מס' צפיות - 631
דירוג ממוצע -
מסי-בא!
התלות של ברצלונה במסי מדאיגה, היא חייבת לדעת לעשות את ההבדל בין זה שהוא השחקן הטוב הקבוצה לבין לדרוש ממנו להנהיג את הקבוצה. מה עוד? זנדברג חייב לפתוח, עזיבה של אבראו עלולה להרוס לבית"ר את העונה, על כתבה של 'הארץ', על פרישתו מהנבחרת של ואן ניסטלרוי, על העונה האחרונה שהוכיחה מי הליגיונר המוביל באמת, היחס בין שחקן לקבוצה, החוצפה של אסולין, ועל צ'לסי, מילאן, בארסה ואטו.
מאת: עמנואל שלמון 05/08/08 (22:07)

1) פרשת מסי-ברצלונה-ארגנטינה עומדת בראש הכותרות בימים האחרונים. לאחר החלטת פיפ"א שמסי, ובעצם כל שחקן במקרה דומה חייב לקבל שחרור לנבחרת קרו שני דברים משמעותיים: בארסה החליטה לערער ומסי ביקר את אנשי ברצלונה (למה אני בסין? בארסה לא רצתה אותי מספיק).

 

לא קשה לשים לב שלמרות אמירת מסי ברצלונה לא מוכנה להתמודד ולהשלים עם מצב בו היא תתכונן לעונה הבאה הכ"כ חשובה ומסי לא איתה. זה יותר מרצון, זה נראה כמו תלות. אם היה מדובר בשחקן באמצע הקריירה, בשחקן שאפשר לסמוך עליו שינהיג את הקבוצה - מילא, אבל כשמדובר בבחור בן 21 בקושי, שנפצע פעמים רבות וקשה לראות אותו לוקח על גבו לבד את ברצלונה זה מדאיג.

 

קודם כל, כמו שכבר אמרתי על גבי הטור הזה - זאת יכולה וצריכה להיות העונה של ליאו. אחרי עזיבת רונאלדיניו, דקו ואולי גם אטו, ואיתם עזיבה רבה של אגו, ועם העובדה שמסי מתבגר ומתוך כך אמור להשתפר מעונה לעונה ואחרי ש-2007 הייתה העונה של קאקה ו-2008 של רונאלדו - הוא הכוכב שאמור להתפוצץ השנה. במובן החיובי של המילה, כמובן. השנה מסי יהיה צריך לקחת אחריות - משחקן שכל הזמן רוצה עוד ועוד להוכיח את עצמו ולבצע מבצעים מבוצעים ומבריקים, לשחקן שחושב יותר ויותר על האחריות הקבוצתית, להשתפר מבחינה פיזית, שחקן יותר מוכח ופחות מבטיח- ויותר שחקן הווה. עד העונה האחרונה הוא היה בצילו של רונאלדיניו, ובעונה האחרונה בארסה התפוררה ומסי כמובן לא יכל לעצור את זה. השנה ידרשו ממנו כבר הרבה יותר.

 

ובכל זאת, מסי לא אמור להנהיג. הוא עדיין צעיר, ומצפייה בהרבה משחקים של השחקן בברצלונה אני לא חושב שיש לו באופי גם את היכולת להנהיג את הקבוצה. מנהיג צריך גם להראות, לדעתי, הרבה אגרסיביות ויכולת פיזית, קשיחות ותוקפנות שאין למסי. מסי הוא בחור נחמד, נחמד מדי כדי להנהיג. חוץ מזה, הוא נפצע הרבה יותר מדי וקשה לסמוך על זה. לדעתי הנרי, שמנוסה בהרבה, חזק בהרבה וחכם ממסי צריך להיות זה שמוביל את ההתקפה ולוקח אחריות. מסי צריך להיות חופשי יותר, וככה לנצל את המהירות והפריצה הטכנית ביותר שלו מהאגף. דרישת יותר מדי אחריות מצידו תכביד על כתפיו הצנומות.

הרבה פעמים חושבים ששחקן טוב מאוד הוא גם מנהיג. אומנם מנהיג צריך יכולת, חייב בעצם, אבל זה לא בהכרח הולך ביחד. בארסה חייבת לעשות את ההבדל - כן לתת לו את המפתחות, לא לדרוש ממנו יותר מדי.

 

בכל מקרה, לא מדובר בבקשה של השחקן לחופשה ב'דן אילת' (הם משלמים לי על הפרסומות...), אלא באולימפיאדה, בנבחרת שלו. מסי שחקן חשוב, אבל כזאת פאניקה מעזיבה שלו לתקופה קצרה מעוררת דאגות. אם ברצלונה לא מסוגלת להתמודד עם שבועיים ללא מסי מצבה לא טוב. נראה שלאחר העונה האחרונה ברצלונה לא רוצה לשמוע על בעיות ועניינים מיותרים - היא לא יכולה להרשות לעצמה עוד עונה לא טובה.

 

לדעתי, למרות שברצלונה קבוצה גדולה אסור לה לנפח ציפיות יותר מדי. זאת קבוצה צעירה, אומנם מוכשרת מאוד - אבל פחות מהעונה שעברה, קבוצה שעברה שינויים רבים, והימור גדול. גם ככה נראה שריאל תהיה הקבוצה החזקה בליגה גם העונה. אם היא תנפל ציפיות ולא תצליח היא תתרסק, בגלל שהיא גם ככה במצב רגיש אחרי העונה האחרונה. היא צריכה להסתפק בשיפור, בעונה שקטה, בבנייה מחודשת, ואם תשמור על המשכיות בסגל בעונה הבאה - היא תהיה אז בשלה בהרבה לאליפות.

 

רק חבל שככה הצדדים פותחים את העונה - כשמסי יורד על ברצלונה. לא חכם מבחינתו, וזה עלול לפגוע בו ובבארסה בהמשך.

עוד לגבי ברצלונה - בהמשך.

 

2) הערב (21:45, ערוץ 2) תפגוש בית"ר במשחק גומלין את ויסלה קרקוב הפולנית, אחרי 2-1 לישראלים במשחק הראשון.

 

בית"ר צריכה את זנדברג:

 

במשחק שעבר זנדברג לא פתח בהרכב. בכלל, נראה שאחרי עונה סבירה ולא יותר זנדברג איבד מהמניות שלו. ובכל זאת, זנדברג נשאר אחד הישראלים הטובים בארץ, ובייחוד בבית"ר.במשחק מול קרקוב הוא עשוי להיות גורם מכריע.

 

בניגוד לטוטו, יש לו חוכמת משחק. הוא מנוסה, הוא כבר היה בליגת האלופות, הוא מהיר, יש לו פריצה טובה, יכולת מסירה מצוינת, מחץ והרבה דומיננטיות. הוא מתואם מאוד עם כל מי שסביבו, בעיקר טל וזיו.

לא רק בואטנג, לא רק בנאדו, לא רק טל - זנדברג יכול לעשות את ההבדל בין עוד עונה רעה באירופה לבין מפגש עם ברצלונה.

 

ראינו במשחק הראשון, במחצית הראשונה, בחוסר בקשר שמאלי של ממש, שחקן קו. גם פרננדס וגם טל, שהחליפו ביניהם הרבה, הם שחקני מרכז שכל הזמן נוטים למרכז. היה חסר לזיו מישהו שיהיה איתו באותו קו אורך והוא יוכל לשלוח לו כדורים קדימה. מאחר וזנדברג הוא הקשר השמאלי של ממש היחיד בקבוצה אין אפילו שאלה שהוא צריך להיות שחקן הרכב קבוע. כשזנדברג טוב בית"ר טובה, וכדי שזנדברג יחזור לכושר הוא חייב לקבל דקות משחק. ה"קורבן"? טוטו, בגלל חוסר הניסיון, חוסר התיאום הבולט עם אבראו וחוסר הקבוצתיות הדרושה למשחק כזה. חוץ מזה, שכמו שכבר אמרתי הרבה פעמים - בית"ר צריכה לשחק 4-3-2-1, לא 4-4-2.

ככה נראה שגם יהיה.

 

פרננדס פצוע, אוחיון יחליף אותו:

 

בשביל זה הוא הובא לטדי. אוחיון הוא אחד המחליפים הטובים בארץ. הוא הופך את מרכז השדה של בית"ר לעמוק ביותר.

עם אוחיון בית"ר תעמיד מערך הגנתי יותר - שני קשרים אחוריים, כשטל מעט מקדימה (בתקווה שלא יפתח שוב מאחורי החלוץ, טל הוא קשר 50/50 ולא מאחורי החלוץ, אין לו את היכולת היצירתית של קשר מאחורי החלוץ). פרננדס הוא קשר התקפי, כשאוחיון משחק זה יותר מזכיר את הסגנון של בית"ר עם אלברמן - שלושה שחקנים עם אוריינטציה דומה מאוד ויכולת טובה גם בהגנה וגם בהתקפה. פרננדס יותר התקפי מהם - ולכן זה מעט שונה לגביו. אלברמן דומה יותר לאוחיון מלפרננדס.

נצטרך לראות הרבה תיאום בין בואטנג לאוחיון. בואטנג יצטרף קדימה - אוחיון יחפה מאחור, אוחיון יצטרף כדי לאיים מרחוק - בואטנג מחפה. צריך לזכור ששניהם שחקנים הגנתיים יותר מהתקפיים, ובמשחק כזה, בו מרכז ההגנה יהיה מרכיב קריטי ונצטרך לראות הרבה תמיכה של הקשרים האחורים לבלמים שניהם צריכים להישאר מאחור ובעיקר לשחרר את טל קדימה, להיות חופשי יותר. חוץ מזה, ראינו במשחק האחרון שכשבואטנג לא עושה הגנה - יש המון חורים במרכז. חשוב שלא יהיו פערים גדולים מדי בין הבלמים לבואטנג, שלא הגן כמעט בכלל ולא תרם בשני המרבדים - ההגנתי וההתקפי.

זאת ההזדמנות של אוחיון. אשדוד זה נחמד, אבל לא היה לו שם שמינית מהלחץ שיהיה עליו בבית"ר, ועוד במשחק כ"כ חשוב. משחק טוב שלו יקנה את האוהדים.

 בכל מקרה, עם אוחיון וטל בהרכב, למרכז השדה של בית"ר יהיה פוטנציאל קטלני למדי בבעיטות לשער מרחוק.

הנה ההרכב הנכון וגם המסתמן: קאלה, אלברז, בנאדו, בן יוסף, זיו, אוחיון, בואטנג, טל, ברוכיאן, זנדברג, אבראו.

 

אבראו יעזוב? ככה ע"פ ynet:

 

ע"פ האתר, החלוץ האורגוואי בדרך לארגנטינה.

אם זה קרה - זה יגמור את בית"ר. יצחקי לא מסוגל, אין לו את הגב לשער והכוח, להוביל את החוד, ושאר השחקנים לא מתקרבים לרמתו של אבראו. מאוחר מדי להביא חלוץ זר ברמה, ולכן בית"ר חייבת לעשות הכל כדי למנוע את זה. אבראו הוא האיש החשוב ביותר בהתקפה של בית"ר ועזיבה שלו תהרוס הכל. ואין שום סיכוי להסתדר בלעדיו. בית"ר הכינה כל הקיץ אופציות במידה שהוא לא יבוא - אבל אף אחד לא חשב על מצב שבו יצטרכו אופציה למקרה שהוא יעזוב. אבראו מביא כוח, גבוה וסיומת, בדיוק מה שבית"ר צריכה וחבל לפספס את זה. עכשיו מאוחר מדי כדי לחבר שחקן חדש בתפקיד כ"כ משמעותי.

מצד שני, רק ynet טוען את זה - אז אני מאמין שזה לא נכון. חוץ מזה, למה לאבראו לעזוב אחרי תקופה כ"כ קצרה ועוד קבוצה שהוא מרוויח בה יותר מארגנטינה, ועוד קבוצה שהוא משחק איתה באירופה, לפחות כרגע? לא חושב שזה יקרה, הגיוני שהוא לפחות ייתן צ'אנס לבית"ר. 

 

איך לבוא למשחק?

 

אני בכוונה אומר את זה שוב - לא לבוא כדי לבנות על תיקו - אם בית"ר תלך אחורה היא בעצם תיתן את המשחק לידיים של הפולנים. בית"ר חייבת לבוא כדי לכבוש, ורצוי שמוקדם, כי קרקוב באה כדי ללחץ בכל הכוח - היא חייבת לכבוש. בית"ר צריכה לשחק על מתפרצות, לגנוב את הגול, ולייצר המון לחץ על ההגנה של קרקוב - בשביל זה כדאי במחצית השנייה להכניס את טוטו, שיודע לרדוף אחרי הגנות. שום צריך לדרוש אפילו מאבראו לרוץ אחרי ההגנה, ולבלבל אותה - כי כל טעות יכולה להכריע.

 

ההגנה: כתבה ב'הארץ'

 

'הארץ' כתב כתבה על ההגנה של בית"ר. המסקנה: ההגנה זקנה יותר משמעון פרס, למה לא הביאו בלם, וכו'.

 

אני מסכים עם זה שההגנה בעייתית - אני גם מסכים עם זה שמול קרקוב החורים הגיעו ממרכז ההגנה. ובכל זאת, באופן כללי הבעיה היא אצל המגינים - אלברז סביר מאוד בחלק ההגנתי, ולאירופה אפילו פחות טוב ונוסף לכך, הוא נוטה להיפצע המון, מה שמעיד על בעיות פיזיות, וזיו חלש מאוד מבחינה הגנתית - והשוער - אי אפשר לסמוך על קאלה, שכל רגע עלול לצאת את היציאה הילדותית הרגילה. בעצם, גם כשהוא לא עושה טעויות שגורמות לשער - לא חסר הרבה שזה יקרה, פשוט השליטה של בית"ר בליגה משכיחה ומטשטשת את הטעויות הללו.

 

הבעיה היא לא בעמדות הבלמים (ה'בלמת' נקרא לזה), לפחות כשגרשון על הדשא. האחריות של בנאדו וגרשון, השקט וקור הרוח שלהם משחררת את החלק הקדמי ובהחלט אפשר לסמוך עליה. זיקנה? בלם לא צריך מהירות או כושר גופני. בלם היא אולי המשבצת היחידה, או כמעט היחידה, בה דווקא גיל מבוגר זה יתרון - כי בעמדה הזאת צריכים הרבה ניסיון, כדי להרגיע את המשחק וכי להם אסור לטעות, כי הם קרובים מאוד לשער. הם לא מהירים - אבל בלם לא צריך מהירות.

 

בית"ר לא הייתה צריכה בלם זר, שיתפוס עמדה של זר. שלישייה כמו תב"י, בנאדו וגרשון היא שילוב של שלושה מהבלמים הטובים בארץ. אם בן יוסף לא מספיק טוב כדי להיות בלם קבוע בהרכב - זה אומר שהבעיה היא לא שם.

 

3) הליגיונר האמיתי - בניון: 

 

עד העונה האחרונה היה ספק, לפחות לאנשים מסויימים, מי הליגיונר המוביל. בן חיים היווה דוגמא לרצינות והשקעה והוכיח את עצמו בבולטון. אוואט הצליח בלה קורוניה ודווקא יוסי ילד-שלי-מוצלח בניון סגר עונה רעה בווסטהאם.

 

השנה המאזניים השתנו. בן חיים הסתבך באמירות טיפשיות, עלה במשקל ולא הצליח לתפוס מקום בצ'לסי, אוואט חטף אגרוף לעין מהקולגה בשער בלה קורוניה, היה חלש ואיבד את יציבותו ומקומו בדפורטיבו, ויוסי? עונה מצוינת בקבוצה קשה ומלחיצה כליברפול, בעמדה הלא טבעית שלו, כולל שלישייה וצמד בישולים בליגת האלופות מול בשיקטאש. למרות הרוטציות של בניטז הוא הפך לשחקן משמעותי בליברפול. בן חיים, שהיה כאמור דוגמא ומודל לחיקוי בהשקעה ובשקט על המגרש, אמר שאם היה יודע שגרנט יחתום בצ'לסי לא היה בא לצ'לסי וגם אבא שלו, עוד אבא מעורב מדי, לא עזר לו בדברים מסויימים.

 

בניון הוכיח שאף אחד מהליגונרים לא ברמתו, ושלפחות בתחום האופי, ובעצם גם מבחינה מקצועית, לא בן חיים ולא אוואט באותה רמה.

בכל מקרה, כל השלישייה הזאת תעמוד במבחן רציני במוקדמות המונדיאל. יוון הייתה היריבה הכי נוחה מהדרג הראשון ושוויץ לא מפחידה. זאת ההזדמנות של ישראל, והשלושה האלה עשויים להיות שלושה מהשחקנים החשובים והמכריעים בקמפיין. הצלחה או לא הצלחה מבחינה אישית - את אף אחד זה לא יעניין כשיגיעו משחקי הנבחרת. הם יהיו חייבים להגיע בשיאם - בסופו של דבר, המקום שבו באמת בוחנים אותם בלי הפסקה הוא פה ולא בחו"ל - ואם הם יצליחו בנבחרת הם יקבלו את ההערכה הראויה. 38 שנה לא היינו במונדיאל, ועכשיו באמת שהסיכויים גבוהים מתמיד.

 

בן חיים הלך לפרויקט מעניין ביותר - קבוצה עשירה ששואפת להיצמד לגדולות, אבל סגרה עונה לא טובה. מנצ'סטר סיטי תהיה קבוצה מעניינת ויהיה מעניין לראות מה יקרה איתה - ומה יקרה איתו. בן חיים לא יכול לסגור עוד עונה לא טובה, אחרת הוא יהיה בדרך המהירה לסיום הקריירה האירופאית שלו. מנגד, עונה טובה תחזיר לו הרבה מניות.

אוואט חייב למצוא מהר קבוצה. שוער תמיד מובא מוקדם כי הוא חייב להיות מחובר מאוד להגנה שלו, ובקרוב האופציות האטרקטיביות ייעלמו לחלוטין. הוא חייב למצוא קבוצה שקטה, עם הגנה טובה שתמנע ממנו לעבוד קשה ותחזיר לו את הביטחון, רצוי קבוצת מרכז טבלה.     

 

4) כדורגל אירופאי: ואן ניסטרלרוי פרש, החלוצים האחרים יצטרכו לקחת יותר אחריות; מילאן צריכה את אטו; צ'לסי לא צריכה חלוץ; ובארסה פותחת עונה:

ואן ניסטרלרוי:

 

יפה עשה rvn שפרש מהנבחרת ולא העמיס על עצמו יותר מדי בגיל 32.

בטווח הקצר הולנד תפסיד את הדבק שלה בחוד, החלוץ המוביל, חלוץ ענק ללא ספק. מצד שני, הולנד תהיה צעירה יותר בחלק הקדמי. באיזשהו שלב זה היה צריך לקרוא. הולנד תסתדר גם בלעדיו וגם בלעדיו תעמיד התקפה קטלנית - ואן פרסי, יאן הונטלאר, רובן ומאחוריהם בקישור - סניידר.

 

מה שבטוח, הוא היה החלוץ המוביל, וכל אחד יצטרך לקחת הרבה יותר אחריות כדי לחפות על חסרונו.

 

ואן ניסטרלרוי הוא חלוץ גדול - יש לו המון כוח, משחק ראש מצוין, נגיחה מצוינת, סיומת, יכולת כיבוש נהדרת ומשחק גב לשער. הוא הסיבה המרכזית לכך שריאל העמידה את ההתקפה המצליחה ביותר בספרד בעונה האחרונה. ברצלונה אולי הייתה מוכשרת יותר - אבל הרבה פחות תכליתית ומתאימה ביחד. ואן ניסטלרוי אולי לא מה שהוא היה בעונת 2003, אז הוא כבש בכל המסגרות 44 שערים (עוד שחקן שהצליח מצוין תחת פרגי) - אבל גם היום הוא שחקן ענק. מאחר ונבחרת לא יכולה להביא רכש בטווח הקצר הולנד תתקשה בלעדיו - אבל אסור לשכוח שרוב שחקני ההתקפה שלה עוד לפני שיאם, ולכן הם יחפו על זה בהמשך.

 

סמואל אטו רוצה לאחת הגדולות: האופציות שלו, ע"פ התקשורת - מילאן, צ'לסי, מנצ'סטר ואינטר - אלא אם יישאר בבארסה.

בבארסה אין לו מה לחפש. גם אם בסוף יוחלט להשאיר אותו - פפ לא באמת רוצה אותו ולא בונה עליו. הוא מיצה את עצמו בקבוצה ושייך לקבוצה הישנה של רייקארד. חוץ מזה, הנרי לא ייתן עוד עונה לא משהו ועלול להיות שם קרב אגו - ראינו שזה נכשל בעונה האחרונה. כדאי לאטו לחפש קבוצה חדשה ומשהו חדש. אינטר לא צריכה חלוץ ואנלקה מוכיח שגם לא צ'לסי (נחזור אליה בהמשך) - מנצ'סטר ומילאן מחפשות.

אם רונאלדו יעזוב - מה שמסתמן שלא - יש אפשרות שרוני יעבור לאגף, וטבס לצד חלוץ מטרה אמיתי בחוד - אבל בהנחה שרונאלדו יישאר אין ליונייטד מה לחפש חלוץ עם מניירות ודרישות כמו אטו, אלא חלוץ פחות טוב - אבל ברמה טובה, שיצור את העומק הדרוש בחוד, חלוץ מחליף - כדי לא להרוס את התיאום המצוין שיש בהתקפה של היונייטד. אני לא מבין מה הטעם מבחינה היונייטד להביא חלוץ עם התקפה צעירה ומוכשרת, שאפשר לבנות עליה להרבה זמן.

 

מילאן חייבת חלוץ. בכל הקיץ מדברים שם על חלוץ אחר - אדביור, שבצ'נקו ודרוגבה. דרוגבה לא יבוא, גם אדביור, ושבה הרבה מעבר לשיאו - גם ככה זאת קבוצה זקנה, אין טעם להביא עוד כזה, שחקן שכבר שנתיים לא פוגע, והוכיח שהוא לא מסוגל להצליח בכל מקום. זאת לא אותו שבה שהפציץ. בקדנצייה הקודמת בסן סירו.

 

אטו? למה לא? ההגנה בעייתית (חמישייה מצ'לסי) וזקנה עדיין, אז לפחות שינצלו את ההתקפה הקטלנית - פאטו הצעיר מהספסל, לצד קאקה מאחורי החלוץ, ועם רונאלדיניו ואטו, שכבר מכירים הרבה זמן ויש להם תיאום טוב מאוד, ואז רק חסר שהכל יתחבר וההתקפה הזאת תהיה לא עצירה. הבעיה היא שכל פסטיבל רונאלדיניו לא שווה כלום אם בסופו של דבר מילאן תישאר בלי חלוץ גדול.

 

בשנים האחרונות מילאן מוקפת בחלוצים טובים - אבל לא מספיק כדי לעשות את ההבדל. הכסף צריך להיות מושקע באיש אחד - ויש עוד הזדמנות להביא את אטו. מילאן - תביאו את אטו! גם מבחינתו זה יהיה מתאים, עם קאקה ורונאלדיניו מאחוריך קשה שלא להצליח.

 

 

צ'לסי:

 

הקבוצה האנגלית לא צריכה שום חלוץ, בטח לא כמו אטו. א', כי ראינו מה קרה כשהיא העמידה שני כוכבים גדולים - דרוגבה פרח ושבצ'נקו נעלם. ב', כי היא צריכה לשחק 4-3-3, עם חלוץ אחד בלבד במרכז. ג', כי אנלקה בכושר שיא. הרביעייה מול מילאן היא רמז ברור - תסמכו עליי. אחרי שירד על גרנט הוא גם מדבר על המגרש.

 

הבעיה היא שגם עכשיו, ובמיוחד עכשיו, עם הצטרפותו של דקו במרכז המגרש, קשה למצוא לו מקום במרכז ולא באגף. צ'לסי צריכה לנצל את מרכז השדה החזק שלה. אסיין בקישור האחורי, באלאק ולמפארד יותר קדימה, מאלודה ואנלקה באגפים ודרוגבה במרכז - התקפה מצוינת. קשה למצוא מקום במרכז לאנלקה, מה שייאלץ גם להוציא את אחד מהשלישייה במרכז המגרש - גם יגביל את דרוגבה שהרבה יותר משוחרר וחד כשהוא לבד, וגם יקשה על מאלודה באגף. אולי הוא טוב יותר במרכז - אבל אם סקולארי ידבר איתו ויבקש ממנו בכל זאת לנסות להסתדר שם, והוא עשוי לקבל את זה כי סקולארי הוא מאמן גדול שהשחקנים מעריכים יותר מאשר גרנט, אולי זה יכול לעבוד. עם כל הכבוד לרצונותיו של אנלקה - זה ישבש את המשחק של צ'לסי.

