מס' צפיות - 416
דירוג ממוצע -
מחשבות על סגל
מפציצים ברכש מדי קיץ. יש תמורה?
מאת: rd17 09/08/08 (15:03)

צ'לסי וברצלונה שתי קבוצות שללא כל ספק נמצאות במרכז הבמה האירופית ב-5 השנים האחרונות עם השגים יוצאי דופן:

שתי אליפויות מקומיות לכל אחת, גמר צ'מפיונס אחד (ברצלונה גם זכתה). וזה אולי לא הישג אבל המפגשים בניהן בשנים 04/05-06/07 היו מהאיכותיים ביותר באירופה בשנים האחרונות.

 

בעונה שעברה כל אחת מהן לא זכתה אפילו בתואר אחד, שתיהן פיטרו את מאמניהן התחזקו (מי יותר מי פחות) ומנסות להתחזק עוד ברכש וכן גם שחרור של כמה שחקנים. אבל האמת היא שהן ממש לא לבד, גם הסגל של ריאל מדריד הולך להיות רחב מאד בשנה הקרובה, רחב יותר מזה של השנתיים האחרונות שהביא שתי אליפויות לה ליגה, ואפשר להכניס גם את אינטר.

 

האמת היא שאינטר קצת תלויה, היא איפה שהוא באמצע בין סגל יחסית רחב כמו של מנצ'סטר יונייטד אבל בעל היררכיה מאד ברורה ועם כמה וכמה פועלים שחורים. ובין ריאל, צ'לסי וברצלונה שלכל אחת מהן סגל גדול כוכבים ואופציות שמתסיסות את הדימיון ככל שחושבים על זה יותר (עד שבסוף נזכרים שרק 11 שחקנים זכיה לשחק כל פעם בו זמנית על המגרש).

 

אני לא רוצה לעסוק פה בניתוח מעמיק של הסגלים של הקבוצות הגדולות באירופה, אלא יותר בשאלה איך צריך להיראות סגל של קבוצה שרוצה לרוץ על כל התארים, אם ברצלונה לא טועה שהיא מעמיסה על עצמה שחקנים במחשבה מראש שהעומס יהיה גדול ושיהיו פצעות אחרת קשה להבין את המחשבה להביא עוד ועוד רכש, בעיקר לקישור.

 

מצד שני ראינו את ארסנל שכל העונה התפקששה לה בסיום בעיקרבגלל סגל קצר (וחוסר ניסיון) , כנראה שהאיזון הוא איפה שהוא באמצע, הייתי שמח להביא את קבוצתי האהודה מנצ'סטר יונייטד כדוגמא לכך אבל מיד אפשר להביא מנגד את התצוגה בסטמפורד ברידג' שם ההפסד היה בעיקר בגלל הנחיתות שהיתה לנו מול צ'לסי במרכז המגרש.

 

אז כנראה שלמרות הכסף הגדול באירופה עדיין לא נמצאה קבוצה בעל איזון מושלם בסגל. אני חושב שגם לא נראה אחת כזאת בקרוב מפני שהכסף הגדול של המועדונים הגדולים גורם לרובם לרצות כל תותח שיש בשוק, מה שלאנשים מסויימים יראה מובן מאליו לי נראה כמו הפרה של האיזון המאד עדין שצריך להיות בקבוצה.

 

ובעצם עולה קבוצת על אחת שבכלל לא התיחסתי אליה: ביירן מינכן. אם הכל יעבוד שם כמו שצריך, החל מריברי שיוכיח שהוא אחד הטובים בעולם ועד קלינסן שיראה שהוא יכול להביא את השינוי שהיצפלד לא הביא. אז יתכן מאד ותהיה לנו מועמדת חדשה לתואר הקבוצה טובה באירופה (/בעולם).

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר