מס' צפיות - 1021
דירוג ממוצע -
פדרר - יישאר מס' 1?
פדרר עבר שינוי מנטלי אחד. כדי לעלות לפסגה ולהישאר שם, הוא צריך עוד אחד.
מאת: rd17 28/07/08 (03:21)

רפא הוא האיום הכי גדול שיש לפדרר מאז עלה למקום הראשון בעולם, כל הזמן הוא בעיקר היה אחד שעוקץ פה ושם. השנה הוא נהיה מטרד אמיתי והנה יש מישהו שמעשית יכול לעקוף את פדרר כבר אחרי הטורניר הקרוב.

 

כשרון נדיר תמיד היה לפדרר אבל מעבר לשידרוג המקצועי שהוא עובר משנה לשנה (גם אם מתחיל להיחלש פיזית) השינוי המשמעותי ביותר שעבר פדה כדי להיות לראשון בעולם ולמצות את הכשרון היה השינוי המנטלי, בראש.

 

ככל שפדרר נהיה מרוכז, ממוקד, מפוקס, קר ומחושב יותר בטניס שלו כך הלך והשתפר עד שעלה למקום הראשון בעולם ממנו הוא עדיין לא מרפה.

 

אומרים שקשה מאד להגיע לפסגה אבל יותר קשה לשמור עליה (הדבר היחיד שקשה יותר מלהגיע לפסגה זה לשמור עליה וכד') אז עכשיו פדרר צריך לעבור עוד שינוי מנטלי בנוסף לשידרוגים וההתאמות המקצועיות שודאי יעשה.

 

השינוי המנטלי צריך להיות פשוט לשבור על מחסום נדאל ותוך כדי להתגבר על ההפסד של ווימבלדון. אם פדרר יתגבר על הפחד או לא יודע מה שיש לו מנדאל הוא יכול לשמור על המקום הראשון ברציפות עוד הרבה זמן, אולי אפילו שנה. אם לא, הוא יכול לאבד אותו תוך שבוע ולא לחזור אליו...

 

השינוי יכול לבוא מכל כיוון כמו ניצחון על נדאל בסיסנטי או סתם הבנה או רק אחרי שירד למקום השני בעולם ויבוא עם פחות לחץ לכל משחק ויכול כמו שאמרתי לא לבוא בכלל.

 

תשובה, לפחות חלקית נקבל כבר בטורניר סינסנטי הקרוב. הימור שלי, פדה לא מאבד את המקום הראשון לפחות עד סוף 2008.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כמעט ואין סיכוי שפדרר יישאר מקום 1
רועי ג. 28.07.08 (12:59)
2.
זה כבר כמעט סופי. אין יותר מדי...
דור 28.07.08 (21:08)
3.
מסכים עם כל מילה שלך!!! ל"ת
29.07.08 (04:46)
4.
טעית...
אריאל 19.08.08 (14:04)