מס' צפיות - 453
דירוג ממוצע -
ותודה לאל
כמה סמלי שבית"ר לא הצליחה לעלות על המטוס לאירופה. מרחק רב מפריד בין המועדון הזה לאירופה.
מאת: מיכה אקדמן 08/08/08 (01:06)

קודם כל חשוב לי לפתוח בהקדמה קצרה - אני אישית לא שונא את בית"ר ירושלים או משהו כזה. אם זאת, כשעולים למגרש חבורת בלרינות כמו דרק בואטנג ואריק בנאדו שמצפצפים לך על כל מה שזז, אי אפשר להיות אדיש. ההרגשה שבית"ר הולכת לחטוף אותה בגומלין התבשלה כבר במהלך המשחק בטדי, שהיה משחק גרוע מאוד של בית"ר ירושלים.

 

הבעיה היא שפרננדס נלחם וחיפה על יכולת גרועה של בואטנג וטל, ובורכיאן הצליח בשני מהלכים לתת שני גולים. מול בית"ר עמדה קבוצה בינונית משו, ויסלה קרקוב, לא מאריות הכדורגל האירופאי, עוד קבוצה סטייל רוזנבורג, מאלמה וקופנהאגן. היא אומנם לא סקדינבית אבל נו טוב היא גם כן אחת מאותן קבוצות שתמיד עברנו ותמיד כבר ראינו כיצד אנחנו חולפים על פיהן בקלילות משו בדרך לפגישה עם מנצ'סטר או ריאל בשלב הבתים. ה"יש" של אריק בנאדו כאשר נודע לו שויסלה קרקוב היא יריבתה של קבוצתו במסגרת מוקדמות ליגת האלופות, ביטא את ההדחה המוקדמת של בית"ר מאירופה - או יותר נכון ההישארות על אדמת ארץ הקודש.

 

כמה סמלי שבית"ר לא הצליחה לעלות ביום שני בבוקר על המטוס לאירופה למפגש מול ויסלה קרקוב - הפנצ'ר הזה תמיד חייב לקרות לבית"ר. זהו למעשה המרחק בין המועדון הזה לאירופה.

 

הפועל ת"א, מכבי חיפה ומכבי ת"א כבר היו במעמדים הגדולים של אירופה וסחבו אחריהם אוהדים רבים למסעות בלתי נשכחים ואו לרגעים שירשמו בדפי ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי. לבית"ר ירושלים לא היו כאלו וכנראה בקרוב לא יהיו, כי המועדון הזה עם השחצנות שלו, הגזענות שלו, החוסר לוויאליות שלו לערכים שהוא עצמו מייצג כמו נשמה, מנורה, תעוזה, ובעיקר הריקנות שבו פשוט גורמת לך לפעמים להרהר האם המועדון הזה בשל לאירופה.

 

האם באמת מבחינה ניהולית אפשר לסמוך עליהם שלא יפשלו? אי אפשר. האם אפשר לסמוך שבסגל יהיו שני בלמים מנוסים מספיק ועוד אחד ספייר על הספסל ועוד לא דיברנו על שוער מחליף רציני לבדיחה הזאת שנקראת קאלה. בנוגע לקישור - פרננדס נראה שחקן בכלל לא רע, אבל הוא לא יכול לחפות על חוסר אכפתיות ויכולת אפסית של עידן טל ודרק בואטנג. אבירם ברוכיאן כבוי כאשר אין מי שיכניס אותו להתלהבות ולכן הוא היה גרוע מאוד במשחק הזה. בעמדות המגנים - זיו ואלברז עולים למעלה ומפקירים את האגף שלהם. כשהם יורדים במקום לסגור באגפים הם נכנסים פנימה וגורמים לבלאגן בהגנה ולגולים קלים מידי מבחינת היריבה. בהתקפה מלבד אבראו נראה שאין תיאום בחלק הקדמי וכל אחד חושב על עצמו למשיח...

 

... איך אוהדי בית"ר שרים: "אנחנו מאמינים ומאמינים, ואין לנו על מי להישען, אלא אלא על אבינו, אבינו שבשמיים" - אחרי המשחק בקרקוב המילים נשמעות כמו זעקה לקדוש ברוך הוא. לבית"ר אין שחקנים שהקהל עליהם יכול להישען...

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר