מס' צפיות - 510
דירוג ממוצע -
מה שהפליא אותי באולימפיאדה
מאת: רינה 09/08/08 (17:10)

צפיתי אתמול יותר משעמום מאשר מעניין בפתיחת האולימפיאדה בביג`ין. היה מעניין, הפעלולים היו נחמדים, המוסיקה הייתה מקסימה והרדימה אותי לפרקים. מה שהפליא אותי באולימפיאדה היה פרסום החסות של עיריית נתניה.  

 

קודם כל ולפני הכל, עיריית נתניה כל הזמן בוכה שאין לה כסף ותקציבים. יש כמה בתי ספר ממש מוזנחים בנתניה, בחלקם יש סיכון להכנס לבניינים מחשש התמוטטות כלשהי, ריצפה או תקרה או שתיהן, השטח מסביב לבניינים אלה מכוסה בשיחים יבשים ועזובה כללית בסביבת מה שאמור להיות סביבה לימודית.  

 

כל שנה ההורים משביתים את אותם בתי הספר וכל שנה מבטיחים להם כי העניין יטופל וכל שנה בוכים בעירייה שאין תקציב. אז אין תקציב לשפץ בניין של בית ספר, אין תקציב לשפץ מדרכות בשכונות שבהן לא מבקרים תיירים, אבל יש תקציב לתת חסות לשידורי האולימפיאדה מבייג`ין???  

 

הדבר השני שלא רק הפליא אותי, אלא אפילו הצליח להדהים אותי קלות זה שבאותה חסות מוכרז כי "נתניה היא בירת הספורט של ישראל". הלו? מי? אנחנו? האלה שגרים בנתניה? ממתי ועל סמך מה?   אני, שגרה בנתניה, לא פגשתי שום דבר שיזכיר אפילו ספורט בישראל. נכון שיש כאן שניים או שלושה מכוני כושר וסטודיו c נטוש אחד, אבל על סמך זה לקרוא לנתניה "בירת הספורט בישראל"? או אולי הפכה נתניה לבירת הספורט על סמך הקריאות בשוק, משהו כמו "כל תפוח מלמיליאן", זה זה?  

 

אולי נערכו תחרויות של ריצה עם הליכונים וחולקו מדליות, אבל אני אישית לא שמעתי על אירוע כזה? יכול להיות שהיו תחרויות של קלנועיות או כסאות גלגלים, כי זה מה שרואים הכי הרבה בבירת הספורט של ישראל? בשעות היום עד השעה שתיים בצהריים, כמעט בלתי אפשרי ללכת על המדרכה. מלא קלנועיות, וכסאות גלגלים תופסים את כל השטח.  

 

אם נשאר מעט שטח פנוי אז הוא תפוס על ידי קשישים שמדדים עם הליכונים. יש מבחר של הליכונים וביניהם הליכון שהופך לכסא ישיבה. זה בכלל לא נדיר לראות בנתניה קשיש או קשישה מדדים עם הליכון ולפתע מתיישבים עליו למנוחה. אני עצמי נתקלתי לא פעם בדבר כזה בדיוק כשהקשישה התיישבה בלי לאותת ואני כמעט נכנסתי בה תוך כדי ריצה בעיר.  

 

אז מה בדיוק הופך את נתניה לבירת הספורט בישראל? נהגי האוטובוס שדוהרים כאילו האוטובוס מכונית מירוץ? מכבי נתניה שירדה לתחתית ונראה לי שעדיין מדשדשת שם? גברת ראש העיר שכל מה שיש לה לעשות למען נתניה זה בית שימוש באמצע העיר במקום הכי מרכזי ליד המאכליות? או אולי הגבעות הקטנות ליד הכביש שעליהן שותלים דשא ופרחים כדי להסתיר את הג`יפה של המזבלות שנמצאות מאחוריהן?   חשבתי עוד קצת והגעתי למסקנה  שזה המטקות. כן. המטקות הן אלה שמשדרגות את נתניה לבירת הספורט של ישראל.        

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כמה שטויות באתר אחד מאותה כתבת
אמיר 24.07.10 (11:46)