מס' צפיות - 562
דירוג ממוצע -
16 קבוצות, 3 סיבובים, בלי קיצוצים
תוכנית לוזון להגדלת הליגות ל-16 קבוצות היא יפה, אבל עד גבול מסוים
מאת: מיכה אקדמן 30/07/08 (10:11)

בעונה הבאה (לא זאת שתפתח עוד חודש) כמו שאתם בוודאי יודעים, בליגה הראשונה בישראל ישחקו 16 קבוצות. בגלל קיצוצים של מחזורים יקוצצו 39 מחזורי ליגת העל והטוטו הרסמיים, בהן חייבות להשתתף כלל קבוצות ליגת העל, ל-30 מחזורים פרופר פלוס 7 משחקים לקבוצות כמו מכבי חיפה ובני סכנין שהגיעו עד למעמד הגמר. אם נניח שבמקום סכנין עומדת שם איזה קבוצה ישראלית שמגיעה רחוק במפעל האירופאי אז בכלל נרים גבה. האמת היא שבאירופה כמות משחקים שנעמדת ב-50 משחקים בעונה איננה מחוץ לרציונל - היא הרציונל!

 

דעתי היא שיש לבטל לחלוטין את המפעל העלוב הזה שמכונה גביע הטוטו (או במקומנינו "גביע השוקו"). לא ייתכן שקבוצות יעשו חלטורה שלמה מתחרות כדורגל ולדוגמא יתאמו ביניהן הקדמה של משחק ביניהן בשבוע רק כדי שהאדום שקיבל שחקן מקבוצה א' לא יחשב במשחק הליגה הבא - ואכן קבוצות מנצלות את הפריצה הזאת כדי לא לקבל אדומים. בעונה שעברה אשדוד ובני יהודה הצליחו לנצל זאת כדי שבמשחק ביניהן שחקנים חשובים שקיבלו כרטיס אדום יוכלו לשחק במשחק הליגה לאחר מכן.

 

למרות ששטויות כאלו ניתן לפתור על ידי שינויים כאלו ואחרים בתקנון - גביע הטוטו נשאר הכלום והשום דבר של הכדורגל הישראלי. המפעל שהתקשורת מלגלגת עליו, המפעל שרק הפראייריות רבות עליו, המפעל שמי שמצליח בו למעשה רק מפסיד כי בעצם הוא סתם זכה באיזה טורניר ידידות מטופש. אם קבוצות משתפות ילדים ממחלקות הנוער זה בסדר הבעיה שאת הסגלים האמיתיים שלהם הם לא משתפים במשחקים הללו.

 

כדי שכולם ישחקו וכולם יתייחסו ברצינות לכל משחק, אני מציע לעשות מהלך הזוי וחסר תקדים בכדורגל הישראלי. בליגה של ה-16 קבוצות ייערכו שלושה סיבובים, ככה שלכל קבוצה יהיו 45 מחזורים. רגע, אל תתנפלו. גביע הטוטו יבוטל ומשחקי גביע המדינה ייערכו בחודש מרס. הליגה תפתח בשבת הראשונה של אוגוסט, וכמו בכל מדינה אירופאית תשחק מחזורי אמצע שבוע בחודש ינואר כמו גם פעם בחודש בחודשי הסתיו (אם בהתאחדות יעקבו טוב יותר אחרי החלטות אופ"א הם יגלו שבין משחקים במפעלים האירופאיים יש שבוע אחד חופשי שבליגות בכל אירופה מנצלים אותו למחזורים).

 

אפשר לחשוב שהשחקנים ייפלו מהרגליים אבל אם ייבנו סגלים רחבים לכל קבוצה (והאמינו לי גם הפועל ב"ש ומכבי הרצלייה יכולות להעמיד סגלים ראויים לליגת על שבה הן יתמודדו כשוות מול שבות עם הפועל פ"ת ואחי נצרת) יכולות הקבוצות לשחק 45 משחקים בלי ליפול מהרגליים. ומה עם הקבוצות "האירופאיות"? אם בית"ר טוענת שהיא ברמה של ליגת האלופות שתבנה סגל שיוכל להתמודד עם שתי המסגרות.

 

אגב, אם אתם שואלים לגזלגו ריינג'רס היו בעונה שעברה 44 מחזורי ליגה, 6 משחקי צ'מפיונס, 9 משחקי גביע אופ"א, 6 משחקי גביע ועוד גביע הליגה המקומי שם משו כמו 8 משחקים. חישוב כולל - 73 משחקים. ואם אוהד קדוסי ותום אלמדון בלאומית יש לנו מספיק מקום שגם הם ישחקו בליגה הזאת.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר