחוץ לקופסא הקטנה שלך איך לעודד ולהשקיע ולא איך לצמצם את מה שכבר מצומצם ממילא. אני מציע לצמצם אותך ולהחליף אותך במישהו בעל מעוף שלוקח אחריות ולא מפיל את זה אל מישהו אחר.

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר