מס' צפיות - 637
דירוג ממוצע -
תנו להם צ'אנס
מתבכיינים שאין רמה, שאין קהל שהדור של היום הרבה פחות מוכשר מהדור של אז. אבל איך אנחנו יודעים אם אנחנו אפילו לא מנסים?
מאת: rd17 25/07/08 (06:38)

אני לא הולך לכתוב עכשיו על תותחי על שכבר שנים מספרים לנו איזה תותחים הם הולכים להיות. גם לא על שחקנים צעירים שבכותרות כבר שנים וכל אחד מכיר. גם לא מה הבעיות של הכדורגל הישראלי ואיך לפתור אותן אלא על כמה צעירים, מי יותר מי פחות מאד מוכשרים שלדעתי מגיעה להם השנה הזדמנות אמיתית בליגת העל, שנראה מה הם שווים.

 

כי פעם מספרים שהכדורגל הישראלי היה יותר טוב (אני באמת חושב שהוא היה) ופעם נתנו פה הזדמנות לשחק גם לפני שהתייבש שלוש שנים על ספסל הקבוצה.

 

דור מלול- בן 19, משחק במכבי ת"א, קשר.

 

כבר בעונה שעברה הופיעה מספר פעמים בהרכב של מכבי והיה אחד מסימני האור היחידים בקבוצה אשתקד.

לצער הכדורגל הישראלי לא נראה שניר לוין בונה יותר מדי על שחקן הבית.

 

קובי מויאל- בן 21, משחק בבני יהודה, קשר אחורי.

 

בעונה שעברה היה מושאל להפועל כפ"ס וכאמור ירד איתה ליגה, היה אמור לקבל הרבה יותר הזדמנויות מאוחנה אבל בגלל הלחץ הגדול שנוצר בקבוצה מעט לשחק בהרכב.

השנה ישחק בבני יהודה ת"א ונראה שגיא לוזון מוכן לתת לו את הצ'אנס.

 

אלירן עטר- בן 21, משחק בבני יהודעה, חלוץ.

 

בעונה שעברה היה בורג מרכזי ביותר בקאמבק של בני יהודה.

העונה נראה שלוזון רוצה אותו בסגל, אבל הוא יצטרך להתגבר על פציעה לא קלה אותה הוא סוחב מסוף העונה שעברה.

 

תומר חמד- בן 21, משחק בבני יהודה, חלוץ.

 

בחלק מהעונה שעברה היה מושאל למכבי הרצליה והצליח להבקיע כמה גולים בסיום העונה, מה שלא עזר לקבוצה שירדה ליגה וזה בודאי לא מוסיף לרזומה שלו.

 

השנה חייבת להיות השנה של תומר חמד כי אם לא ספק כמה קבוצות מליגת העל יקפצו על הכשרון מהכרמל שעשה את כל הדרך הנכונה בנוער והגיע לבוגרים, לצערו בזמן הלא נכון כשרוני לוי אימן.

 

עידן סרור- 22, הפועל ת"א, קשר.

 

בעונה שעברה מיעט לשחק, עוד עונה שסרור לא ירצה לזכור.

העונה לפחות לפי משחקי האימון (יובנס נקראת אימון גם כן) נראה שגוטמן למרות הניסיון הרע שיש לו עם סרור מהעונה שעברה יתן לקשר את המפתחות יחד עם נאתכו להוביל את הקישור היצירתי של הפועל.

 

רחמים צ'וקול- 20, משחק במ.ס. אשדוד, מגן/קשר.

 

בעונה שעברה היה מאד לא יציב, לצד הופעות טובות הוא נתן הופעות חלשות ולעיתים העדרויות ממושכות מאד מההרכב. עם זאת הוא הבקיע את אחד הגולים החשובים בהישארות של אשדוד מול בית"ר י-ם בסיבוב השלישי.

 

מה מזרחי מתכנן לו לא בדיוק ברור, בעמדת המגן השמאלי יש גם את טובול וכרגע אשדוד מחפשת חיזוק זר לצד שמאל בקישור.

אם זאת צ'קול בחור עקשן ודאי יתאמן הכי חזק להוכיח שמקומו בהרכב. כמו שאמרתי לא יודע כמה מזרחי בונה עליו...

 

טל בן חיים- 18, מכבי פ"ת, חלוץ.

 

העונה שעברה סה"כ תוגדר כהצלחה ע"י הכשרון מהאורווה. קיבל לא מעט הזדמנויות בסיום העונה והוכיח את עצמו כל פעם מחדש. ברזומה שלו הוא גם יכול לרשום שהיה בורג מרכזי בהדחה של זלצר ממעמד מאמן העל של נבחרות הנוער של ישראל (זלצר לא זימן את טל לנבחרת עד גיל 19, מה שהכעיס מאד את אבי לוזון..).

 

העונה לא ברור, מצד אחד כבר אין את בנין שמאד האמין בו והתעקש שמקומו של השחקן בהרכב גם אם אין לו ניסיון, מצד שני לפי האימונים והדיבורים של שירזי נראה שבן חיים ימשיך לקבל את הקרדיט, אבל עוד לא הגיע חלוץ זר.

 

ככה שלא יודעים מה יהיה, לכדורגל הישראלי יהיה טוב מאד אם טל ימשיך לקבל את הצ'אנסים, הוא אולי לא יהיה חלוץ גדול במיוחד אבל עומר גולן הבא הוא בהחלט יכול להיות, וליגת העל יכולה להסתפק גם בזה.

 

אייל גולסה- בן 17, מכבי חיפה, קשר.

 

בעונה שעברה שיחק בנוער עם נס טוברוק.

בינתיים מרשים מאד את כולם באימוני טרום העונה עם הבוגרים של מכבי חיפה. כל מה שקורה עד עכשיו מראה שגולסה יקבל הזדמנות להיות חלק מהסגל הבגור של מכבי חיפה (ולא בקצה הספסל), עם זאת ראינו בשנים האחרונות כ"כ הרבה כישרונות ישראלים צעירים שלא קיבלו את הצ'אנס ככה שאין מה לבנות על זה יותר מדי.

אם לשמור על אופטימיות תמיד אומרים על אלישע לוי שהוא שונה.

 

חן עזרא- 19, נתניה, קשר.

 

קיבל מעט הזדמנויות מעטר בעונה שעברה, אבל צריך לזכור שמאד מחזיקים ממנו במועדון.

השנה ממש אין לדעת מה יהיה כי לא ברור כמה מתיאוס הולך להסתמך על צעירים. מצד אחד רוצים להתמודד שם על אליפות דבר שלא נראה ראלי ממש אם יתנו צ'אנס לשחקני מחלקת הנוער הזדמנויות רבות בהרכב מצד שני כרגע שחקני נוער זה מה שיש למכבי נתניה להציע.

 

חן עזריאל , 20, משחק בהפועל פ"ת, חלוץ/קיצוני ימני.

 

בעונה שעברה קיבל מעט מאד צ'אנסים משומי, עזר גם קצת לנוער.

השנה נראה שמחפוד בונה עליו לצד ימין, אחרת קשה להסביר את העובדה שפ"ת לא התחזקה בעוד שחקן אגף ימין מלבדו ואף הכניסה סעיף שעלות ההשאלה שלו מבית"ר תגדל אם השחקן לא ישחק 75% (או אחוז גבוה אחר) מן המשחקים.

 

שמואל קוזוקין- 21, משחק בבית"ר י-ם, מגן/בלם.

 

בעונה שעברה קיבל הכי הרבה צ'אנסים מהשחקנים שעלו ממחלקת הנוער והוכיח יכולת טובה בעיקר בסיום העונה ומשחקי גביע הטוטו. אומרים גם ששום מאד מחזיק ממנו.

 

מצד שני לצד בלמים כמו בנאדו, בן יוסף וגרשון ומגנים כמו יואב זיו ואמסלם לא ממש ברור איך קוזוקין מגדיל את כמות המשחקים שלו.

אם לשמור על אופטימיות גם במקרה הזה אז יתכן שהפציעות של אלבארז וגרשון והיכולת החלשה שמציג אמסלם יקנו לשמואל את הצ'אנס ואם יהיה טוב אולי בכל זאת ישדרג את מעמדו בקבוצה.

 

עידן ורד- 19, בית"ר י-ם, קשר.

 

מזכיר מאד את גולסה בסיפור, רק שלו יש גם כמה הופעות לא רעות בכלל בבוגרים של בית"ר ירושלים.

במחנה הוא הציג יכולת גבוהה מאד ובבית"ר אומרים שהוא השחקן שהכי מרוצים ממנו מבין כל אלה שעלו מהנוער בשנים האחרונות.

הבעיה שוב, ריבוי שחקנים טובים על המשבצת שלו (כל עמדה בעיקר צד שמאל בקישור ההתקפי), עידן ורד לדעתי חייב לצאת להשאלה בליגת העל כבר העונה. משום מה אפילו לא מדברים על זה.

 

סרגיי ריבולקה- בן 17, משחק כקשר.

 

שונה מכולם זה ברור, קודם כל כי הוא זר, שנית כי עוד אין לו קבוצה ושלישית כי בכלל לא בטוח שנראה אותו במחזותנו בעונה הקרובה. אבל לפי הדיבורים על ריבולקה גם לו מגיע צ'אנס בישראל.

 

מדברים עליו בחיפה כזר טוב שהחשש היחיד הוא גילו הצעיר. ואני שואל ממה חוששים תנו לו לשחק תראו מה הוא שווה, אם באמת כ"כ מתפאלים מילד שרק נחת במדינה זרה ועם כל הלחץ כבר צריך לשחק ולהראות מה הוא יודע והוא עושה את זה אז בטח יש סיכוי שהוא יוביל את חיפה לעתיד טוב יותר בעתיד הקרוב, ואולי בעתיד הרחוק יותר יענק'לה גם יעשה עליו כמה לירות.

 

- יצא ארוך, ארוך מהצפוי אבל היה חשוב לי להבהיר את הנקודה. ולא רק צריך אלא חייב לתת לצעירים האלה ועוד אחרים צ'אנס אמיתי להראות מה הם יודעים בשתי הליגות הבכירות.

 

בתגובות אשמח (אם יהיו בכלל...) אם בנוסף להערות והארות תביאו שחקנים ישראלים משלכם שלדעתכם ראויים לקבל את הצ'אנס החל מהעתיד הקרוב.

 

מה קורה שנותנים לצעירים לשחק:

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תיקון מהיר
אסף משש 26.07.08 (03:41)
2.
ניהניתי לקרוא. תמשיך ככה ל"ת
יוסף לביא 27.07.08 (02:12)
3.
נהנתי לקרוא !
news-man 28.07.08 (11:25)