צ'לסי בונה את עצמה מצויין. היא בהחלט מסוגלת לקחת אליפות, גם אם היא עדיין פחות מוכשרת מהיונייטד. עם מאמן ברמה גבוהה וניסיון, רעב לאליפות וסגל חזק היא נראית כמו שצריך.

 

ברצלונה:

 

בפינה הקרובה אסקור את ברצלונה, אראה את הצדדים לטובה ולרעה, ומה התכל'ס - האם היא בכיוון החיובי או לא:

 

ברצלונה עוברת שינויים משמעותיים. שחקנים משמעותיים מאוד עוזבים - דקו, רונאלדיניו, זמברוטה וכאמור אולי גם אטו. מנגד, הצטרפו אלכסנדר חלב, סיידו קייטה, דני אלבס, מרטין קאסרס. גם בעמדת המאמן הקבוצה עברה שינוי משמעותי - הסמל בשנות התשעים, פפ גווארדיולה במקום פרנק רייקארד.

 

 בארסה לא צריכה את אטו לדעתי - אטו והנרי הם על משבצת דומה, וכשאטו בבארסה הנרי נדחק הצידה - חוץ מזה, הוא חלק מבארסה הישנה ומיצה את עצמו בקבוצה.

 

 

למה היא תצליח?

 

כי היא העיפה כמויות של אגו עם עזיבת רונאלדיניו; כי מסי משתפר מעונה לעונה; כי היא הימור שיכול לפרוח; כי היא קבוצה רעבה, רוצה לקחתא ליפות אחרי עונה איומה; כי היא מוכשרת מאוד, כי היא צעירה יותר, בהגנה (אלבס וקאסרס במקום זמברוטה ותוראם) ובהתקפה (בוז'אן ומסי בהתקפה); כי אגף ימין שלה הוא מהטובים מבחינה התקפית -  מסי ואלבס, כי היא קבוצה חדשה וסוף סוף העלימה את הרגשת המיצוי שהייתה שם בעונה שעברה;  כי אם אטו יעזוב הנרי ירגיש יותר בנוח בהתקפה; כי יש לה מרכז שדה מגוון, שכולל את אחד השחקנים היציבים באירופה - צ'אבי, שעוד קשה תמיד בשקט -בשקט

 

למה היא תיכשל?

 

כי היא פחות מוכשרת; כי אגף שמאל נחלש - דקו ורונאלדיניו טובים מקייטה וחלב; כי ריאל עדיין טובה יותר; כי היא הימור שיכול להתפרק; כי לפפ אין שום ניסיון בקבוצת בוגרים כמאמן; כי יותר מדי תלויים במסי; כי אטו אולי כן יישאר; כי ההגנה פחות מנוסה; כי מיליטו פצוע הרבה זמן, וספק כמה זמן ייקח לו לחזור לכושר; כי לריאל יש המשכיות ולה ל; כי הקהל ידרוש הצלחה, אבל זאת קבוצה די חדשה שעדיין לא מתואמת; כי לא ברור מעמדו של לאפורטה, מה שמעיד על חוסר יציבות בעמדת האיש החזק וזה עלול להפריע לבארסה להתרכז בעניינים מקצועיים - כי הרי יהיו בחירות במהלך העונה; כי דני אלבס לא משהו בהגנה, ואף ימין של בארסה חלש פיזית; כי היא חסרה במנהיג אמיתי במרכז השדה שיפעיל את מסי - צ'אבי ואינייסטה לא כאלה; כי ההרגשה היא שייתכן ששוב הלחץ בהגנה יפול כולו על פויול - קאסרס עדיין צעיר, מיליטו כאמור פצוע בינתיים ותוראם פרש.

 

האם היא בכיוון החיובי?

 

סימן שאלה. זאת קבוצה חדשה והימור גדול. לא ברור כמה ידרשו ממסי, לא ברור מה יקרה אם אטו ואם פפ יעמוד בלחץ. מצד שני, זאת קבוצה מוכשרת מאוד ובארסה לא יכולה לרשום עוד עונה כושלת. אין תשובה חד משמעית.

 

5) אסולין:

 

כדאי שליאור אסולין יתרכז בכדורגל ולתקן את העונה הנוראית במקום לריב כל הזמן עם כל הפועל ת"א.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר